Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

Konu, 'Ekonomik Gelişmeler - HABER' kısmında pointer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ofkar

ofkar Süper Üye Süper Üye

merkez bankası yıl sonu $ hedefi 3.09 idi

2. soouuk

soouuk Seçkin Üye Seçkin Üye

malesef paramızı korumak için başka araçlara yönelmek durumundayız. Aylar önce yazılan yorumlara bakınca,yazılan en kötü senaryo bile (doların 3.25 olması vs.) çok iyimser kalmış. biz bi kaç bin TL paramızı şu an koruyabilecek konum ararken, büyük şirketler büyük paralarla oynayanlar daha zor durumdalardır ve bu malesef tabana da çok kötü yansıyacaktır.

3. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Re: Ynt: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi

Kusura bakmayın.
    Sabah yazmıştım.Şimdi 3400 olmuş.
    Bu hıza bende şaşırdım :eek: :-? :eek:

4. cronos23

cronos23 Aktif Üye

3,5 tl olması yüksek ihtmal, sene sonuna kadar ki hatta geçebilir.Durudurulması şu an için mümkün değil, Merkez bankasının o kadar dolar pompalamasına rağmen piyasa ateşi düşmedi.2017 ilk çeyrekte tahmin 3.6-3.7 tl arası.
    Lakin size naçizane tavsiyem yukarıda yazdıklarım şu rutinde gidersek olabilecekler, arada savaşa girmek, ABD-Çin arasında oluşabilecek çatışmalar bu süreci farklı noktalara da taşıyabilir.Bu süreçte eldekini tutmak en mantıklısıdır hocam.

5. masterkartall

masterkartall Seçkin Üye Seçkin Üye

Benim gibi umarım 2.90'dan alıp 3.01'den bozup ooo iyi para kazandım hissinde değildir :puhaha:

6. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

Yıl sonu tahminleri 3,80 TL'lere kadar geldi...

7. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar Prof. Elvan Aktaş var youtube üzerinden araştırın videoları var. Adam bir kaç yıl önceden ne olacağını söylemiş ve söylerken tahmin yapmıyoruz bilimsel araştırma ve analiz sonuçlarını söylüyoruz, diyor. altin in sitesinde dertli nicki biri var ki yaklaşık temmuzdan beri takip ediyorum kendisini. şuana kadar söylediklerinde gerçekleşme oranı %95. bazılarında zamansal tutmama oldu zaman güncellemesini de genellikle zaman bitmeden söylemişti. dolar 2,94 iken dolar alın elinizde tutun, düzeltme zamanları dışında sakın satmayın dedi. Arada eu da aldırdı aynı şekilde. dolar için temmuzdan öncesindeki yazdıklarını da inceledim ve gördüğüm şu ki 2,92-3,94 seviyelerinde iken kur adam dolar yıl sonuna 3,75 -4 -4, 4 lerin gelmesi muhtemel. En az 3,425 civarı olacak yıl sonu diye aylar öncesinden söylemiş.
    kendisi 94 krizinde baya kötü etkilenmiş parası pul olmuş. ondan sonra ben yabancıya para kaptırmam, vatandaşların da kaptırmasına engel olurum demiş. şuanki siteden birkaç kez ban da yemiş.
    Sadece elvan aktaş ve bu dertli denen kişiyi bile dinlemiş olan parasını korudu.
    Biz para kazanamayız.
    Ülkenin içinde bulunduğu refahtan uzak, siyasi çekişmeli ve kokuşmuş bir zihniyetin üst tabakayı ele geçirdiği ortamda belki paramızın değerini koruyabiliriz.
    İçki ve sigara satışı 18 yaş altındakilere yasak çünkü çocuklar kendileri doğruyu yanlışı bilemezler diyen ama minicik çocuklar tecavüze uğradığında kendi istemiş olabilir o yüzden tecavüzcüsüyle evlenirse hem tecavüzcüsünü hem de ona ön ayak olanları yardım edenleri aklayan bir zihniyet ile yönetiliyoruz.
    ...

8. pointer

pointer Aktif Üye

merhaba arkadaşlar,

bu konuyu ben açtım ve açtığımda başlıkta belirtildiği gibi dolar 2.79 du. 28 bin lira paramla gidip dolar almadım aklıma tüküreyim eğer almış olsaydım şuan 33bin 500 liram olucaktı.

aradan geçen kısa sürede 5 bin 500 lira gibi müthiş bir getiri farkı var. valla nasıl gaflete düştüysem almadım o zaman çok pişmanım.

