Yönetim:bbnetin ilk okul şablonu yolda

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarbilisim.net ailesi olarak kendimize ait bir okul şablonumuz olsun istedik ve kolları sıvadık yakın zamanda sizinle paylaşacağımız okul şablonumuzun ilk görüntülerini sizinle paylaşıyoruz.

Henüz geliştirme aşamasında olduğundan eksiklikleri var. Kararlı sürümünü bir aksilik olmazsa yakında yayınlarız.

Şimdi sizden ricamız şablonla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız. Şablona eklemelerde bulunmak isteyen arkadaşımız olursa onların hertürlü desteğine açığız.
Bir okul sitesinde olması gereken herşeyin olmasını istiyoruz bu sebeple eksik gördüğünüz yönlerini bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.
İlerde şablonu web2.0 standardına getireceğiz. Okul şablonu olduğundan şimdilik html ve css ile giriş yaptık daha sonra başka dillerde kodlamayı düşünüyoruz. Şablonumuzun Meb standardında en iyi çalışan şablon olmasını istiyoruz. Geliştirme sırasında explorer ve firefox son sürümleri kullanılmış test edilmiştir diğer tarayıcılarda henüz test edilmediğinden sizde test ettiğiniz tarayıcılarda sorun olup olmadığını bize bildirirseniz oluşan sorunları gidermeye çalışırız. explorer 6.0 sürümünde sorunlar olabilir çünkü şablonda png formatında grafikler kullanılmıştır. Explorer 6.0 ve öncesinde bu grafiklerin çevresinde kenarlık oluşabilir. :)

Gelişim sürecinde katkılarınızı bekliyoruz.

Meb sunucularında:
http://700.meb.k12.tr/yeni
Bizim sunucumuzda:
http://www.bilgisayarbilisim.org/hasari/yeni/

NOT: Şablona örnek veriler eklenmiştir bunları dikkate almayın.

Ekli dosyalar

• ekran 2.png
    ekran 2.png
    264.8 KB · Görüntüleme: 1,811
  • ekran1.png
    ekran1.png
    253.8 KB · Görüntüleme: 1,811
ilk teşekkür benden gelsin, dostum emeğine sağlık.
Gelen önerilerle beraber eminim ki çok kullanışlı bir şablon ortaya çıkacaktır.

şablon tasarımı gayet hoş.

Bence sistem asp, asp.net veya php dilleri ile kodlanmalı yönetim paneli oluştutularak güncellemelerin rahatlıkla yapılabilmesi sağlanmalıdır. html ile güncelleştirmeler sıkıntılı oluyor.

elinize sağlık. Güzel çalışma :alkis: :alkis: :alkis:

Hasari hocam öncelikle emeğinize sağlık. Şablonda banner ile ilgili bir öneri sunmak istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam java kodları ile yapılıyor. Sayfayı her yenilediğimizde banner değişiyor. Birkaç tane banner hazırlayarak yapılabilir.

çok şık görünüyor hocam. emeğinize sağlık :alkis:

en kısa zamanda tamamlanır inşallah

Müthiş bi çalışma olmuş hocam emeği geçen herkesi tebrik ve takdir ettim doğrusu. Web tasarımından anlayan anlamayan herkesin faydalanabileceği çok hoş bir çalışma olmuş. Nacizane bence bir de mezunlar için ayrıca bir bölüm oluşturulabilir miydi acaba !? Yoksa ziyaretçi defteri kafi mi? Tekrar tebrik ederim emeği geçenleri.

Müthiş bi çalışma olmuş hocam emeği geçen herkesi tebrik ve takdir ettim doğrusu. Web tasarımından anlayan anlamayan herkesin faydalanabileceği çok hoş bir çalışma olmuş. Nacizane bence bir de mezunlar için ayrıca bir bölüm oluşturulabilir miydi acabaTekrar tebrik ederim emeği geçenleri.

adnan54' Alıntı:

Bence sistem asp, asp.net veya php dilleri ile kodlanmalı yönetim paneli oluştutularak güncellemelerin rahatlıkla yapılabilmesi sağlanmalıdır. html ile güncelleştirmeler sıkıntılı oluyor.

