Yönetim:Öğrencileri buraya yönlendirmeyelim!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar,
Bu gün sanırım bir hocamız teknoloji forumlarını tanıtmak amaçıyla bilgisayarbisim.net 'i kullanmış. Sizlerden ricamız öğrencilerinize bu siteden bahsetmemeniz onları buraya yönlendirmemeniz. BilgisayarBilisim.NET 'in öğretmenlere özgü bir forum olmasını istiyoruz bu yüzden tespit ettiğimiz öğrencileri forumdan uzaklaştırmak zorunda kalıyoruz. Bu konuda gereken hassasiyeti göstermenizi umuyoruz. Hepinize kolaylıklar ve yeni eğitim öğretim döneminde başılar dileriz.
BilgisayarBilisim.NET Yönetimi

Eskiden davetiye sistemi vardı bence o iyi bir uygulamaydı diye düşünüyorum

bugun sanırım formda yeni bir öğretmen arkadasımız yapmıs idi u uygulamayı... İyi niyetli idi ama sonucta öğrencilerin burada bulunması pek iyi bir şey değil...

Arkadaşımızın konusunu öğrencilere birşeyler anlatırken ve sayfayı takip ederlerken kilitlemek istemezdim ama hasari hocam durumu anlatmış.
Yapacak birşey yok

Yaz döneminde verdiğimiz aradan sonra üyelikleri silinen arkadaşlar oldu, davetiye sistemi için erken olduğunu düşündük arkadaşlar.

Hasari hocam peki bende öğrenciyim web tasarım okuyorum ve sizlerden ve diğer hocalarımdan öğreneceğim ve sizlerin paylaştığınız program dökuman vs bilgileneceğim içn foruma geldim
ANCAK: bir öğrenci forumda forum kurallarına uymayım kuralları çiğniyorsa bu kararınızda hakkılısınız..

Sevgiler Ve Saygılar...

mert isimli öğrenci arkadaşım canım ciğerim, şu an forumdan faydalanabildiğin kadar fırsat bulmuşken faydalanabilirsin.
Öğrencilerimizin üyelik durumlarını forum içeriğimiz "Bilgisayar ve Formatör Öğretmenler Forumu" gayet açık bir şekilde ifade ediyor. Ancak hiçbir öğrenci üye olamaz diye de bir durum yok.
Arkadaşlarımız mesajı anlamışlardır.
Sevgiler

Sanırım suçlu benim örnek amaçlı bu forumu öğrencilere ben tavsiye etmiştim..Tekrar özür dilerim..Bunu elimden geldiğince önlemeye çalışıcan :( :(

the_korsan' Alıntı:
mert isimli öğrenci arkadaşım canım ciğerim, şu an forumdan faydalanabildiğin kadar fırsat bulmuşken faydalanabilirsin.
Öğrencilerimizin üyelik durumlarını forum içeriğimiz "Bilgisayar ve Formatör Öğretmenler Forumu" gayet açık bir şekilde ifade ediyor. Ancak hiçbir öğrenci üye olamaz diye de bir durum yok.
Arkadaşlarımız mesajı anlamışlardır.
Sevgiler
Sayın hocam suanda öğrenci arkadaşları forumda istemiyorsunuz gibi bir durum ortaya çıkıyor aslında öyle bir niyetiniz olmadığını biliyorum sayın hocam ama diğer öğrenci arkaaşalrda böyle algılıyor olabilirler Sevgi ve Saygılar :)

valla bende haftaya ornek olarak bılgısayarbılısımı verecektım.allahtan gerı kaldım da vermedım :roll:

arkadaşlar çocukları banlamaktan yoruldum artık lütfen öğrencileri siteye yönlendirmeyelim

özür dilerim. derste bir konuyla ilgili google da forum sitesi araştırdık. 2-3 siteyi açayım derken sorunlar oldu. siteler öğrencilerin öğrenimlerini destekleyecek görsellikte değildi veya kayıt sorunları oldu. bir anda bu site aklıma geldi.
kusura bakmayın.

Dediğiniz gibi..Öğrencilerin burada olması bence gereksiz...Özelimiz kalmıyor ya :lol:
Biz burada bütün duygu ve düşüncelerimiz paylaşıyoruz...

mefete' Alıntı:
Dediğiniz gibi..Öğrencilerin burada olması bence gereksiz...Özelimiz kalmıyor ya :lol:
Biz burada bütün duygu ve düşüncelerimiz paylaşıyoruz...

Benim düşüncelerime tercüman oldunuz :+1:

davetiye sistemi ile çalışmak en güzeli idi..... bu tarz sorunlar her zaman yaşanacaktır...

