Yönetici atamada öncelik

Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yönetmelikte müdürün atölye/lab öğretmeni olması şartı var meslek liselerinde.

Müdür yardımcılığında ise "ek puan" olayı var.

Dümdüz sormak istiyorum. ÇPAL'de görev yapıyorum. Müdür yardımcısı normumuz 2. Zaten bir tane idarecimiz var ve branşı Edebiyat. Diğer müdür yardımcısının kesinlikle teknik öğretmen olması gerekmiyor mu? Yani öncelikle teknik öğretmenlerden, hiç teknik öğretmen olmazsa ilde branş öğretmenleri arasından olması gerekmiyor mu?

Bildiğim kadarıyla 5 ek puan veriliyor.

Bu öncelik/ek puan olayını illerin es geçme ya da yönetmeliği çiğneme gibi bir durumu olabilir mi?

Yönetmelikte müdürün atölye/lab öğretmeni olması şartı var meslek liselerinde.

Müdür yardımcılığında ise "ek puan" olayı var.

Dümdüz sormak istiyorum. ÇPAL'de görev yapıyorum. Müdür yardımcısı normumuz 2. Zaten bir tane idarecimiz var ve branşı Edebiyat. Diğer müdür yardımcısının kesinlikle teknik öğretmen olması gerekmiyor mu? Yani öncelikle teknik öğretmenlerden, hiç teknik öğretmen olmazsa ilde branş öğretmenleri arasından olması gerekmiyor mu?

Bildiğim kadarıyla 5 ek puan veriliyor.

Bu öncelik/ek puan olayını illerin es geçme ya da yönetmeliği çiğneme gibi bir durumu olabilir mi?
Hocam, ilk defa yerleştirmede ek puan olayı yok. Sınav + mülakat sadece.

Hocam tercih döneminde ihtiyaç girilirken alan önceliği belirtilmiş ise öncelik meslek öğretmeninin oluyor. Meslekci tercih yapmazsa diğer branştan atama olur. Eğer kontenjan girilirken alan önceliği belirtilmiş ise il MEM lerin es geçeceğini zannetmiyorum.

Geri