YOLLUK-HARCIRAH PARASINI HESAPLAMA

Kodla Büyü
:idea: ACİL LÜLFEN :idea:
Arkadaşlar bu yolluk hesaplamada değerleri tam olarak söyleyebilecek birisi var mı lütfen
özellikle yevmiyenin kaç gün olduğu ve diğer değerler lazım

yevmiye 24
km*1,2 + kendin için (1*24 + otobüs ücreti + 24*20) + (eş ve çocuk için ayrı ayrı 24*10 + 24*1 + otobüs ücreti)

ÖZÜR DURUMUNDAN tayin alan arkadaşları geçmiş olsun.. daha önce açtığım konuyu güncellemek istedim..

Hocam konuyu güncellediğiniz için teşekkür ederim...Bir sorum olucak eşimin haziranda il dışı tayini çıktı ve 1200 yolluk aldı,şimdi de ben eş durumundan atandım bu yolluğun yarısını mı alıcam yoksa hiç almayacak mıyım?

olcay34' Alıntı:
Hocam konuyu güncellediğiniz için teşekkür ederim...Bir sorum olucak eşimin haziranda il dışı tayini çıktı ve 1200 yolluk aldı,şimdi de ben eş durumundan atandım bu yolluğun yarısını mı alıcam yoksa hiç almayacak mıyım?

hocam bu çocuğun kime kayıtlı olduğu ve kilometreye göre değişir.. sadece kilometre için ödenen miktarın yarısı heplanır.. her çocuk için 11 yevmiye alınır.. yani paranın yarısını almak diye bişey yok.. :)

arkadaşlar ben sakaryadan kocaeliye eş durumundan atandım ama ben zaten kocaelinde oturuyodum git gel yapıyodum.benim taşınma durumum olmayacak ben de yolluk alabiliyomuyum???

yeymir' Alıntı:
Hocam merhaba kusura bakmayın rahatsız ediyorum birşey soracktım kafam iyice karıştı ben istanbulda çalışıyorum elazığ a eş durumu ile gideceğim kısmetse yalnız yolluk işlemleri nerede halledilecek mesela bilet parası falan bilinmiyor istanbulda mı halledilecek ilçede okulumuz çok dandik memur yok gibi birşey:( bir de babam vefat ettiği için annem benimle kalıyor güvencesi var ama ona da yolluk alabiliyor muyum ?

HOCAM SİZİN MAAŞLARI KİM YAPIYOR? müdürünüze sorup o kişiyi bulun.. hiç olmassa başka bir okulun tanıdık memuru bile rica etseniz hazırlar bunu.. okul müdürünüz illaki vardır idarecilere danışın.. ilçe milli eğitime gidip sorun olmadı.. küçük illerde valilikler içinde muhasebe müdürlüğü oluyor sonuçta tüm hazırlanan belgeler oraya götürüp mal müdürüne onaylatıyorsunuz. bazılarınıda il-ilçe milli eğitimde bazı şube müdürleri vb kişiler imzalıyor, personel nakil kağıdını vb..

hocam sizin birşey bilmenize gerek yok.. ben sadece yolluğunuz doğrumu yanlışmı hesaplanmış kontrol edin diye paylaşmıştım bildiklerimi..

annenizin durumuna gelince hocam.. anneniz bakmakla yükümlü olduğunuz bireylerden biriyse (çocuğunuz gibi mesela) o zaman onada yolluk hesaplanır.. ama annenizin yasal yükümlülüğünü almış olmanız gerekir.. bunun içinde sanırım annenizin kendine bakamayacak durumda olduğunu belgelendirmeniz gerekir.. kısa sürede olacak işlermler değil diye biliyorum.. ama ileride annenizin yükümlülüğününü üstünüze alın.. yani bakmakmakla sorumlu olduğunuz kişilerden biri statüsünde olması için gerekenleri yapın.. tabi olabiliyorsa.. ama kısa sürede olmaz sanırım şimdilik sadece kendiniz için yolluk hesaplanacaktır.. buda yaklaşık..

