yoksa 4-C ye mi geçtik

Kodla Büyü

shanexkr

Aktif Üye
selam arkadaşlar
hafta başında okula ilçe milli eğitimin bir yazısı ve ekinde imzalamamız gereken belgeler
okulumuz ticaret turizme bağlıyken yeni kurulan mesleki .... genel müdürlüğüne bağlanmış bu sebeple giriş çıkış yapılmış tüm personele
türkiye.gov.tr adresinden girip maaş sorgulama daha önce maliye bakanlığı e-bordro aracılığı ile yapılıyordu bu sayfa üzerinden
şu anda girip sorgulama istediğimde buradan sadece 657 sayılı kanuna tabi olanlar yararlanabilir diye bir ibare çıktı
aynı sitenin SGK sorgulama kısmında ise benime ilgili hanım hariç anne baba ve çocuk bilgileri var
böyle bir uyarıyla karşılaşan arkadaş oldu mu acaba

türkiye.gov.tr sorguladığımda Tescil kapsamı "4/c 5434 Sayılı Kanuna Tabi Çalışanlar" yazıyor.

bu sorgulama işini nasıl yapıcaz... biz de bir bakalım.. forumda birkaç gün önce yine gündeme gelmişti bu konu...

Arkadaşlar 15 tatil döneminde okullara yazı gelmiş, tam emin değilim ama öğretmenlerin emekli sandığından çıkışları yapılıp, ssk girişleri yapılsın diyeymiş galiba, ayrıca 15 tatil döneminde akp nin il yönetiminde çalışan birisi bana bütün öğretmenler sözleşmeli oldu, gizlice yaptılar falan demişti, bende hadi ordan olmaz öyle şey deyip terslemiştim, ama sanırsam galiba sözleşmeli olduk, ne maliye bakanlığından nede e-devlet üzerinden bordro alamıyorum artık. daha önce ikisinden de bordro çıktısı alabiliyordum. aslı astarı nedir bilmiyorum ama geleceğe hiç umutla bakmıyorum o kesin :(

sözleşmeli olup yüksek maaşa tamam emeklilik az olsun önemli değil.Ama hala ne olduğu belli değil

e devlet şifresi alan habire bu konuyu açıyor biraz araştırsak sitede aynı konulardan mevcut milleti ayağa kaldırmanın anlamı yok.ilk atandığımda da (2010yılında) 4c yazıyordu bende de mevsimlik işçi misiniz ki sorun ediyorsunuz bunu..

firtuna61 hocam araştırmak için buraya yazıyor zaten herkez, ben böyle bir şey yaşadım bilgisi olan varmı diye paylaşıyor, bir bilgin varsa paylaş yoksa milletin bilgi paylaşımına mani olma...

kasıtlı mı yapılıyor bu acaba merak ettim...4a ssk 4b bağkur 4c ise bilin bakalım ne?

arkadaşlar bu konu burada kaç kere konuşuldu.olayın emekli sandığı, ssk ve bağkurun birleşmesiyle ilgili bir durum olduğu açıklandı.arkadaşımız yukarıda linkleri de vermiş.daha ateşe odun atmanın, insanları gaza getirmeye çalışmanın anlamı nedir.biraz araştırın öyle değerlendirmeler yapın...

oradaki 4-c sosyal güvenlik ve sigorta kanunu ile ilgili
4-a ise devlet memurları kanunu ile ilgili
yani ikisini birbirine karıştırmamak gerekir
ikisi de devlet memurları ile ilgili ama farklı kanunlarda

Geri