Yönetici istifa sonrası

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar müdür yardımcısıyım istifa etmeyi düşünüyorum.Şuan 6 saat derse giriyorum ,kontejjan meb de bilişim normu 0 gözüküyor derse ben girdiğim için.Sorum şu istifa ettiğimde kendi okulumda kalabilirmiyim boş norm varsa kalınıyor ancak kontejjan meb de norm 0 gözüküyor şuan için.Bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirmi.

Norm güncelleme zamanına kadar okulunuzun normu sıfır gözükür. Doğal olarka kendi okulunuza dönemezsiniz.

Anladım hocam peki istifa sonrası kendi okulumda öğretmen olarak kalabilmem için nasıl bir süreç izlemeliyim .

Aynı süreci ben de yaşadım. 6 ders saati sürekli sizde gözüktüğü için bilişim normu yok. Benim 8 ders vardı. Köy okulu idi. İstifa ettim ilçede açık olan başka okula atamam yapıldı. Eğer bilişim dersi 12 olsaydı 6 dersi ben işgal edince geri kalan 6 derse bir norm olurdu ve istifa edince okulumda kalırdım. Tabi başkası gelmezse. Durum böyle hocam.

hocam özel değilse istifa sebebiniz nedir?
11. yılım öğretmenlikte. Ben de idareciliğe hazırlanıyorum.

bende yaşadım aynı durumu.benim okulumda bilişim normu 1 idi ve atama yapılmamıştı.norm güncellemelerinden önce istifa ettim ve kendi okulumda kaldım.sizin okulunuzda norm görünmediği için kalamazsın ama norm güncellemelerinde seçmelilerle birlikte norm açıp kalabilirsin fakat bu sefer de her güncellemede norm fazlası olma ihtimalin ortaya çıkar.
@reyhanlı hocam idareciliğin bize maddi olarak çok fazla bir katkısı yok.ek dersin az bir miktarda artarken iş yükün ve sorumluluğun daha fazla artıyor.eve gitsen bile rahat edemiyorsun.sorunlu öğrenciler sorunlu öğretmenler hizmetliler veliler vs derken yeter artık deyip isyan ediyorsun.ben sorunlu bir bölgede çalıştım ama iyi okullarda çalışanlar bu sıkıntıları yaşamayabilir

Geri