YÖNETMELİK BİLGİSİ İYİ OLANLAR..

Kodla Büyü

svbarut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar çoğumuzun içinde bulunduğu durum gibi ilçedeki tek bt öğretmeniyim.resmi törenler ilçede ilçe okullarıyla beraber yapılıyor biliyorsunuzdur.bu törenlerde istiklal marşı ve saygı duruşu ile ilgili bilgisayarın hazır bulundurulması ve çalınması görevi de sabit olarak bana veriliyor.aslında görevde bi şey yok, yapıyorum; yalnız bir törende ses sisteminin kablosundan meydana gelen bir aksaklık nedeniyle istiklal marşı okunduğu sırada seste kesinti yaşandı ve daha sonra ilçe milli eğitim müdürü hakkımda soruşturma açtı.

ben bu görevi yapmak istemiyorum artık.bu görevi yapmamak ile ilgili haklı bir hukuki gerekçem var mıdır.bir dilekçe ile bu tür görevlerin tarafıma verilmemesini isteyebilir miyim acaba.eğer bilginiz varsa genelgelerin sayı numaralarıyla beraber bilgi verebilir misiniz.

şimdiden teşekkürler..

hocam bu tip görevlendirmeler kaymakam oluruyla verilir. mülki amirin emirlerini yapmak zorundasınız.

arkadaşa katılıyorum ve sorunun cevabını ben de istiyorum. Beni herhangi bir seminer, toplantı yada konferans olduğunda, ve uzaktan eğitim olduğunda , bilgisayar başında görevlendiriyor ilçe. Ama bugüne kadar yazı görmedim. Nasıl itiraz ederiz?

Bunlar adam alçağı ya.
Haklı da olsan pek bişey çıkmaz hocam. Soruşturmadan da bişey çıkmaz ama sırf ömrünü tükettiğinle kalırsın.

Benzer durumları ben de yaşadım, Allah kolaylık versin.
Şimdi merkeze 16 km uzaklıkta köy okulundayım, kafam rahat Allah'a şükür.

denizlerb' Alıntı:
hocam bu tip görevlendirmeler kaymakam oluruyla verilir. mülki amirin emirlerini yapmak zorundasınız.
hocam törenlerle ilgili yazı ilçe milli eğitimden geliyor ama, bu kadar çok görev için her an kaymakamdan olur mu alıyorlardır :shock:

@denizlerb yazılı bir kaymakam oluru çıkartılıp görevlendirildiğini zannetmiyorum.

Bu tip küçük yerlerde doğal görevli sensin maalesef (kendi yaşadıklarım aklıma geldikçe deliriyorum)

girdap08' Alıntı:
Bunlar adam alçağı ya.
Haklı da olsan pek bişey çıkmaz hocam. Soruşturmadan da bişey çıkmaz ama sırf ömrünü tükettiğinle kalırsın.

Benzer durumları ben de yaşadım, Allah kolaylık versin.
Şimdi merkeze 16 km uzaklıkta köy okulundayım, kafam rahat Allah'a şükür.
hocam biliyorum ki bi şey çıkmaz. cevabımı yazdım zaten, ses sistemindeki arızadan kaynaklıdır dedim. ses sistemi de ilçe milli eğitime ait zaten.ben artık sıkıldım bu tavırlarından.bilişim rehberiysem eğer bilgisayarı kurarım.hazır hale getiririm.istiklal marşını ayarlar, her kim çalacaksa ona anlatırım yapsın. rehber değil miyim.aslında böyle söyleyince komik geliyor biraz, e ne kaldı ki zaten diye.ama başında ben bulunduğum için çıkan problemler sonra benden biliniyor,haksız mıyım..

