Yılsonu Zümrede E-müfredat Kolaylığı

Kodla Büyü

elitbote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E-müfredat başlangıçta zulüm gibiydi. Ama sene sonu işi kolaylaştırıyor arkadaşlar.
Yıl sonu zümre yapmanıza gerek yok .

Açıklamalar:

1. Yönerge ve 04.06.2018 tarihli resmi yazı gereği tüm Kurul ve Zümreler sene sonunda da yapılacaktır. Yani Öğretmenler Kurulu, Sınıf/Şube Öğretmenler Kurulu, Zümre Öğretmenler Kurulu ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yürütme Komisyonu Toplantısı yapılacaktır.

2. Sene sonunda yapılan kurul ve komisyonlarda sonraki yılı ilgilendiren kararlar alınmayacaktır.

3. Sadece Dönem başlarında yapılan kurul ve komisyonlarda alınan kararların olumlu ve olumsuz sonuçlarının değerlendirilmesi için yeni ve kısa kararlar girilecektir. Örnek kurul aşağıdadır. Ona bakarak işlem yapılabilir.

Resimde de detaylı anlatım var.

Ekli dosyalar

• 09112706_IMG-20180609-WA0000.jpg
    09112706_IMG-20180609-WA0000.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 545
Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ekteki yazının üst yazısı var mı hangi yazının ekinde geldi acaba

yeni zümre toplantısı açacakmıyız açmayacakmıyız şimdi kafamız karıştı.

Anladığım kadarıyla net bir açıklama yok . Ekteki yazının üst yazısını ben de bulamadım .
Ama e müfredat yapısı gereği :
"Bilindiği üzere “e-Müfredat portali”, “Yıllık Plan” modülü üzerinden takip edilen Kurul ve zümre işlemlerinin yıl sonunda yapılacak bölümleri bulunmaktadır.
Yönergeye de dikkat edilecek olursa; esasen yıl sonunda yeni bir zümre kaydı girmeden, daha önceden oluşturulmuş olan gündemler, kararlar ve sonucu oluşmamış olanların sonuçlarının işlenmesi şeklinde bir işleyiş mevcuttur. Bu sizlerin iş ve işlemlerini önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.
Bu ifadeler yönergenin Madde12, Paragraf 4, Madde 13, Paragraf 3, Madde 14, Paragraf 5 ve Madde 15, Paragraf 4’de açıkça belirtilmektedir.
Bu durumda yıl sonunda okullarda, ilçelerde ve il düzeyinde yapılacak toplantılarda “Ders yılı sonunda yapılan toplantıda ise eğitim ve öğretim yılı boyunca alınan kararların sonuçları değerlendirilir.” ifadesine istinaden, yeni bir toplantı kaydı oluşturulmaması, sonuçlanmayan kararların sonuçlarının işlenmesi ve sonucu işlenmemiş karar bırakılmaması şeklinde bir işleyiş gerekmektedir."

Buna göre bazı ilçeler sadece e müfredattan karar sonuçları değerlendiriyor
bazıları ise yeni kurul oluşturuyor. Ama ikisinde de yanlış yok .

Şubatta toplantı kaydı oluşturdu iseniz gerek yok.Pzt günü zümremi olumlu sonuçlandırıp 8 maddeyi güncelleyip kaydedeceğim.

Şubattaki zümrenin sonuçları karar kısmına girilecek yeni zümre kaydı olusturulmayacak dedi ldare

arkadaşlar merhaba. ben şubatta zümremi e müfredattan oluşturdum. ancak e müfredat üzerinden değerlendirme yapmak için karar ve sonuçlar kısmına girmek istediğimde
Dikkat : Henüz sonucu girilebilecek bir kurul toplantısı (Öğretmenler Kurulu, Zümre Öğretmenler Kurulu vb.) kaydı bulunmamaktadır.
uyarısı alıyorum. sene sonu zümre hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim

merhaba arkadaşlar ben de şubatta oluşturduğum zümrenin kararlarını olumlu sonuçlandırma yerini bulamadım. Karar sonucu diye bi yer var ama tıklanınca herhangi bişey açılmıyor.Bilen var mı acaba nasıl kararları olumlu sonuclandırıyoruz?

merhaba arkadaşlar ben de şubatta oluşturduğum zümrenin kararlarını olumlu sonuçlandırma yerini bulamadım. Karar sonucu diye bi yer var ama tıklanınca herhangi bişey açılmıyor.Bilen var mı acaba nasıl kararları olumlu sonuclandırıyoruz?

Resimde anlatım var hocam . Karar sonuç kısmından girince ilgili toplantının yanındaki kaleme tıklayın sayfanın altına geliyor olumlu karar diye..

Ekli dosyalar

• IMG-20180609-WA0000.jpg
    IMG-20180609-WA0000.jpg
    84.1 KB · Görüntüleme: 51
Resimde anlatım var hocam . Karar sonuç kısmından girince ilgili toplantının yanındaki kaleme tıklayın sayfanın altına geliyor olumlu karar diye..

hocam kusura bakmayın ben mi göremedim bilemiyorum. resimdeki gibi adımları takip ediyorum Kararlar ve Sonuçları bölümünü tıkladığımda Dikkat : Henüz sonucu girilebilecek bir kurul toplantısı (Öğretmenler Kurulu, Zümre Öğretmenler Kurulu vb.) kaydı bulunmamaktadır.
uyarısı veriyor. toplantıları göremiyorum

hocam kusura bakmayın ben mi göremedim bilemiyorum. resimdeki gibi adımları takip ediyorum Kararlar ve Sonuçları bölümünü tıkladığımda Dikkat : Henüz sonucu girilebilecek bir kurul toplantısı (Öğretmenler Kurulu, Zümre Öğretmenler Kurulu vb.) kaydı bulunmamaktadır.
uyarısı veriyor. toplantıları göremiyorum

Bir önceki zümre bitirilip müdür tarafından onaylandı mı?

Geri