YÖNETİM:bbNET OKUL ŞABLONU V1.6

Kodla Büyü
merhaba.. şablonu kullanarak okul sitem yaptım teşekkür ederim.. ancak ana sayfadaki haber kısmında yazı eklediğimde yazıları sığdıramıyorum... yani bir haber ekliyorum yarısı görünüyor.. nasıl düzeltebilirim? teşekkr ederim tekarar.

hasari' Alıntı:
valeri2005' Alıntı:
quashpack' Alıntı:
valeri2005' Alıntı:
Öncelike bu tasarım için teşekkür ederim. Şöyle bir isteğim olacak; http://burdurgazi.meb.k12.tr/ bu sıtedekı ust flash menuyu gordum ve cok sevdım ben de kendı okulumun sıtesınde kullanmak ıstıyorum. Bu flash menuyu kullanmak ıcın ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım.
Gerçekten hoş ve eğlenceli olmuş menü kısmı bende merak ettim nasıl yapılabilir...

Kimseden cevap yok mu ? Hasari kardeş nerdesin :)
Programın isminin hatırlamıyorum ama hazır menü yapan bir programla yapılıyor kullanan arkadaş isminide yazmıştı. Nerde yazdığını hatırlamıyorum bir araştırın.

flash menü labs ile yapılmış. cok güzel bir program nir ara baya uğraşmıştım ama yayınlarken sıkıntı yaratmıştı.
http://www.flashmenulabs.com/

bu arada bbnet 1.6 ile yapılan siteleri gezerken çok güzel şeyler eklendiğine şahit oluyorum.kendi okul sitemede uyarladım ancak orjinal bir eklenti yapmadığım için paylaşmadım.hasari hocama ve geliştiren arkadaşlara teşekkürler.
nebahatalpan.meb.k12.tr

hasari' Alıntı:
chaos' Alıntı:
bbnet 1.6 ile sitemi düzenledim google ekledim ve doğrulattım meb.k12.tr de okullar arasına ekledim fakat 2 aydan fazla bi zamandır googleda çıkmıyo maalesef daha ne yapılabilir ?

incelemek isteyenler için adres.http://barbarosanadolulisesi.meb.k12.tr
şu başlığı bir inceleyin hocam.
google-pagerank-seo-alexa-arama-motorlari-f36/okul-sitem-googledan-neden-silindi-t55181.html

inceledim hocam fakat benim sitem daha önce çıkıp sonradan çıkmıyo değil ki en baştan beridir çıkmıyo,önerdiğiniz konu başlığı daha önceden indexlenen sitelerin daha sonra çıkmaması ile ilgili...

chaos' Alıntı:
inceledim hocam fakat benim sitem daha önce çıkıp sonradan çıkmıyo değil ki en baştan beridir çıkmıyo,önerdiğiniz konu başlığı daha önceden indexlenen sitelerin daha sonra çıkmaması ile ilgili...
İyiyaa hocam son günlerde google okul sitelerini indexlemiyor öncesi veya sonrası fark etmiyor. Bence ileriki zamanlarda tekrar görmeye başlayacaktır biraz beklemek lazım.

zh41' Alıntı:
merhaba.. şablonu kullanarak okul sitem yaptım teşekkür ederim.. ancak ana sayfadaki haber kısmında yazı eklediğimde yazıları sığdıramıyorum... yani bir haber ekliyorum yarısı görünüyor.. nasıl düzeltebilirim? teşekkr ederim tekarar.
hasari hocam emeğiniz için teşekkür ederiz. zh41 hocam gibi aynı sorundan ben de muzdaribim. haberbaslik swf yi ben de kullanmak istiyorum. haber özetlerini xml dosyasına yazdığımda metnin yarısından sonrası haberbaslik.swf de görüntülenmiyor. İşin içinden çıkamadım doğrusu. Cevabınızı bekliyorum.

rzgr' Alıntı:
zh41' Alıntı:
hasari hocam emeğiniz için teşekkür ederiz. zh41 hocam gibi aynı sorundan ben de muzdaribim. haberbaslik swf yi ben de kullanmak istiyorum. haber özetlerini xml dosyasına yazdığımda metnin yarısından sonrası haberbaslik.swf de görüntülenmiyor. İşin içinden çıkamadım doğrusu. Cevabınızı bekliyorum.
Aynı habermanşeti için şu versiyondakini kullanın bu sorunu giderdik.
template-icon-gif-png-f110/yonetim-bbnet-okul-sablonu-v1-7-t52480.html

merhaba,
Ya site şahane olmuş ben yeni keşfettim belki. Okul sitemi yenilemeye karar verince bir araştırdım. Kulanmayı düşünüyorum şablonu ama bir yerde takıldım. ana.html dreamweawer da açılmıyor. Birtakım değişiklikler lazım ama yapamıyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. 1.7 de de index sayfası açılmıyor. Bir fikriniz var mı???

