Yine Aynı Sıkıntılar Başlıyor Gibi

Kodla Büyü
Arkadaşlar bakın derslerin seçmeli durumuna düşmesi bence çok kötü olur.Çünkü fatih projesi devamlılığı olan bir şey değil.Belli bir zaman sonra proje bitecek, eğitimler verilecek,her türlü sistem oturmuş olacak.İlerki bir zamanda artık BTR görevlendirmesi yapılmayacak belki.Onun için kimse bu BTR görevlendirmelerine güvenmesin.Zaten sağlam bişey olsaydı kadrolu BTR olurdu ama dikkat ederseniz sadece görevlendirme yapılıyor.Kullanılıp bir köşeye atılmak istenmiyorsanız derslere sahip çıkalım.

TEKNOLOJİ TASARIM diye saçma sapan teknolojiye bilime zerre katkısı olmayan bir ders varken her seferinde bizim dersimizi kaldırmaları manidar değil mi? bu derste çocuk hiç istemese dahi hayatı boyunca kullanacağı bilgiler ediniyor. insaf!

iambilisimci' Alıntı:
Arkadaşlar bakın derslerin seçmeli durumuna düşmesi bence çok kötü olur.Çünkü fatih projesi devamlılığı olan bir şey değil.Belli bir zaman sonra proje bitecek, eğitimler verilecek,her türlü sistem oturmuş olacak.İlerki bir zamanda artık BTR görevlendirmesi yapılmayacak belki.Onun için kimse bu BTR görevlendirmelerine güvenmesin.Zaten sağlam bişey olsaydı kadrolu BTR olurdu ama dikkat ederseniz sadece görevlendirme yapılıyor.Kullanılıp bir köşeye atılmak istenmiyorsanız derslere sahip çıkalım.
hocam napacaklar burası özel sektör değil hadi size güle güle deyip işimizemi son verecekeler:D
btr görevlendirmeleri bitmez hocam benden demesi bizi tamirci yapcaklar bukadar basit

Arkadaşlar bakın derslerin seçmeli durumuna düşmesi bence çok kötü olur.Çünkü fatih projesi devamlılığı olan bir şey değil.Belli bir zaman sonra proje bitecek, eğitimler verilecek,her türlü sistem oturmuş olacak.İlerki bir zamanda artık BTR görevlendirmesi yapılmayacak belki.Onun için kimse bu BTR görevlendirmelerine güvenmesin.Zaten sağlam bişey olsaydı kadrolu BTR olurdu ama dikkat ederseniz sadece görevlendirme yapılıyor.Kullanılıp bir köşeye atılmak istenmiyorsanız derslere sahip çıkalım+1

er55' Alıntı:
Arkadaşlar bakın derslerin seçmeli durumuna düşmesi bence çok kötü olur.Çünkü fatih projesi devamlılığı olan bir şey değil.Belli bir zaman sonra proje bitecek, eğitimler verilecek,her türlü sistem oturmuş olacak.İlerki bir zamanda artık BTR görevlendirmesi yapılmayacak belki.Onun için kimse bu BTR görevlendirmelerine güvenmesin.Zaten sağlam bişey olsaydı kadrolu BTR olurdu ama dikkat ederseniz sadece görevlendirme yapılıyor.Kullanılıp bir köşeye atılmak istenmiyorsanız derslere sahip çıkalım+1
tamamen katılıyorum meslektaşıma

12 yıllık öğretmenlik hayatımda Bt dersinin zorunlu olmasıyla 2 senedir öğretmen olduğumu hissettim, btr zillet başka birşey değil. Boyun eğmeyelim, dersimize sahip çıkalım.

şu an hiiiiiiiiç ders işleyesim kalmadı :(
çocuklar zaten biliyoooo
hepinize 100..

arkadaşlar şimdiden ayaklanılmalı ve dersin kaldırılması durdurulmalıdır.ders kaldırılırsa gene sürünürüz.norm sorunu yaşarız

Ben kaç yıldır anlatıyorum sonunda herkes dediğime gelecek. Zaten umrumda da değil ben müdür oldum artık, Şimdi o peşine düştüğünüz dernek yapar bişeyler. :sleep:

kgunduz' Alıntı:
kaldırsınlar abi buna en çok ben karşıydım ama bundan sonra destek veriyorum
ne bilgisayar sınıfı var ne bu dersi ders diye gören eğitimciler ve veliler var.
inanın üzerimize yük. herşeyiyle sıkıntı.
Fatih projesi eğitmeni veya btr kadrosu tahsis etsinler çok daha iyi.
Maalesef Size katılıyorum hocam....

hhtc' Alıntı:
Ben kaç yıldır anlatıyorum sonunda herkes dediğime gelecek. Zaten umrumda da değil ben müdür oldum artık, Şimdi o peşine düştüğünüz dernek yapar bişeyler. :sleep:

Derse girmek istemeyen ders anlatmayı sevmeyen ya idareci olur yada btr yi savunur. Biz öğretmeniz dersimizi seviyoruz. Derneğimizde sonuna kadar mücadele verir bunu biliyoruz güveniyoruz.