Arkadaşlar bu işin bir oluru yok mudur bilgisi olan yardımcı olsun

svbarut' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
hocam törenlerle ilgili yazı ilçe milli eğitimden geliyor ama, bu kadar çok görev için her an kaymakamdan olur mu alıyorlardır :shock:
toplantı, seminer, konferans, değerlendirme komisyonları vs. kurum içi olan işlerde olur alınmaz ama resmi bayram önemlidir. resmi bayramın o ilçede kutlanmasında birinci sorumlu kişi mülki amirdir. törende kim ne iş yapacak mutlaka kaymakama sunulur.
diğer meseleye gelince; tüm öğretmenler bilgisayar başında müzik çalmak için çift tık yapacak kapasiteye sahiptir sanırım. ama bir işin içinde bilgisayar varsa malesef doğal görevimiz gibi oluyor. insanı meslekten soğutan da bu gibi durumlar zaten. zamanında bende çok maruz kaldım bu duruma. hatta sen bilgisayar öğretmenisin iyi fotoğraf çekersin deyip fotoğraf işini bile itelemeye çalıştılar. ben de sağ elimi uzatıp işaret parmağını indirip kaldırarak dedimki bu hareketi yapabilen herkes fotoğraf çekebilir. bir işi yaptın mı üzerine kalıyor ve görevin gibi oluyor. tavrı en baştan koymak lazım. Allaha şükür büyük bir ilçede çalışıyorum şimdi. göz önünde değilim.

bu şekilde hata yapmaya devam hocam,
kime ne anlatacaksınız ki yönetmelik olsa yönetmelik mi dinleyecekler..

ben açıkçası bazı kimselere " bilgisayaracı "değil de "teknoloji rehberi" olduğumu öğretmek istiyorum.
bu ilçedeki ilk yılım ve daha önce böyle bir görevlendirme verilmezdi bana.bi tık atmak için beni, konferans salonunda onca işim varken, çelenk törenine acilen çağırdılar.böyle komik bir durum var mıdır ya :x

sayın ben bazı şeyleri de biz bilgisayarcıların hayır diyememe hastalığına bağlıyorum,
çoğumuz meslekte daha çok yeniyiz karşımızdaki insanlar işin kurdu olmuş hepsi laf cambazı
bizlerde ilerleyen zamanlarda herkese gereken cevabı verip sınırlarımızı çok iyi çizeceğimize eminim.
emin olun yaşadığınız sıkıntıları herkes yaşıyor, hocamın birisi köy okuluna kaçmakta bulmuş çareyi,
siz belki çok farklı bir şekilde çözeceksiniz. Ama çözene kadar bunlar yaşanacak gibi :oops:

• Beğen
Tepkiler: mse
bence sen bi dilekçe yaz. yaşanan teknik problemlerden sorumlu tutulduğumdan dolayı bu gibi törenlerde görev almak istemiyorum diye. bir sıkıntı çıkarsa en azından ben görev vermeyin demiştim dersin.

hocam her seferinde kaymakam olurunun sana tebliğ edilmesi gerekir, edilmezse gitmek zorunda değilsin hiç bişe olmaz.

kaymakamlık oluru varsa; her tören günü doktora muayene ol, çalışabilir kağıdını al, telefonunu da kapat, çok rahatsızdım dersin. bt rehber öğretmeni isen ek dersin 4+3+4+3+4 şeklinde hesaplandığından fazla kaybın da olmaz. bu sene böyle geçer, senden fayda olmayacağını anlayınca seneye kafan rahat olur.

ama nacizane tavsiyem İlçe nin işini yapman demek devletin işini yapmandır. evet çok basit iş, anlatsan herkes yapar, bunu sorumlu şube müdürüne anlatmayı deneyebilirsin, ilçeden bi memurun öğrenene kadar seninle birlikte törene gelmesini isteyebilirsin. bu daha sağlıklı olur.

excalibur27' Alıntı:
bence sen bi dilekçe yaz. yaşanan teknik problemlerden sorumlu tutulduğumdan dolayı bu gibi törenlerde görev almak istemiyorum diye. bir sıkıntı çıkarsa en azından ben görev vermeyin demiştim dersin.
:+1:

Arkadaşlar sene başında sınav ve mülakat sonrası kadrolu müdür yardımcısı oldum. Bulunduğum yerde yine bilgisayar başından istiklal marşının çalınması ve ses sistemi görevini bana vermişler. Ne yapmam gerekiyor şimdi bu konuda ?