Bazı arkadaşalarımız etkileşimli sitelerinden vaz geçip mebin sunucuları için html kodlamak zorunda kaldılar. Şablon ileriye dönük olacak şuan bile rahatlıkla php kodlanabilir yalnız bunun için biraz daha beklemeliyiz. Umarım yakında meb sunucuları asp,php,asp.net desteklerde bizde çalışmaları hızlandırırız.
Şablon geliştirilirken en kolay nasıl güncelenir bu dikkate alarak geliştirmeye çalışıyoruz.

muratbdg' Alıntı:
Hasari hocam öncelikle emeğinize sağlık. Şablonda banner ile ilgili bir öneri sunmak istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam java kodları ile yapılıyor. Sayfayı her yenilediğimizde banner değişiyor. Birkaç tane banner hazırlayarak yapılabilir.
Kodları bilmiyorum ama olabilir. :)

trimegistes' Alıntı:
Müthiş bi çalışma olmuş hocam emeği geçen herkesi tebrik ve takdir ettim doğrusu. Web tasarımından anlayan anlamayan herkesin faydalanabileceği çok hoş bir çalışma olmuş. Nacizane bence bir de mezunlar için ayrıca bir bölüm oluşturulabilir miydi acaba !? Yoksa ziyaretçi defteri kafi mi? Tekrar tebrik ederim emeği geçenleri.
Çok güzel olur fakat onun için veritabanına gereksinim var onu php diline kodladığımızda ekleriz. :)

adnan54' Alıntı:

bencede sence.

çok teşekkürler haşarı hcm ciddi manada güzel bir çalışma olmuş
yakın zamanda tamamlanmasını diliyoruz :)

Muhteşem bir çalışma hocamm benimde başlayıp bitiremediğim bir okul şablonu vardı bi türlü nasip olmadı tamamlamak ama inş en kısa zamanda bbnet tamamlanır ve internet alemindeki yerini alır.... İyi çalışmalar

:alkis: çok güzel bir çalışma olmuş hasari hocam tebrik ederim :+1: tasarım olarak gayet hoş görünüyor :wink:

hocam ;

Allah razı olsun.....

senin şu siteye verdiğin emeği.....

ne bileyim işte ;öpüyorum yanaklarından :)

Güzel olmuş emeğine sağlık hasari.
1. Foto galeri bölümünde kategoriler olsa daha kullanışlı olur.
2. Ana sayfadaki haberlere tıklandığında haber ayrıntısı açılacak demi? Şu anda açılmıyor.
3. Anket eklenebilir.
4. Günün sözü eklenebilir.
Tam şablon oturduktan sonra admin panelinin bir bölümünün (ziyaretçi defteri, haberler, menüler gibi) ya da tamamının asp kodlamasını yapabilirim.

valla tek kelime ile harika sabırsızlıkla bekliyorum valla elinize sağlık :+1:

hakikatten güzel çalışma olmuş
emeğine sağlık hocam
bence gayet başarılı

Gayet güzel bir çalışma olmuş hocam, elinize sağlık...
Fotoğraflar bölümü kategorileri ayrılmış olsa, bir de içerik yönetim sitemi olsa daha iyi olur diye düşünüyorum..

üst menülerde tıklamadan sonra açık yeşil olan butonlardaki yazılar pek belli olmuyor
bide manşet kısmında link verme var mı acaba ?
son olarak anasayfada sol üst köşede duran küçük resim değişen yapıda olursa daha güzel olur diye düşünüyorum.
böyle bir çalışma için teşekkürler

çok güzel olmus, hasari ve emegi gecenlerin eline saglık, dinamik olarak da kodlanınca daha da bir güzel olur eminim ki.

Geri