5 sene sonra Fatih projesi ile kurulan akıllı tahtaların tabletlerin garantisi bitecek. e haliyle devlet kendi imkanlarıyla arızalanan bu ürünleri yaptırmak, bunlarla uğraşmak istemeyecek, ve 5 sene sonra BTR dediğiniz şeye gerek kalmayacak. Arkadaşlar biz öncelikle bir öğretmeniz. Bunu unutmayalım. 3 sene önceki halimizi bi hatırlayın! dersler seçmeli olduğu için okuldaki normumuz müdürün ellerindeydi. müdüre karşı en ufak bir yamuğunda haliniz adamın norm güncellemesindeki iki tıklamaya bakıyordu. E haliyle mecburen müdürün yalakalığını yapıyorduk? adamlar da bizi müftülüğe kadar bilgisayar tamir işlerine rahatlıkla gönderebiliyordu. Hocam dersimiz bizim herşeyimiz bunu unutmayalım. Şu anda eğer derslerimiz kalkarsa yine birilerini mecburen yalamak zorunda kalacağız. Hee gücüme gitmez beni herkes istediği gibi kullanır arkadaş, ben o kadar genişim diyorsanız diyecek lafım yok.

Derslerimize sahip çıkmalıyız. Her okula bir BTR normu vermezler. BTR hiç bir zaman norm haline gelmeyecek bunu iyice kafanıza sokun arkadaşlar. bizi anca böyle görevlendirmelerle oradan oraya sürükleyecekler ki bize tamircilik yaptırabilsinler. Adamın işine gelmediği zaman seni kolayca silebilmesi gerekiyor ki seniin gözünü korkutsun. mesele bundan ibaret arkadaşım. Ama dersler de elimizden giderse o zaman gel ağlaaaa git ağla osman...

Tepki iyidir. Basin aciklamasi hemen geldi. Basin aciklamasinda secmeli konusuna deginilmemis umariz dersler kaldirilmadi secmeli oldu denmez.

Ameliyat öncesi nabız yoklama haberidir bu arkadaşlar.

hükümet yapacağı değişiklikleri hep bu şekilde öncesinden bir söylenti haber yayıyor, Nabız yokluyor sonra ameliyat yapıyor. Şimdiden tepki göstermeliyiz.

MEB BASIN AÇIKLAMASI YAPMIŞ
http://www.meb.gov.tr/basin-aciklamasi/haber/8218/tr

“Bilişim Dersleri Kaldırılacakmış!” başlığı ile internet sitelerinde yayınlanan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.
Haberde, “Beşinci ve altıncı sınıflarda zorunlu olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokulda 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda seçmeli olabileceği bilgisi Talim ve Terbiye Kurulu uzmanları tarafından sendikalara bildirildi ve görüş alındı.” ifadelerine yer verilmiştir.
Bilindiği gibi, “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersi ortaokullarda 5 ve 6’ncı sınıflarda zorunlu ders, 7 ve 8’inci sınıflarda ise seçmeli ders olarak okutulmaktadır.
Bakanlığımızın gündeminde “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersinin kaldırılması veya ders saatlerinde değişiklik yapılması gibi bir konu olmadığı gibi, bu konuda sendikalara bir bildirim yapıldığı ve görüş alındığı iddiaları da tamamen asılsızdır.

Benim yorumum ise: Seneye haftalık ders sayısı 35 den 30 düşeceğine göre biz mutlaka etkileniriz diye düşünüyoum. En kötü ihtimalle 2 ders saati 1 saate düşer diye tahmin ediyorum.

Hocalarım sendikaları arayıp bu konuda bilgi alıp burda paylaşmalıyız. Basın açıklamasına rağmen hiç bir şekilde insan bunlara güvenemiyor. Tepkilerimizi herşekilde göstermeliyiz.

hakansia' Alıntı:
işin aslı dersle ile ilgili değil. Asıl neden BTR olarak görevlendirme isteyen öğretmen sayısı yaklaşık olarak %70 azaldı. Bizde 230 kişi olurken şimdi 90 lara düştü. Sebebi hiç kimse Btr olmayı istemiyor artık. ders yeterli geliyor. Fatih projesi ise bu sebeple boşta kalıyor. Bilgisayar öğretmenlerini BTR olarak görevlendirmeye zorunlu tutmak için kısacası zorlamak için bence dersi seçmeli yapacaklar.
Biliyorsunuz btr norm durumu için bir önem teşkil etmiyor. Bu na rağmen bu dediğiniz olur btr isteyen bu durumla artarsa biz hakediyoruz bu durumu.

o zaman versinler alan değişikliği hakkı geçelim rehber öğretmen kadrosuna veya ilköğretim matematik kadrosuna...... Okullarda dünya kadar rehber öğretmen açığı var......

daha dün 18 tane tabletle uğraştım...... Tabletlerin son halleri içler acısı...................

taatoo' Alıntı:
iambilisimci' Alıntı:
hocam napacaklar burası özel sektör değil hadi size güle güle deyip işimizemi son verecekeler:D
btr görevlendirmeleri bitmez hocam benden demesi bizi tamirci yapcaklar bukadar basit
Şu an bitmez gibi görünüyor ama ileriki yıllarda sistem oturunca herkes aşina olacak.Kurslara falan gerek kalmayacak.Sonuçta bu görevlendirme ve geçici kimse güvenmesin bence.Adam gibi BTR kadrosu olsaydı tamam derdim.

kaldırılsın yaa...Zaten kabus gibi çöküyor üzerimize bu ders yeter artık..Okulda bilgisayar yok derse gir çocuklara tahtada konu anlat..Bu kadar saçma sapan bir şey olabilir mi? Kaldırılması haberi meb tarafından yalanlanmış ama umarım kaldırılır..Bizi de okullarda fatih projesi için btr yapsınlar..Bu işin çözümü budur..İl milli eğitimi aradım okulumuz yeni açıldı bilg labı var ama oda da bilg yok dedim onlarda zaten hocam 3 yıldır meb tarafından 1 tane dahi bilg labı kurulmadı kurulmasını da beklemiyoruz dediler..

Geri