Evet bencede gecen senede bu tıp seyler olmustu öğrencılerın burada bulunmaması gerekiyor ve dAvetiye olmalı bencede...

kimin öğrenci olduğunu nasıl anlamayı düşünüyorsunuz ?
sözlü sınav mı yapıcaz.
üye yaşını 30 yapıp bir çok üye gibi hiç mesaj yazmadan forumda gezinmeyi tercih ederse; bu üyenin öğrencimi - öğretmen mi olduğunu nasıl anlayacaz ?
isterseniz kayıtta mebsis numarası isteyelim.
..
burda öğrencilerin olmaması konusundaki itirazların nedenini anlıyorum. ama gereksiz buluyorum.
hepimiz burda planlarımızı, yazılılarımızı, vb. bir sürü dökümanı paylaşıyoruz. ama ben herhangi birinin ÖZELİNİ burda anlattığını daha okumadım.
öğrencilerin okumasından çekindiğimiz ne var anlamadım.
..
bazıları buraya girip sizin soracağınız soruları önceden keşfedebiliyorlarsa o öğrencileri cezalandırmak yerine ÖDÜLLENDİRMEK gerektiği düşüncesindeyim.
bu forumda açmış olduğum bir konuda bir çok arkadaşımdan şöyle bir mesaj aldım. "BALIK İSTEMİYORUZ. SEN BİZE BALIK TUTMAYI ÖĞRET"
şimdi öğrenciniz de balık tutmayı öğrenmek için uğraşıyorsa içindeki hevesi neden kıracaksınız ?
internette oyun oynamak, facebook un bookunu çıkarmak varken, msn de slm-asl-nbr demek varken bir öğrenci zaman ayırarak buraya gelip forumu takip ediyorsa ben o öğrenciye ÖDÜL veririm ceza değil.

---
bahsedilen gereksiz üyelere gelince. bir süre sonra zaten ilgilerini kaybedecekleri için üye olarak kalsalarda bir çoğu foruma girmeyecekler bile. o yüzden bu kadar korkmanın anlamı yok.
....
YILANDAN KORKMAM ÖĞRENCİDEN KORKTUĞUM KADAR.

arkadaşlar bende örnek olsun diye öğrencilerime 6.basamak bu siteden faydalandım bugün derste...en güzel , en güvenilir ve en konuya örnek site diye gösterdim.özür herkesten

dikkatinizden kaçmış belli ki, başlıklardan birkaç örnek

cop-kutusu-f100/ogrencilerim-nerdesiniz-t31508.html
cop-kutusu-f100/knight-nasil-oynanir-t31432.html

Kimin öğrenci olduğunu tabi ki biz anlayamayız onlar sorularıyla kendini açık ediyorlar. Geçmiş mesajlarına baktığımız zaman da zaten anlaşılıyor. Üyelik tarihleri aynı güne id ler peşpeşe denk geliyor.
Siteden faydalanmak isteyen öğrenciler varsa da içerik misafir üyelere de açık, istedikleri gibi faydalanabilirler.

"öğrencilerim nerdesiniz" başlıklı mesajda adından da anlaşılacağı gibi öğrenciler tarafından değil forum üyesi bir öğretmen arkadaş tarafından açılmıştır. orda öğrencilerin bir hatasını göremiyorum.

neyse uzatmaya gerek yok. yönetimin kararıdır. saygı duyuyoruz. sadece içerikten gerçekten faydalananlar veya faydalanmak isteyenler vardır. kurunun yanında onlarda yanacak ona üzülüyorum.

derslere olan ilgisizlikten, not vermediğimiz için öğrencilerin bilgisayar dersini takmadığından bahsederken 3-5 tane ilgilenen öğrenciyi de kendi elimizle biz konudan uzak tutarak bindiğimiz dalı kestiğimiz düşüncesindeyim.

Konu başlığı "öğrencileri buraya yönlendirmeyelim"

Forum ismi bilgisayar ve formatör öğretmenler grubu. Önceki mesajda belirtmiştim forum içeriği ziyaretçilere açıktır. İsteyen istediği gibi faydalanır ama gereksiz mesaj yazanların öğrenci olduğunu anlayınca yapacak birşey yok hocam
iyi forumlar

bu forumun yöneticilerinin forum için aldığı doğru kararlardan biri .. tekrar ediyorum "forum" için yararlı bir karar .

......asla herkesi mutlu edecek bir karar yoktur....

üzüntü ile karşıladım... bence sevimeniz gerekeceği yerde......yazıkkk çokk yazıkk.....:((

ben böle bir yaklaşımı öğretmenlere yakıştıramadım biz burada gizli saklı bir işmi yapıyoruz yoksa benim ilmediğim bazı olaylarmı oluyor ozaman meb tabanlı bir site kuralım herkes ilsis numarasıyla girsin ve öğretmen olduğu kesin olsun.....

yakında sadece bilgisayar öğretmenleri girsin de dersiniz allahtan ben hem öğretmenim hemde bigisayar öğretmeniyim ama siz bilgisayar öğretmenleri girmesin sadece formatörler girsin de diyebilirsiiz yakındaki kısıtlamalarınız ne yönde olacak hasari hocam.....??

Geri