Yıldırım fotoğrafım (Kuşadası)

Kodla Büyü

Accipiter

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Birkaç gün önce Kuşadası'nda çektiğim fotoğraf. Bu kareyi çektikten sonra sırılsıklam oldum ama değdi sanırım..

VLaLgV.jpg

Accipiter' Alıntı:
Birkaç gün önce Kuşadası'nda çektiğim fotoğraf. Bu kareyi çektikten sonra sırılsıklam oldum ama değdi sanırım..

VLaLgV.jpg

Fotoğraf harika makineniz işin hakkını vermiş.

Hangi makine ile çektiniz paylaşır mısınız?

çok teşekkürler arkadaşlar. bilgiler şöyle:

makine: nikon d7000
lens: 18-105
iso:100
f: 7.1
pozlama süresi: 20 saniye
odak: 21mm

kesinlikle ıslandığına değmiş hocam harika bir uzun pozlama olmuş. tebrikler :alkis: :+1:

nkonmu canonmu hacam :)) aynı fiyat aralığında karşılastırısanız..
20 sn pozlama süresi nası oluyo.. siz pozlamaya başlıyorsunuz. son sn lerde yıldırım çakıyo çekiyormusunuz??

erencan' Alıntı:
kesinlikle ıslandığına değmiş hocam harika bir uzun pozlama olmuş. tebrikler :alkis: :+1:

çok teşekkürler hocam.

e.kurt' Alıntı:

Teşekkürler.

hayat86' Alıntı:
fotoğrafı göremiyorum hocam.

Bir daha kontrol edin isterseniz hocam.bir sorun görünmüyor.

tarafszhaber' Alıntı:
20 sn pozlama süresi nası oluyo.. siz pozlamaya başlıyorsunuz. son sn lerde yıldırım çakıyo çekiyormusunuz??

nikon mu canon mu sorusu insanlık tarihi kadar eski bir soru hocam

ben nikoncuyum. o yüzden her zaman nikon derim. bunun bir çok sebebi var ama çok uzun yazmak gerek. en basit şekliyle mesela canon bodylerde netleme motoru yok. böyle makine mi olur :D

uzun pozlama ise bir çekim tekniği hocam. çekmek istediğiniz konuyu belirlediğiniz süre boyunca çekiyorsunuz. bunun için mutlaka bir tripod gerekiyor tabii..

Accipiter' Alıntı:
erencan' Alıntı:

çok teşekkürler hocam.

e.kurt' Alıntı:

Teşekkürler.

hayat86' Alıntı:
fotoğrafı göremiyorum hocam.

Bir daha kontrol edin isterseniz hocam.bir sorun görünmüyor.

tarafszhaber' Alıntı:

nikon mu canon mu sorusu insanlık tarihi kadar eski bir soru hocam

ben nikoncuyum. o yüzden her zaman nikon derim. bunun bir çok sebebi var ama çok uzun yazmak gerek. en basit şekliyle mesela canon bodylerde netleme motoru yok. böyle makine mi olur :D

uzun pozlama ise bir çekim tekniği hocam. çekmek istediğiniz konuyu belirlediğiniz süre boyunca çekiyorsunuz. bunun için mutlaka bir tripod gerekiyor tabii..
.
evet şimdi canoncuları görelim : D : D

birde bu aynalı makineler var. gecen sene 2000 tl olan nx3000 samsun bu sene 999 a düşmüş.. çünkü bu teknolojide gelişiyo.. memnun ollurmuyuz acaba verdiğimiz paraya değermi fortografın kalitesi.. birde bu foto yarışmaları fln oluyo.. onlara bu aynasızlarla katılınabilinirmi?

Sen hele bi işe başla kendini eğit ve tecrübe sahibi ol nikon mu canon mu kendin karar verirsin.

avantaj ve dezavantajları mevcut olan iki sistem için önemli olan senin tarzın için en uygun hangisi sorusu olacaktır.

Not: Nikoncu :D

tarafszhaber' Alıntı:
birde bu aynalı makineler var. gecen sene 2000 tl olan nx3000 samsun bu sene 999 a düşmüş.. çünkü bu teknolojide gelişiyo.. memnun ollurmuyuz acaba verdiğimiz paraya değermi fortografın kalitesi.. birde bu foto yarışmaları fln oluyo.. onlara bu aynasızlarla katılınabilinirmi?

dediğiniz makine aynasız bir makinedir aynalı değildir.

Teachnologist' Alıntı:
tarafszhaber' Alıntı:

nası peki foto kalitesi

tzcn' Alıntı:

teşekkürler.

bu konuda da düşüncelerim şöyle arkadaşlar. ben d7000 den fazlasıyla memnunum. tabii hayalimde nikonun daha üst modelleri ve değişik lensler de var ama bu çok pahalı bir uğraş. her gün bir şey alınmıyor.

aynasız makinelerle ilgili de şunu söyleyeyim. aynasızlarla da bu yarışmalara katılabilirsiniz. aynasızlarda fiyat performans olarak kullanıp bizzat deneyimlediğim sony alpha 6000 modeli ilgimi çekiyor. ben aynasız bir makine alsam şu anda onu alırım. bazı ucuz aparatlarla nikon ve canon lensleri de bu makinede kullanılabiliyor yani mevcut lensler de iş görmüş oluyor.

