Yolluk verilen öğretmenin ek o günkü ek dersi kesilir mi?

Kodla Büyü

rmntklz

Site Gezgini
Arkadaşlar ilçeden 70 km uzaktaki il merkezindeki toplantıya katılmak için olur alındı. Ancak müdür yolluk alırsan o günkü ek dersini alamazsın diyor. Acaba müdür doğru mu söylüyor yoksa yanılıyor mu? Yönetmelikte yolluk ile ilgili bir şey bulamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

büyükşehir sınırlarında ise
aynı anda 2 ücret alınamıyor diye biliyorum
son seminerde bize böyle dediler

Yollukla ekdersin arasında bağ yoktur her ikiside hakedildiyse ödenir (ödenebilir değil) Bu konudadaki kriterler görevli izinli yada değildir.Görevli izinli iken hem yolluk hem yevmiye hemde alınması gereken ekders alınır.

melih444' Alıntı:
Yollukla ekdersin arasında bağ yoktur her ikiside hakedildiyse ödenir (ödenebilir değil) Bu konudadaki kriterler görevli izinli yada değildir.Görevli izinli iken hem yolluk hem yevmiye hemde alınması gereken ekders alınır.

Görevli izinli olursa ek dersten yararlanamaz. Görevli olursa yararlanır.

nosTRa' Alıntı:
melih444' Alıntı:

Hocam görevli sayılma , görevli izinli sayılma hallerini açarsanız memnun olurum

melih444' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
melih444' Alıntı:

Hocam görevli sayılma , görevli izinli sayılma hallerini açarsanız memnun olurum

Şimdi konuyu tekrar okuyunca yanlış anladığımı farkettim.

Hocam hemen düzeltme yapıyorum. Olay hakkında. Olayın ders alan ve ders veren 2 tarafı var. görevli veya görevli izinli olsak da herhangi bir extra ders görevimiz yok ise (hizmetiçi eğitim verme vs) görevli izinli olduğumuz saatlerde extra bir ders ücreti alamıyoruz. (yolluk ve yevmiye hariç) görevli ise kendi ek ders ücretinin haricinde görevinin gereği olan ücreti de alabilir. Mesela hizmetiçi eğitim veren bir öğretmen eğitim saatinde ek ders ücreti var ise onu da alır. yolluk ve yevmiye dahil.

Yolluk ve yevmiye (yevmiye toplantının süresine göre değişir) her durumda sizin de dediğiniz gibi alınır.

görevli izinli olununca ek ders kesilmiyor. bunun üstüne yolluk yevmiye veya diğer bir maddi kazancın varsa bunlarıda alabiliyorsun. ek ders yönetmeliğini bir incele.. görevli izinli durumlarına bak..

Konu buraya açılmışken ve güncelken arkadaşlar benimde birkaç sorum olacak:)
1) büyükşehir yasasına göre merkez ilçe kavramı vardı buna göre x ilçesinde çalışırken y ilçesine gitmek için 45 km gidiş, 45 km dönüş yapmak zorunda olduğunuzu düşünürseniz ve hali hazırda BT Rehber öğretmenisiniz yolluk alamazsın diyorlar almanın yöntemi varmı:)
2) bazı iller büyükşehir ilan edilip mevcutlarında tüm ilçeleri büyükşehire bağlandı bu durumda yolluk işi ne olacak :)

1 soruda bahsettiğim mesafedeki ilçeye kurs verdirmek isterler napayım:)

peki toplantıya katılan öğretmen BTR ise ve fiilen derse girmiyor ise ne yapılır?

Geri