yolluk meselesi

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.ikamet ettiğim ilçeye 30 km uzaklıktaki baska ilçenin bir okuluna hergun gidiş geliş yapıyorum.il içinden tayinim ikamet ettiğim ilçeye cikti.yolluk alirmiyim acaba.(bulunduğum il son yasa ile büyükşehir oldu)

alamazsınız. eğer ki yolluğu yapan kişi ikamete dikkat etmeyip te çalıştığın yere göre yolluk yaparsa alırsın ancak daha sonra faizi ile birlikte alırlar.

Alamazsınız. Zaten tayininiz ikamet ettiğiniz yere çıkmış. Ev taşıma vs. yok. O yüzden yolluk olmaz.

Bir de çalıştığınız ilçenin sınırları dışında ikamet ettiğiniz için izin almanız gerekir. Bunu da almış olmanız lazım. Almadıysanız ayrıca suç işlemiş olursunuz.

habibocak' Alıntı:
Alamazsınız. Zaten tayininiz ikamet ettiğiniz yere çıkmış. Ev taşıma vs. yok. O yüzden yolluk olmaz.

Bir de çalıştığınız ilçenin sınırları dışında ikamet ettiğiniz için izin almanız gerekir. Bunu da almış olmanız lazım. Almadıysanız ayrıca suç işlemiş olursunuz.

Bilgileriniz için tesekkur ederim.
Habib hocam ilce milli eğitim müdürü dahil herkes git gel yapıyor okuldaki herkeste.izin dilekcesinden kimse bahsetmesi şimdiye kadar.torba yasayla kalkmadi mi

Tam hatırlamıyorum ama yıllardır öğretmenler çalıştığı yerde oturacak diye bir muhabbet var. O yüzden söyledim. Tabi kimse buna dikkat etmiyor. Zaten öyle bir şey saçma.

Sonuçta ikamet ettiğiniz yere tayininiz çıktığı için yolluk alamazsınız.

habibocak' Alıntı:
Tam hatırlamıyorum ama yıllardır öğretmenler çalıştığı yerde oturacak diye bir muhabbet var. O yüzden söyledim. Tabi kimse buna dikkat etmiyor. Zaten öyle bir şey saçma.

Sonuçta ikamet ettiğiniz yere tayininiz çıktığı için yolluk alamazsınız.

Teşekkür ederim hocam

Geri