Yonetim Panelli Dijital Pano [Tüm kodlar-PHP]

Kodla Büyü
Eline sağlık hocam. Bi sorum olacak İstemediğimiz bölümleri nasıl çıkarırız. Örneğin Ayın Öğrencisi, Okunacaklar bölümünü değiştirmek istiyorum. Başka bölüm eklemek istiyorum. Bütün php sayfalarını mı değiştirmemiz gerekiyor. Kolay yolu yok mu. Aslında yönetim panelinde bölüm değiştirmek olsaymış daha güzel olabilirmiş.

Hocam hatirladigim saatler dışında hersey index.php içinde kodlandi. Ordan seçip silmek gerekir. Sonra istediğiniz şeyi kodlamak.

Ayın öğrencisi yerine kaç saat kaldı uygulaması yapıp tercihe bağlı ayarlayacagim ilerde...

Selamlar,
elinize sağlık faydalı bir çalışma olmuş...Acaba bunu bilgisayara değilde web üzerinden hosta nasıl kurabiliriz...yardımcı olu musunuz?

Hocam öncelikle tamamlanmış halini kullanın okul-panosu-f189/yonetim-panelli-dijital-pano-v0-1-t157571.html

Hocam ben zaten ücretsiz bi hosta attım. ..
Veri tabanı oluşturun, içeriye aktar deyin ve sql dosyayı atın. Sonra bahsedilen bağlantı dosyasındaki kısımları size verilen verilerle doldurun. Dosyaları gönderin. Birde php türü olarak 5-5.5 seçmek gerekebiliyor.

Deneyin takildiginiz yerde yardimci olan çıkacaktır.

Hocam yukarda verdiğim adresteki dosyaları indirdiniz umarım. Veri tabanı işlemlerini yapıp dosyaları hosta attıktan sonra adresiniz/yonetim yazınca sorun olmamasi lazım. ..

hocam,
dosya xxxxx.com dizininde çalışmıyor..css-pano olarak attığımda ancak calışıyor.. xxxx.com/css-pano/ yazınca çalışıyor.Sadece site anadizinde ççalıştrabilir miyiz..

Hocam sorun olmaması lazım. Ben ilk mesajda bedava bir alanda çalıştırdım sorun olmadı.

Sizde hata mesajı vs varsa yazın kontrol edelim...

Panele bende giremiyorum.Şifre soruyor. Veritabanındaki uyeler tablosuna baktım.bbnet kullanıcı adı var ve uzun bir şifre.Kendim tabloya kullanıcı ve şifre ekledim ama yine olmadı.

elinize sağlık .. yeni veritabanı oluşturma adımında "#1044 - Access denied for user ''@'localhost' to database 'ss'" hatası alıyorum

Hocam veritabanı oluşturdunuz mu? Tabloları içeri aktardınız mı?

Oluşturduğunuz tablo ismini ilgili satırda düzelttiniz mi?

\css-pano\yonetim yolundaki dogumtar.php basarilarimiz.php ayin_ogrencileri.php belirligun.php duyurular.php gunun_sozu.php nobetler.php okunacaklar.php içerisindeki sayfalama ve listeleme fonksiyonuna bağlı olarak tüm içerik temizlendiğinde ekrana gelen hataları gidermek için bu dosyalarda bulunan aşağıdaki kodu bir alttaki ile değiştirdim.
Kod:
    <div align="center" style="background:#F60"><span class="baslik">Toplam <?PHP echo $toplam_icerik?> içerik  </span><br/>
    <?PHP
$sayfa_goster1=15;//Yazdırırken gösterilecke içerik mikatrı
$en_az_orta = ceil($sayfa_goster1/2);//
$en_fazla_orta = ($toplam_sayfa+1) - $en_az_orta;

$sayfa_orta = $sayfa;
if($sayfa_orta < $en_az_orta) $sayfa_orta = $en_az_orta;
if($sayfa_orta > $en_fazla_orta) $sayfa_orta = $en_fazla_orta;

$sol_sayfalar = round($sayfa_orta - (($sayfa_goster1-1) / 2));
$sag_sayfalar = round((($sayfa_goster1-1) / 2) + $sayfa_orta);

if($sol_sayfalar < 1) $sol_sayfalar = 1;
if($sag_sayfalar > $toplam_sayfa) $sag_sayfalar = $toplam_sayfa;

if($sayfa != 1) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa=1">&lt;&lt;İlk sayfa</a> ';
if($sayfa != 1) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.($sayfa-1).'">&lt;Önceki</a> ';

for($s = $sol_sayfalar; $s <= $sag_sayfalar; $s++) {
    if($sayfa == $s) {
        echo '[' . $s . '] ';
    } else {
        echo '<a class="duyuru" href="?sayfa='.$s.'">'.$s.'</a> ';
    }
}

if($sayfa != $toplam_sayfa) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.($sayfa+1).'">Sonraki&gt;</a> ';
if($sayfa != $toplam_sayfa) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.$toplam_sayfa.'">Son sayfa&gt;&gt;</a>';

