Ygs sonucum / branş değiştirme

Kodla Büyü
Ne çok sıkılan varmış hayatdan bölümden. bende bu sene ygs ye girdim ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Paslanmışız anlaşılan. Bende mühendislik düşünüyordum ama olmadı.. Hedeflediği yolda ilerleyen arkadaşları tebrik ediyorum.. :+1: :+1:

öğretmenliğe devam deceksem hiç kafamı yormam hocam. değermi onca emeğe? oturduğum yerde devam ederim.

Re: Ynt: Ygs sonucum / branş değiştirme

Otur yerinde ve iç kahveni.Biz okuduk ne oldu sanki? Madalyamı verdiler?
20 yıl önce, ek ders ücreti ile birlikte yaklaşık olarak sağlık ocağı doktoru ile eşit maaş alıyordum.
Şimdi maaş belli. Artış ise uzun yıllardır hiç yok.

ben de ilköğretim matematik okumayı düşünüyorum.ama LYS konuları biraz zor geldi ve çok kural var.bizim zamanımızda da sadece ÖSS olduğu için o konular üstün körü geçildi okulda sınavda çıkmıyor diye.ama çalışacağım seneye ben de gireceğim inş.olmazsa da Fen Edebiyat matematik çok rahat kazanılır puanları çok düşük .onun da okuması zor biraz .o yüzden biraz gayret edip ilköğretim matematiği inş kazanmaya çalışacağım.ama aklıma takılan tek soru inş formasyonu tekrardan aldırmazlar fen edebiyat okumak zorunda kalırsam.arkadaşlar gerek yok formasyona demiş ama okuyan varsa fen edebiyat kesin bilgisi olan paylaşabilir mi.

ilknurboteci' Alıntı:
ben de ilköğretim matematik okumayı düşünüyorum.ama LYS konuları biraz zor geldi ve çok kural var.bizim zamanımızda da sadece ÖSS olduğu için o konular üstün körü geçildi okulda sınavda çıkmıyor diye.ama çalışacağım seneye ben de gireceğim inş.olmazsa da Fen Edebiyat matematik çok rahat kazanılır puanları çok düşük .onun da okuması zor biraz .o yüzden biraz gayret edip ilköğretim matematiği inş kazanmaya çalışacağım.ama aklıma takılan tek soru inş formasyonu tekrardan aldırmazlar fen edebiyat okumak zorunda kalırsam.arkadaşlar gerek yok formasyona demiş ama okuyan varsa fen edebiyat kesin bilgisi olan paylaşabilir mi.

Hocam sadece "staj" kabul edilmiyor, o sebeple belki sıkıntı olabilir.Malum bölüm farklılığından dolayı stajı illa matematikten yapacaksınız.

Mesajların çoğunu okumadan direk yazıyorum.Branş değiştirmek çok çok zor istediğin anda olmaz.Heleki devlet memurusun sıfırdan hiç olmaz.Ben olsam o alanda yüksek lisans okurdum.Yani öğretmenlik için memurluk için okunmaz.Ama özel sektörde şu olacağım dersin anlarım.Ben köyde sınıfçıyım ama ybs okuyorum nedeni de erken emeklilik durumunda bir bilişim şirketinde çalışmak için.

öğretmenliği seviyorum ama branşımı sevmediğim için okuyacağım matematiği.zamanında matematiğe puanımız yettiği halde ataması çok yüksek olduğu için yazmadım ve herkes gibi yazmadığıma pişmanım.bu bölümden kurtulmak için biraz gayret gösterip okuyacağım inş kazanırsam seneye

ben bu sene erciyes uni. beslenme ve diyetetik okuyorum. 1. sınıf. vizem var yarın:) isteyince oluyor. bt rehberlik almayınca, zaten ders olmadığı için sıkıntı olmuyor. sağlık alanı bitmez diye düşündüm ama ilerde ne olur bilmiyorum.

ozlem22' Alıntı:
yo tekrar kpssye girmek gerekmiyor diye biliyorum ben. alan değişikliği hakkı olur büyük ihtimalle.
Alan değişikliğinin yapılacağını nerden biliyorsunuz hocam kaç yıldır yapılmıyor.

Hayırlısı olsun hocam. Ben de mesleği değiştirme kararı almıştım. Elektronik 4'teyim. Herkesin gönlüne göre olsun. :)

Hayırlı olsun hocam. Ben de benzeri bir durum yaşıyorum aslında tam olarak aynı olmasa da. Meslekçiyim aslında ama MEB' in mesleki eğitim ile uygulamaları sonucu eskiden bir sınıfta 10-12 kişi bilişim alanında çalışabilecek kapasiteye sahipken. Şimdi sınıf başına 1-2 öğrenci bulduk mu mutlu olur hale geldik. Önce katsayı adaletsizliği sonra tüm okulların Anadolu Lisesine çevrilmesi sonucu bu durumun ortaya çıkması kaçınılmazdı. Böyle olacağını 2011' de öngörmüştüm zaten. 2012' de katsayı kalkınca LYS' ye girdim ve Bilgisyar Mühendisliği kazandım 2016' da bitti. Oturup Kpss kasmak zor geldiği için şimdilik bir hamle yapmadım. Kpss girdim ama 80 alıyorum çalışmadan. Uzmanlıkları başvuruyorum ama mülakata kadar gitsemde gerisi gelmiyor. Mülakatsız mühendislik ataması için 90 lazım çok zor iş. Bu sene ben de dilden gireceğim. Ama İspanyol dili ve edebiyatı düşünüyorum. En azından yeni bir şeyler öğrenmiş olurum fikri ile. Sınav hakkında fikrim yok ama Yds' den 75 dk. da 3 yalnış yaptım en son. Sanırım benzerdir sınavlar. Herkese başarılar.

Geri