100 km - 650 TL

200 km - 780 TL

300 KM - 930 TL

400 KM - 1100 TL

500 KM - 1250 TL

600 KM - 1300 TL

700 KM - 1450 TL

800 KM - 1600 TL

+ - 100 TL tolerans diyebiliriz.. bu tablo bekar için..

eşi çalışmıyorsa yanına 280 TL eklersin...

her çocuk içinde 280 TL eklersin yaklaşık bir değer çıkar.. tam hesap için hesap makinesiyle hesapla

derselkc' Alıntı:
arkadaşlar ben sakaryadan kocaeliye eş durumundan atandım ama ben zaten kocaelinde oturuyodum git gel yapıyodum.benim taşınma durumum olmayacak ben de yolluk alabiliyomuyum???

evet hocam yasal olarak bir ilden diğerine sürekli görevli olarak gideceksiniz.. hatta çocuklarınız içinde yolluk alabilirsiniz..

"km*yevmiye*%5" lik kısım var ya, işte eş durumundan atanan için bunun yarısı alınır arkadaşlar, diğer kalemlerden kesilme olmaz.

tayinci' Alıntı:
arkadaşlar ben bu hesap üzere 1610 TL yolluk alacağım.. varmı benden fazla alan.. dilediğiniz yere tayininiz çıksa siz ne kadar alacaksınız?
Çanakkale'den Amasya TAşova'ya gidiyorum. 950 km üzerinde yaklaşık hesapla 1700-1800 arası alacağım sanırım.

Merhabalar 2-3 sorum olacak benim.

SORU1:
Eşlerden her ikisininde tayini aynı ile çıktığında eşlerden birisi diğerine nazaran daha az yolluk alıyor bildigim kadarıyla.
Eğer eşlerden birisi daha sonra eş durumundan tayin olsaydı bu durumda toplamda her iki eş daha mı fazla yolluk alır yoksa her ikisinin tayini beraber çıktığındaki yolluk miktarı ile aynımıdır.

SORU2:
Benim atamam Bursa Osmangaziye Eşimin İnegöle çıktı. 15 Agustosta Osmangaziye esimi özür durumu ile aldırmaya calısacagım ona fazla bosluk gorunmezse ben inegole atama isteyecegim. Ordu Fatsa dan yolluk icin basvurdugumuzda Osmangazi mi yoksa İnegol icinmi yolluk almalıyım. Esimin inegolden osmangaziye yolluk alması icin esimin inegole benim osmangaziye yolluk almamızmı gerekiyor. Birimiz diğerimizin yanına il içinde eş durumu özrü isteyecek oldugunda takrar yolluk alırmı almazmı. Sonucta temmuzda yolluk almış olacagız. Bir kez yolluk alındıktan sonra belirli bir sure yolluk verilmez diye bir kaide varmı. Hakkımız varsa haklarımı bilmek isterim.

Bende bir konuda bilgi vermek istiyorum.
Bulundugunuz yerde banka promosyonu aldıysanız o promosyonun belli kısmını sizden iade etmenizi isteyebilirler. İade etmeyin.
Nakil kagıdına promosyon almıştır ve ayrıldıgında promosyon iadesi yapmamıstır diye not dusecekler ve gittiginiz yerdeki ilce milli egitim bu nakille geldiginizde size yeni promosyon donemine kadar promosyon vermeyecek. Eger geri verirseniz o zaman gittiginiz yerde yeni anlasma zamanına kadar olan sure icin banka promosyonundan yararlanmak icin basvuruda bulunabilirsiniz.

ÖRNEK : FATSA da 900 tl aldık 3 yıl icin diyelim 1 sene gecti ustunden ve tayin istediniz sizden 600tl isteyebilirler. Vermezseniz gittiginiz yerde banka pormosyonu alamazsınız ama eger para iadesi yapmış olursanız gittiginiz yerde kalan süre kadar oranla promosyondan yararlanırsınız. Ben para iadesi yapmayacağım gittiğim yerde birde onunla uğraşmıyım diye.

hocalarım bu rayiç hesaplanırken diyelim ki benim tayin ilçe ye çıktı.bulunduğum ilden ilçeye mi yoksa ilden ile sonra ilçeye mi hesaplanır. memur aradı bunu belediyeye sorabilir misin dedi?bu rayiç işlemlerini belediyeden öğrenebiliyor muyuz?

mkrkls' Alıntı:
hocalarım bu rayiç hesaplanırken diyelim ki benim tayin ilçe ye çıktı.bulunduğum ilden ilçeye mi yoksa ilden ile sonra ilçeye mi hesaplanır. memur aradı bunu belediyeye sorabilir misin dedi?bu rayiç işlemlerini belediyeden öğrenebiliyor muyuz?
bende önce ilden ile sonra ilçeye diye biliyorum ama mevzuatını bulabilen var mı?

Geri