Yönetmelik Değişikliği

Kodla Büyü
Şeflere sınıf öğretmenliği/kulüp verilip ek dersi de ödenir diye bir gelişme mi var arkadaşlar? Bugün böyle haberler duydum, bilgisi olan?

Öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri karşılığı ek ders ücretleri

MADDE 27- (1) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenlerden örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde "Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri" adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi halinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir.

Zorunlu verilir gibi bir durum var mı?
Sınıf öğretmenlerine, okul öncesi öğretmenlerine ve atölye şefliği görevi verilen öğretmenlere haftalık ilave 2 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık
Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenlere, danışman öğretmenlik/sınıf veya şube sorumluluğu karşılığı haftada 2 saat ek ders ücreti ödenmesini sağladık.
https://www.ebs.org.tr/manset/5450/6-donem-toplu-sozlesmede-mutabakat-sagladik

Sendika beyanı değil toplu sözleşme metni muteberdir. Toplu sözleşme metninde de 1 ocaktan itibaren şef olanlara rehberlik ücreti verileceği hüküm altına alınmıştır.

Geri