Re: YÖNETİM:bbNET OKUL ŞABLONU V1

cagancagan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
cafgazhar' Alıntı:
Emeğiniz için teşekkür ederim.
Corel Draw'da türkiye haritasını düzenleyemedim. Corel Drawı ilk defa kurdum ve gördüm hiç kullanamadım.
nasıl yapacağımı bilemedim bilen varsa yardımlarını bekliyorum.
haritada şanlıurfa'yı kırmızı yapacaktım.
Urfa ili vurgulandı dosyalar ekte...

,Iyı geceler bende eskişehir arıyorum ama yardımcı olursanız cok sevınırım. Teşekkurler

Hasari hocam konya ili içinde düzenleyebilirmisiniz.Teşekkürler

Konya ili için;

Ekli dosyalar

• konya.rar
    250.5 KB · Görüntüleme: 47
  • Turkiye Haritası.png
    Turkiye Haritası.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 1,431
Re: YÖNETİM:bbNET OKUL ŞABLONU V1.6 Yayınlandı

zambak06' Alıntı:
hasari hocamın tasarımıyla okul sitesini yaptım. http://sahabeddinharput.meb.k12.tr/
hasari hocama teşekkür ederim. emeklerine sağlık. yalnız siteyi yaparken bazı sorunlar yaşadım. onların çözümünü sizlerle paylaşayım dedim.
1. sorun: yeni bir linke tıkladığınızda sayfadaki yazılar görüntüler birbirinin üstüne biniyor.
Çözüm: sitil.html dosyasının body kısmına
background: transparent;
kodu eklenerek bu sorun çözüldü.
2. sorun: haber sayfasının yapımında zorlandım. örneğin haberin üzerine tıkladığında haberle ilgili ayrıntılı bir sayfaya gitmesini istedim.
çözüm: haberleri şöyle düzenliyoruz.
a) önce haberler adında bir klasör oluşturuyoruz. bu klasörün içine haberlerin geniş özetini vermek istiyorsanız yeni bir html sayfası oluşturup haberin detaylarını bu sayfaya ekliyoruz.
b) haber ile ilgili bir resimleri koymak için haberler klasörünün içine haberimg klasörü oluşturuyoruz ve resimleri bunun içine atıyoruz.
c) haberler.xml sayfasını not defterinde açıyoruz. burada yukarıda oluşturduğumuz klasör ve sayfalara göre düzenlemeler yapıyoruz.
<haber>
<baslik>Üsküdar Belediyesi Yardım Kampanyası</baslik>
<ozet>Anadolu'da 100 kardeş okul Projesi kapsamında, okulumuza yardım gönderilmiştir...</ozet>
<tarih>05/10/2010</tarih>
<resimYolu>haberler/haberimg/yardim.jpg</resimYolu>
<link>haberler/yardim.html</link>
</haber>
3. sorun: açılır menü yapmak için farklı programlarda oluşturduğum menüyü entegre ettiğimde bayağı sorun çıktı.
çözüm: son olarak bende dreamweaverin açılır menüsünü kullandım.

ekle-> spry -> spry menü çubuğu -> yatay tıklıyoruz. açılır menü oluşuyor. sonra kod kısmında biraz kod biliyorsanız. istediğiniz gibi düzenlemeler yapabiliyorsunuz. bu kısmı az kod bilgimle oluşturdum.

öncelikle açıklayıcı bılgılerınızden dıolayı teşekkur ederim.Kulak.meb.k12.tr adresinde nasıl gidilir iletişim kısmında nasıl yaptınız gonderebilirmisinz..kulakli.meb.k12.tr

Arkadaşlar banner değiştirmek istedğimde şablon üzerinde ekliyorum fakat güncellemiyor farklı kaydet çıkıyor başka biryere kaydetmem için,bannerı nasıl değiştirebilirim?

leoahmet353' Alıntı:
hasari hocam şablon tasarımında kullanılan image dosyalarına nasıl ulaşabilirim yardımcı olabilirmisiniz
"Kaynak dosyalar" klasöründe varlar. Photoshopla açın kullanın.

teşekkürler. ben şablon içerisindeki images klasöründe bulunan okul_sablon11.png gibi dosyalara nasıl ulaşabilirim. onu öğrenmek istemiştim.bilgi eksikliğim varsa özür diliyorum.

arkadaşlar bu şablondaki flash ın .fla sı var ama haberleri kendim düzenlemeye çalıştım ama olmadı. flash bilgim fazla değil de. örnek olarak hazırlanmış halini ekleyebilecek bir arkadaş var mı. ekleyebilirseniz çok esvinirim. iyi çalışmalar...

leoahmet353' Alıntı:
arkadaşlar bu şablondaki flash ın .fla sı var ama haberleri kendim düzenlemeye çalıştım ama olmadı. flash bilgim fazla değil de. örnek olarak hazırlanmış halini ekleyebilecek bir arkadaş var mı. ekleyebilirseniz çok esvinirim. iyi çalışmalar...
flash bilmenize gerek yok.
"haberler.xml" dosyasını notepad ile açın düzenleyin.

Geri