Yönetici Başvurularında askerlik süresi

Kodla Büyü

ümit45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İdarecilik başvurularında askerlikte geçen süre, öğretmenlikte geçen süreye dahil oluyor mu? mebbis te emekliliğe esas sürem ile öğretmenliğe esas sürem aynı çıkıyor, sanki askerlikte geçen süreyi (6 ay kısa dönem) öğretmenlikte geçen süreye dahil edilmiş.

Başvuran arkadaşlar askerlik süresini öğretmenlikte geçen süreye dahil ettiniz mi?

Hocam ben mebbisteki öğretmenlikte geçen süreye 3 ay ekledim (başvurumu tam 8 martta yaptım) o kadar.

Kısa dönem askerlik öğretmenlik süresine eklenmiyor hocam. Eğer asker öğretmenlik varsa o durumda da 15-20 günlük asker olunan süre eklenmeyip öğretmen olarak görev yaptığınız süreler öğretmenlik süresine ekleniyor.

müdür yardımcılığında kaymakamlık görevlendirilmesi müdür yardımcılığı süresinden sayılıyor mu?

Kısa dönem askerlik öğretmenlik süresine eklenmiyor hocam. Eğer asker öğretmenlik varsa o durumda da 15-20 günlük asker olunan süre eklenmeyip öğretmen olarak görev yaptığınız süreler öğretmenlik süresine ekleniyor.
Hocam bildirilen tabloda ücretsiz izinler kısmına askerlik süresi hariç olarak girilecek yazıyoıdu. Bu nedenle çoğu kişi askerlik süresini puan hesaplanırken saymış yönetmelikte de bu durumla ilgili hiç bir ibare yok bu durum belirsizlik çıkarmış durumda.

Geri