Görev kapsamını, görevlendirme amacına dair bütün resmi yazıları toplayıp hiyerarşi yoluyla ilgililere dilekçe yoluyla başvurabilirsiniz. Olumsuz olursa sendikanız aracılığıyla girişimde bulunun derim ben.

küçük ilçelerde bilişimci olmak sıkıntılı iş. soruştuma açar hakkıdır yani. ama kabloları da kontrol etmeliydin. aksaklık olmaması lazım. adam ilçe müdürü sonuçta. biri çıkar der kasıtlı istiklal marşı okunmadı. adam sıkıntıya girer. o da ne yaptı aklı sıra seni zayıf halka seçti.suç üstüne kaldı. dolayısıyla soruşturmadan bişey çıkmaz.
ama şunu yaparsın. verdiği işleri düzegün yapma. savsakla geç yap. yanlış yap. senden umudu kessin. bundan bişey olmaz desin. sende rahatlarsın

Hocam BTR değilim. Btr iken bu görevi bana veriyorlardı. Şu an müdür yardımcısıyım. İlçede benden başka bilişim öğretmeni de var ama halen bu görevi bana veriyorlar.

Arkadaşlar sene başında sınav ve mülakat sonrası kadrolu müdür yardımcısı oldum. Bulunduğum yerde yine bilgisayar başından istiklal marşının çalınması ve ses sistemi görevini bana vermişler. Ne yapmam gerekiyor şimdi bu konuda ?
Bulunduğunuz ilçede başka bilişimci yok mu hocam?
İkincisi ben de bulunduğum ilçede tek bilişimciyim. Bütün her şey bende.. Ekranı ve tuşları olan her cihaz :) Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürüne bu yıl tayin isteyeceğimi belirttim. Benim yerime birisini yetiştireyim dedim ve yeni atana Fen Bil. bir arkadaşın bilgisayar altyapısını olduğunu öğrendim. Şimdi onu yetiştiriyorum ve artık çoğu işe o gidiyor.. eee uygulama yapması lazım değil mi :) Şimdi rahatım çok şükür.

küçük ilçelerde bilişimci olmak sıkıntılı iş. soruştuma açar hakkıdır yani. ama kabloları da kontrol etmeliydin. aksaklık olmaması lazım. adam ilçe müdürü sonuçta. biri çıkar der kasıtlı istiklal marşı okunmadı. adam sıkıntıya girer. o da ne yaptı aklı sıra seni zayıf halka seçti.suç üstüne kaldı. dolayısıyla soruşturmadan bişey çıkmaz.
ama şunu yaparsın. verdiği işleri düzgün yapma. savsakla geç yap. yanlış yap. senden umudu kessin. bundan bişey olmaz desin. sende rahatlarsın
Bana da aynısı oldu. Bilgisayarı, ses sistemini belediye görevlileriyle test etmemize rağmen saygı duruşunda ses çıkmadı. hemen telefona bağladım jack'ı. Birkaç saniye ile saygı duruşu devam etti. Ne yapabiliriz ki? Sonuçta elektronik ürün.. O zaman her ilçeye belediye bandosu kursunlar canlı canlı çalsınlar.. İlçe M.E. Müdürü ne oldu, niye çalmadı, önceden kontrol etmediniz mi bir sürü laf etti ama ben kontrolü yaptık cihaz bozuldu sanırım dedim. Geçti gitti.

Aynısı benim başıma gelsin önce Ziya Selçuk beye sonra Cumhurbaşkanına kadar çıkardım.Vallahi de billahi de...

Maalesef yönetmelik vs. yok ,kaymakamlık görevlendirme yapar resmi bayram ve törenlerde. Görevlendirmede genelde ses sistemi işi belediyeye verilir ama program ilçe milli eğitimdedir, arızadan onlar sorumlu olur aksaklıktan sen sorumlu olursun hocam. En iyisi atama iste, ben öyle yapmıştım.

Hocam soruşturmada birşey çıkmaz, muhtemelen kaymakam müdüre fırça çekmiştir, o da hıncını senden çıkarmıştır.

Geri