hocam bilgilerim içinde ciddi sorgulama yapmamı sağladı "canon larda af motoru yok" cümlen

mesela ben tam tersi biliyordum.Canon lar gövdede af motoru taşıdığından dolayı lensleri ucuzdur diye biliyordum.Nikonda ise tam tersi af motoru lenslerde olduğundan dolayı nikon lensler hem daha ağır hem daha pahalı diye biliyordum

Benim Canon 400D ve Sony A200 tecrüblerim olmuştu. Sattım ama mutlaka bir makina alacağım çok yakın bir zamanda. Bu yüzden hep youtube de yeni çıkan makina incelemelerini izlerken buluyorum kendimi

Özellikle aynasızlar çok ilgimi çekiyor. Netleme nokta sayısı,netleme hızı,boyutu noktalarında ciddi fark oluşturuyor. ISO ve fotoğraf kalitesi sınıflarından başa baş durumdalar bir DSLR ile. Hatta 5D ve D7100 gibi orta ve üst segment makinalarla karşılaştırma video ları kaynıyor youtube

Özellikle Sony A6000 ciddi bir alternatif ve benim alım listemde. Fiyatı fotografium.com da 1800 ve 1900 TL arasından gezinip duruyor. Kit lensi hayli başarılı bulunuyor. Bakaç gayet iyi deniliyor ki aynasızlarda en önemli geride kalma kriteri bakaç oluyor. Şu an af hızı en yüksek makine diye biliyorum a6000 i

Sonuç olarak aynasızlar gerçekten iyi ve ciddi bir alternatif zaten algılayıcı boyutları birebir aynı.hepsi APS-C yani crop algılayıcılar.

sambal' Alıntı:

teşekkürler hocam.

erencan' Alıntı:
hocam bilgilerim içinde ciddi sorgulama yapmamı sağladı "canon larda af motoru yok" cümlen

mesela ben tam tersi biliyordum.Canon lar gövdede af motoru taşıdığından dolayı lensleri ucuzdur diye biliyordum.Nikonda ise tam tersi af motoru lenslerde olduğundan dolayı nikon lensler hem daha ağır hem daha pahalı diye biliyordum

Benim Canon 400D ve Sony A200 tecrüblerim olmuştu. Sattım ama mutlaka bir makina alacağım çok yakın bir zamanda. Bu yüzden hep youtube de yeni çıkan makina incelemelerini izlerken buluyorum kendimi

Özellikle aynasızlar çok ilgimi çekiyor. Netleme nokta sayısı,netleme hızı,boyutu noktalarında ciddi fark oluşturuyor. ISO ve fotoğraf kalitesi sınıflarından başa baş durumdalar bir DSLR ile. Hatta 5D ve D7100 gibi orta ve üst segment makinalarla karşılaştırma video ları kaynıyor youtube

Özellikle Sony A6000 ciddi bir alternatif ve benim alım listemde. Fiyatı fotografium.com da 1800 ve 1900 TL arasından gezinip duruyor. Kit lensi hayli başarılı bulunuyor. Bakaç gayet iyi deniliyor ki aynasızlarda en önemli geride kalma kriteri bakaç oluyor. Şu an af hızı en yüksek makine diye biliyorum a6000 i

Sonuç olarak aynasızlar gerçekten iyi ve ciddi bir alternatif zaten algılayıcı boyutları birebir aynı.hepsi APS-C yani crop algılayıcılar.

hocam kendi fikirlerimi şöyle söyleyeyim. elimde hiç bir makine olmasa ve makine almaya niyetlensem o fiyat aralıklarında giderim ve düşünmeden nikon d7100 alırım. uygun lenslerle makine kullanımına da hakimsen hayal ettiğini çekersin.

aynasız makine bana göre ikinci makine olabilir. tabii bunun hiç bir bilimsel izahı yok. tamamen nikon hayranlığı vs denebilir. aynasız alacak olsam dediğim gibi gider a6000 alırdım.

tarafszhaber' Alıntı:
Teachnologist' Alıntı:
tarafszhaber' Alıntı:

nası peki foto kalitesi

Kullanmadim. Aynali makinemle mutluyum. Tecrubelerime dayanarak aynasiz makinelerin daha yol almasi gerektigi dusuncesindeyim.

Teachnologist' Alıntı:
tarafszhaber' Alıntı:
Teachnologist' Alıntı:
tarafszhaber' Alıntı:

nası peki foto kalitesi

Kullanmadim. Aynali makinemle mutluyum. Tecrubelerime dayanarak aynasiz makinelerin daha yol almasi gerektigi dusuncesindeyim.

aynen. bence de aynasız bir makine ancak 2. makine olabilir.

Re: Ynt: Yıldırım fotoğrafım (Kuşadası)

1 senedir sony a3000 aynasiz kullaniyorum. Fiyatiyla, fotograf kalitesiyle, manuel lenslerin kullanimiyla cok memnunum. Fotograf kursunda diger tum arkadaslar hayran kaliyordu fotograf kalitesine.

Re: Ynt: Yıldırım fotoğrafım (Kuşadası)

ibrahimes' Alıntı:
1 senedir sony a3000 aynasiz kullaniyorum. Fiyatiyla, fotograf kalitesiyle, manuel lenslerin kullanimiyla cok memnunum. Fotograf kursunda diger tum arkadaslar hayran kaliyordu fotograf kalitesine.
aynasız değil galiba

Geri