?>

hata giderilmiş hali.
Kod:
    <div align="center" style="background:#F60"><span class="baslik">Toplam <?PHP echo @$toplam_icerik?> içerik  </span><br/>
    <?PHP
$sayfa_goster1=15;//Yazdırırken gösterilecke içerik mikatrı
$en_az_orta = ceil($sayfa_goster1/2);//
$en_fazla_orta = (@$toplam_sayfa+1) - $en_az_orta;

$sayfa_orta = @$sayfa;
if($sayfa_orta < $en_az_orta) $sayfa_orta = $en_az_orta;
if($sayfa_orta > $en_fazla_orta) $sayfa_orta = $en_fazla_orta;

$sol_sayfalar = round($sayfa_orta - (($sayfa_goster1-1) / 2));
$sag_sayfalar = round((($sayfa_goster1-1) / 2) + $sayfa_orta);

if($sol_sayfalar < 1) $sol_sayfalar = 1;
if($sag_sayfalar > @$toplam_sayfa) $sag_sayfalar = $toplam_sayfa;

if(@$sayfa != 1) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa=1">&lt;&lt;İlk sayfa</a> ';
if(@$sayfa != 1) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.(@$sayfa-1).'">&lt;Önceki</a> ';

for($s = $sol_sayfalar; $s <= $sag_sayfalar; $s++) {
    if(@$sayfa == $s) {
        echo '[' . $s . '] ';
    } else {
        echo '<a class="duyuru" href="?sayfa='.$s.'">'.$s.'</a> ';
    }
}

if(@$sayfa != @$toplam_sayfa) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.(@$sayfa+1).'">Sonraki&gt;</a> ';
if(@$sayfa != @$toplam_sayfa) echo ' <a class="duyuru" href="?sayfa='.@$toplam_sayfa.'">Son sayfa&gt;&gt;</a>';

?>

Son düzenleme:
Elinize emeğimize sağlık. Epey oldu yapalı artık kodlara bile yabancı kalıyorum.
Tekrar teşekkürler...

Elinize emeğimize sağlık. Epey oldu yapalı artık kodlara bile yabancı kalıyorum.
Tekrar teşekkürler...
hocam bunun ilkokul versiyonu var mı? yukarıdaki resimlerde var gibi ama kodlarda bulamadım. 6 derslikten oluşan ve tam günlük...
bu sürümde 7 derslik ve ikili öğretime göre.
o konuyu da aşarsam kullanabileceğim.

şu an tek sıkıntım o gibi.

Hocam 7 saat için kodlardan ayarlama yapmak lazım. İkili devre için çıkış saatini sizin çıkış saati yapın ve sabah devreyi o şekilde kullanın.

Hocam 7 saat için kodlardan ayarlama yapmak lazım. İkili devre için çıkış saatini sizin çıkış saati yapın ve sabah devreyi o şekilde kullanın.
databaseden 7 nolu dersleri sildim o sorunu aştım da ilkokul temalı olanı kullansam daha iyi olacak çünkü o kısımda teog vb. geri sayım var. bizde pek buna ihtiyaç olmayacağından elinizde ilkokul için olan var mı? resimlerde var ilkokul için de :D linki yok.

Son düzenleme:
Hocam eline sağlık
Okulumuza zamanında bir tv alıp girişe asmşlar.
Bu tvyi sizin sisteme nasıl uygulayabilirim.
Bu tür işlerden pek anlamayan zır cahiller için ayrtıntılı bir kurulum anlatırsanız çok ama çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler. İlkokulda görevliyim

Tekrar teşekkürler...
hocam buna bir arkadaşın önerileri vardı. o güncellemeleri yapabilir miyiz? mesela ben inceliyorum da ayın öğrencisi vs. var ya o bölümde öğrenci resmi databasede var ama php sayfasında yok. manuel eklenebiliyor yani. ama onu kitap kısmındaki gibi seç gönder diyerek database eklenebilir nasıl yapabiliriz?
bu projenin önü açık esasen çok güzel olabilir.

Eğer projeyi yapan kişi tarafından bir sorun olmazsa yani onay verirse, bu yoruma yanıt vererek eklemek/çıkartmak istediğiniz özellikleri belirtin. Sıfırdan PDO altyapısıyla hatasız kodlayıp paylaşayım.

Hocam eline sağlık
Okulumuza zamanında bir tv alıp girişe asmşlar.
Bu tvyi sizin sisteme nasıl uygulayabilirim.
Bu tür işlerden pek anlamayan zır cahiller için ayrtıntılı bir kurulum anlatırsanız çok ama çok mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler. İlkokulda görevliyim

TV'yi HDMI ile boş bir bilgisayara bağlayıp görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Smart TV ise direkt tarayıcısından kurduğunuz linki açarak işlem yapabilirsiniz.
Bir çok yapabileceğiniz alternatif var.

Geri