Yıllık Plan ve Kurs Planı Hazırlama Sistemi

Kodla Büyü

kakashi

Üye
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz her eğitim-öğretim yılı başında düzgün hazırlanmış yıllık plan ve kurs planı bulmak bir hayli zor oluyor. Bu sebeple www.yillikplanhazirla.com ismiyle bir web-site hazırladım. Siteden meslek liselerinin yıllık planları ile halk eğitim merkezlerinin kurs planlarını hazırlayıp indirebiliyorsunuz. Şuan zaman buldukça eksik olan planları tamamlamaya çalışıyorum.

Böyle bir proje hazırlamak epey zamanımı aldı ama gerek tasarım (html-css-javascript) gerekse programlama (php-laravel-algoritma-veritabanı) anlamında bana birçok şey kattı. Sistemi yaklaşık 6 aydır geliştirmeye devam ediyorum.

Sizden ricam siteye üye olarak inceleme yaptıktan sonra eksik gördüğünüz, olsa daha iyi olurdu dediğiniz kısımları buraya yazarak geri bildirimde bulunmanız. Okullar açılana kadar yaz tatilinde eksikleri tamamlamaya çalışacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar öncelikle emeğiniz için teşekkürler hem fikir olarak hem de site olarak iyi düşünülmüş. Zorunlu derslerde tüm modüller kullanılırken havuzdan seçilen diğer dersler veya seçmeli dersler için seçilen modüllerden yıllık plan yapılması gayet iyi olur gibi. Ama bu işler artık e-müfredattan yapılmayacak mı? Zümreler artık tamam yıllık planlar için yetiştirebilirler denmişti.

Hocam,

Şevkinizi kırmak istemem ama seneye yıllık planlar
Merhabalar öncelikle emeğiniz için teşekkürler hem fikir olarak hem de site olarak iyi düşünülmüş. Zorunlu derslerde tüm modüller kullanılırken havuzdan seçilen diğer dersler veya seçmeli dersler için seçilen modüllerden yıllık plan yapılması gayet iyi olur gibi. Ama bu işler artık e-müfredattan yapılmayacak mı? Zümreler artık tamam yıllık planlar için yetiştirebilirler denmişti.
Aynen Hocam. Eylülden itibaren tüm yıllık planlar e-müfredattan yapılacak diye biliyorum.

Hocalarım, M.E.B 30-40 adet zümre maddesi belirleyip, bu maddelerin kararlarını veritabanına kaydederek, çıktı alma işini bile beceremedi bu sene. Siteyi incelediyseniz toplam da 70 alana ait 3000'in üzerinde ders olduğunu görürsünüz. Her dersin birçok modülü ve her modülün bir çok kazanımı olduğu düşünüldüğünde meslek liselerinde bu işlerin o kadar kolay olmayacağını anlarsınız. M.E.B keşke yapabilse bu işleri de benim de yüzüm kızarsa ama çok zor.

Merhaba,

Öncelikle güzel, kullanışlı bir yıllık plan aracı yaptığınız için tebrik ediyorum.

Programın gelişimine katkıda bulunabilecek fikirlerim:

-Pdf yerine word çıktısı üretirseniz harika olur. En azından kullanıcı üzerinde düzenleme yapabilir. Biliyorum pdf ile word birbirinden farklı sistemler ama olursa iyi olur.
- Sınav sayısı 2 olarak sabitlenmiş. Bu isteğe bağlı olarak çoğaltılabilmeli.
-Yıllık planda konu başlıkları kalın karakterlerle yazdırılabilir.
-Yıllık planda "Demokrasinin önemi", "Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi" gibi maddeler eğik yazı tipinde veya kırmızı renkli yazdırılabilir.
- Kayıt esnasında çok detaylı bilgi alıyorsunuz. Bunları sadeleştirip, plan üretme esnasında kullanıcıdan almanız daha mantıklı. Kullanıcının plan üretirken girdiği bilgiler otomatik olarak hafızada saklanıp ikinci plan üretilirken kullanılabilir.
-Kayıt esnasında girilen bilgilerden en rahatsız edici olanı cep telefonu bilgisi. Bildiğiniz gibi hergün bir sürü spam atılıyor. Eğer bu bilgi elzem değilse kaldırmanız daha iyi olacaktır. Kayıt esnasında bir e-posta ve şifre yeterlidir. Hatta kullanıcı varolan gmail, facebook veya twitter adresi ile de giriş yaparsa başlangıç aşaması daha hızlı olur.
-Bu mesajı www.yillikplanhazirla.com sitesindeki ileitişim formu aracılığıya gönderecektim fakat mesaj iletilirken bir soprun oluştu uyarı aldım. Mesaj göndermede bir sıkıntı var.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla
Serhat DEMİROK

Merhaba,

Öncelikle güzel, kullanışlı bir yıllık plan aracı yaptığınız için tebrik ediyorum.

Programın gelişimine katkıda bulunabilecek fikirlerim:

-Pdf yerine word çıktısı üretirseniz harika olur. En azından kullanıcı üzerinde düzenleme yapabilir. Biliyorum pdf ile word birbirinden farklı sistemler ama olursa iyi olur.
- Sınav sayısı 2 olarak sabitlenmiş. Bu isteğe bağlı olarak çoğaltılabilmeli.
-Yıllık planda konu başlıkları kalın karakterlerle yazdırılabilir.
-Yıllık planda "Demokrasinin önemi", "Atatürk’ün vatan ve millet sevgisi" gibi maddeler eğik yazı tipinde veya kırmızı renkli yazdırılabilir.
- Kayıt esnasında çok detaylı bilgi alıyorsunuz. Bunları sadeleştirip, plan üretme esnasında kullanıcıdan almanız daha mantıklı. Kullanıcının plan üretirken girdiği bilgiler otomatik olarak hafızada saklanıp ikinci plan üretilirken kullanılabilir.
-Kayıt esnasında girilen bilgilerden en rahatsız edici olanı cep telefonu bilgisi. Bildiğiniz gibi hergün bir sürü spam atılıyor. Eğer bu bilgi elzem değilse kaldırmanız daha iyi olacaktır. Kayıt esnasında bir e-posta ve şifre yeterlidir. Hatta kullanıcı varolan gmail, facebook veya twitter adresi ile de giriş yaparsa başlangıç aşaması daha hızlı olur.
-Bu mesajı www.yillikplanhazirla.com sitesindeki ileitişim formu aracılığıya gönderecektim fakat mesaj iletilirken bir soprun oluştu uyarı aldım. Mesaj göndermede bir sıkıntı var.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla
Serhat DEMİROK

Serhat hocam, öncelikle ayrıntılı geri bildiriminiz ve değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
-Yakın zamanda Pdf ile birlikte Excel formatında da çıktı imkanı sunmayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi kullanıcı bu şekilde planı istediği gibi özelleştirebilir.
-Kayıt esnasında telefon bilgisi alıyorum ama doldurulması zorunlu bir alan değil, isterse kullanıcı boş da geçebiliyor.
-Sınav sayısı konusunda haklısınız, genelde herkes 2 sınav yapıyor şeklinde düşünmüştüm. En kısa zamanda düzelteceğim.
-İletişim formu siz söyleyince farkettim. Mesajın içeriği uzun olduğunda hata veriyor. Gün içerisinde düzeltirim.
Diğer geri bildirimleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Geri