9. COBOL

An itibarı ile 3.4100 tl

10. neo0121

neo0121 Site Gezgini

:( neyse canın sağolsun hocam

11. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

Faiz haram. Dolar alan vatan haini. Paranı inşaata yatır yarın ne olur bilinmez. Dünyada tek maketten daire satışı türkiyede
    Son zamanlar dikkat edin suni gündem çok yok tecavüzcüsüyle evlensin. Yok lozana çamur at. Bence bolbol dolar altın almakta fayda var

12. bidene

Hocam bu dertli kullanıcısının mesajlara basış ulaşabiliriz

13. atakom

atakom Seçkin Üye Seçkin Üye

https://profil.altin.in/uye/38025

14. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

arkadaş belirtmiş. Biz de bir grup mu kursak napsak :) zaten dertli dayının kalabalık bir öğretmen takipçi kitlesi var.
    hal böyleyken akıllıca da oluyor napalım değil mi?

ha şöyle birşey söyleyeyim;
    ticaret ve sanayi anlamında özellikle trafik yoğunluğunun kaymaya başladığı yerlerden gelişme akslarından uygun arsa yatırımı kesinlikle herşeyden daha değerli.
    gelişen tatil beldeleri de olabilir.
    Edirne Enez'de babamların yazlığı var. yaklaşık 11-12 sene önce tanesi 4 000 TL ( eski parayla 4 milyara :) ) 8000 TL ile iki villa arsası almış ve 1 sene sonra birine bir yazlık yaptırmıştı. Bu yaz sadece tek villa arsasının fiyatı bölge ortalaması 90 000 TL -100 000 TL civarındaydı.
    Babam arsa aldığında bol arsa vardı şimdi ise arsa sayısı oldukça azaldı. Yani yıllar ilerledikçe artış katlanarak yükselecektir.
    ben babamın arsayı aldığı yıl ve aya göre dolar kuruyla hesap yaptım. Eğer o gün o parayla dolar alsaydı şuan yaklaşık elinde 30000 tl si olacaktı. şimdiyse sadece iki arsa bedeli 180.000-200.000 TL civarında.

2012 de bireysel emeklilik hesabı açtırmıştım. borcun harcın arasında kredi kartından çeksinler mecbur kalıp da ödeyerek az biraz birikim olsun yoksa elimdeki parayla birşey yapamam diye düşünmüştüm. yaklaşık 10-11 bin tl arası birikmiş dün p.tesi hesap iptali için başvurdum. parayı alıp 300-400 metrekare 1 dönüm arası bir arsa almaya çalışcam. bi o kadar daha kredi de çekebilirim. gitsin kalsın. oğlum yaklaşık 4 yaşında. üniversite zamanlarında bakarız duruma :)
    sağlıcakla arkadaşlar.

15. spider23

spider23 Süper Üye Süper Üye

uzun vadeli en mantıklı yatırım arsadır...ama yaş 35; 25 - 30 sene sonrası için yatırım yapmak kendimize değil ancak çocuklarımıza olabilir..o da tutarsa..Edirne-enez güzel bi yazlık bölge..oralarda fiyatların yükselmesi çok doğal...keza izmir de foça-çeşme neyse edirne için de enez-erikli aynı değerdedir..
    bundan 20-25 sene önce insnalar daha kolay yazlık-ev sahibi olabiliyolardı;en azından emekli ikramiyesi ile bile rahat bir yazlık-ev alacak imkanı bulabiliyorlardı..

korkarım bizler emekli olabilsek dahi ikramiye vs.. alamayacağız..

16. COBOL

Döviz Alış Satış
    USD 3.4520 3.4720
    EUR 3.6630 3.6880
    Güncel istanbul piyasa

17. spider23

ya yok mu "DOLAR BOZMA " kampanyasına katılım???

Hadi hep birlikte her gün en az 100 dolar bozuyoruz yıl sonuna kadar dolar 3 e gelir!!!

18. bidene

önce bu illlerden başlanmalı.

Ekli Dosyalar:

19. Kosovali

Kosovali Site Gezgini

Sayin reisi cumhur efendi aylar once dolar almayin yaya kalirsiniz demisti.. o yuzden dolar almayin... bozdurun dolarlari arkadaslar memleket kazansin.. faiz lobisine para kaptirmayin...

20. spider23

evet iç anadolulu kayserili nevşehirli arkadaşlar bozun dolarları da ;dolar düşsün..gerçi sorsam doların çok etkisi yok dolar da boşalır da derler ama bi taraftan da belli ki gidişat kötü-tutuştular...dolarları bozun çağrıları yapılıyor...bakalım sonumuz ne olacak...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal