Yıl Sonu Beceri Sınavı Ek Ders Ödemesi

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Yıl Sonu yapılan beceri eğitimi sınavında bir test bir uygulama yapıldığı zaman da ek ders ödemesi 5 saat olarak mı yapılıyor. Bir de hem sınavı hazırlayıp hem de sınavı yapan alan öğretmenleri yine tüm gün için 5 saat ek ders mi alabiliyor. O gün olan tüm ders saatlerinin yerine sadece 5 saat ek dersi mi alınabilir

Beceri sınavını uygulama veya uygulama + teorik yapmak komisyonun karar vereceği bir uygulamadır. Genelde iki iş günü gibi bir sınav süresi belirlenir ama 5 saatlik tek sınav ücreti ödemesi yapılır. Sınavlar için resmiyette ayrıca gözetmen görevlendirilmesi çoğu okulda yapılır ama bu atölye ortamında çok gerekmediği için gözetmen imzasını atar ücretini alır.
Bu sınav süresince işletmede beceri eğitimi yapılamadığı için koordinatörlük ücreti genelde sınavın yapıldığı günler için ( geçmiş tarihli bir yazıya göre tüm hafta için) ödenmez, üstünüzde bulunan diğer ders görevlerini yerine getirmiş sayılırsınız. Maalesef ki uygulamada çeşit çeşit işler yapılıyor bazı idareci arkadaşlar kendi yorumlarına göre yeni uygulamalar yapabiliyor.

Beceri sınavı koordinatörlük gününde yapılmadı hocam o yüzden bizden son hafta da kesilmedi ücretler. Fakat bütün gün uğraştık iki sınav yaptık on saat dersim gitti yerine beş saat sınav görevi için vermişler ben de o yüzden detayı öğrenmek istedim

Beceri sınavı koordinatörlük gününde yapılmadı hocam o yüzden bizden son hafta da kesilmedi ücretler. Fakat bütün gün uğraştık iki sınav yaptık on saat dersim gitti yerine beş saat sınav görevi için vermişler ben de o yüzden detayı öğrenmek istedim
Hocam sistem böyle olduğu için biz artık öyle uzun uzadıya yapmıyoruz sınavı. Komisyon olarak daha basit uygulanabilir bir sınav yöntemi seçebilirsiniz seneye.

biz staj günü yaptık
koordinatörlük o hafta tümden kesildi
sadece 5 saat sınav ücreti ödendi
halbuki sınav 1 gün sürdü
ve diğer 2 günde biz işletmelere öğrencileri yolladık ve denetimi de gerçekleştirdik
nasıl iş anlamadım
idareciler sınav haftasında koordinatörlük verilmez dedilerdi.

biz staj günü yaptık
ve diğer 2 günde biz işletmelere öğrencileri yolladık ve denetimi de gerçekleştirdik
nasıl iş anlamadım
MADDE 46- (1) İşletmelerde mesleki eğitim gören öğrenciler, beceri eğitiminin değerlendirilmesi amacıyla ders yılının son haftasında beceri sınavına alınırlar. Öğrenciler bu süre içerisinde izinli sayılır. Bu sınav, dersin özelliğine göre komisyonca alınacak karar doğrultusunda uygulamalı ve/veya yazılı olarak yapılır. (Ek cümle:RG-2/9/2020-31232) Mesleki eğitim merkezi programına kayıtlı 11 inci ve 12 nci sınıf öğrencilerinin beceri sınavı; Bakanlıkça hazırlanan, kalfalık/ustalık beceri sınavı değerlendirme kriterleri doğrultusunda, uygulamalı olarak yapılır ve kamera kaydına alınır.
Ortaöğretim kurumlar yönetmeliğindeki madde bu. İdarecileriniz sınav haftasında koordinatörlük verilmezi nereden çıkarmışlar? Öğrenciler sınav süresince izinliler. Onun da ötesinde öğrencinin stajda olmadığı gün de sınav yapılabilir. Yakındaki bir meslek lisesini arayıp, oradaki uygulamayı sorun. İdarecilerinize de bakın şuradaki okul böyle yapıyor deyip, ikna etmeye çalışın. Yaptıkları tamamen saçmalık.

biz staj günü yaptık
nasıl iş anlamadım
Gerekli izahlar yapılmış. Bakanlık Beceri sınav haftasında koordinatörlük ücreti olmaz diye yazı yayinladiktan sonra bundan kastın sadede sınav gününde ücret ödenmeyecektir diğer koordinatörlük günlerine isabet eden ücretin döneceğine dair ikinci bir yazı gönderdi.

Geri