yorumlarınıza ihtiyacım var

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba hocalarım

düz lise ve teknik eğitim fakültesi mezunu bi meslektaşınızım

üniversite hayatım çok sıkıntılı geçti.
Bölümüme hiç bi zaman ısınamadım.
Bırakmayı düşündüğüm zamanlar oldu, bırakamadım.
Bölümüme karşı olan soğukluğum derslerde ve sınavlarda olan başarımın da çok düşük olmasına sebep oldu.
Tabiri caizse ite kaka bitirdim üniversiteyi.

2013 te bi ortaokula atandım ve halen bi ortaokulda görev yapmaktayım.
çok şükür bu 3 yıllık süreçte ortaokul öğrencilerine ve öğretmenlere faydalı olacak kadar geliştirdim kendimi.
çocuklar olsun laboratuvar olsun akıllı tahtalar olsun her türlü sorunun büyük bi oranda üstesinden gelebiliyorum.

yorumlarınıza ihtiyacımın olduğu nokta ise şu;
malumunuz şu an bi çok meslektaşımın olduğu gibi ben de norm fazlasıyım
bulunduğum ilçede bi mesleki ve teknik lisenin 1 adet boş normu var.
meslek lisesindeki derslerin büyük bi kısmına çok uzağım.

sizce tayin istemeli miyim?
meslek lisesinin yapısına ve derslerine alışmam çok uzun sürer mi?

Y1LD1R1M' Alıntı:
merhaba hocalarım

düz lise ve teknik eğitim fakültesi mezunu bi meslektaşınızım

üniversite hayatım çok sıkıntılı geçti.
Bölümüme hiç bi zaman ısınamadım.
Bırakmayı düşündüğüm zamanlar oldu, bırakamadım.
Bölümüme karşı olan soğukluğum derslerde ve sınavlarda olan başarımın da çok düşük olmasına sebep oldu.
Tabiri caizse ite kaka bitirdim üniversiteyi.

2013 te bi ortaokula atandım ve halen bi ortaokulda görev yapmaktayım.
çok şükür bu 3 yıllık süreçte ortaokul öğrencilerine ve öğretmenlere faydalı olacak kadar geliştirdim kendimi.
çocuklar olsun laboratuvar olsun akıllı tahtalar olsun her türlü sorunun büyük bi oranda üstesinden gelebiliyorum.

yorumlarınıza ihtiyacımın olduğu nokta ise şu;
malumunuz şu an bi çok meslektaşımın olduğu gibi ben de norm fazlasıyım
bulunduğum ilçede bi mesleki ve teknik lisenin 1 adet boş normu var.
meslek lisesindeki derslerin büyük bi kısmına çok uzağım.

sizce tayin istemeli miyim?
meslek lisesinin yapısına ve derslerine alışmam çok uzun sürer mi?
tamamen size bağlı hocam uğraşıp kendinizi geliştirirseniz neden olmasın
megep modülleri var ayrıntılı anlatıyor
onlara evde bakarsınız
sonra anlatırsınız
gayret edi,nce bence çok da uzun sürmez
kendi adıma ben evliyim çocuğum ve çok yoğun çalışan eşim var
benim için çok zor ama
sorumlulğunuz yoksa neden olmasın

Hocam ben ücretli öğretmenlik dönemimde 2 yıl meslek liselerinde çalıştım. Gayet de üstesinden geldim. Eksik kaldığım noktalar oldu tabi olmadı değil ama evde kendinizi geliştirerek 3 yıl sonunda çok iyi seviyeye geleceğinize eminim. Zümrelerinizin de yardım edecektir zaten. :+1:

hocam çocuklara hackerliğin üst sınırlarını öğretecek değilsin ya teknik lisede ders yoğunluğun artar sadece şimdiki gibi boş zamanın pek olmaz.

istersen lise müfredatına konu başlıklarına bak neler anlatılıyor yüzde 80 ini bilirsin zaten birde konuşursun hocalarla 10. sınıfları aldın mı tamam :) ücretli öğretmenliği meslek lisesinde yaptım basitti (meslek lisesi mezunu olduğumdan yabancılık çekmedim ) :)

süper lise mezunu ve bir Tefli olarak üniversiteye ve bölümüme alışma aşamasına kadar birebir sizinle aynı şeyleri yaşadım. 3.sınıfa kadar bölümü bırakıp başka bir şey okumanın hayallerini kurardım. Mezun oldum, ilköğretime atandım. İlk 1 yıl kabus gibiydi, liseye yönelik eğitim alıp 4.sınıf öğrencisinin seviyesine inmek hiç de kolay olmadı. 3,5 yıl çalıştım orada. Sonra meslek lisesine atandım. İlk 2 yıl neredeyse girdiğim tüm derslere çalışarak gittim. Bir çok şeyi unutmuştum ama tabiki sıfırdan öğrenmek gibi değil. Ama inanın öğretmen olduğumu meslek lisesinde anladım. Öğretmenlikten doyum alayım derseniz meslek lisesi ama çok çalışmayı göze alın. Gün içinde çok yoruluyor insan, günde 10 saat dersim olduğu oluyor :)

tanes' Alıntı:
süper lise mezunu ve bir Tefli olarak üniversiteye ve bölümüme alışma aşamasına kadar birebir sizinle aynı şeyleri yaşadım. 3.sınıfa kadar bölümü bırakıp başka bir şey okumanın hayallerini kurardım. Mezun oldum, ilköğretime atandım. İlk 1 yıl kabus gibiydi, liseye yönelik eğitim alıp 4.sınıf öğrencisinin seviyesine inmek hiç de kolay olmadı. 3,5 yıl çalıştım orada. Sonra meslek lisesine atandım. İlk 2 yıl neredeyse girdiğim tüm derslere çalışarak gittim. Bir çok şeyi unutmuştum ama tabiki sıfırdan öğrenmek gibi değil. Ama inanın öğretmen olduğumu meslek lisesinde anladım. Öğretmenlikten doyum alayım derseniz meslek lisesi ama çok çalışmayı göze alın. Gün içinde çok yoruluyor insan, günde 10 saat dersim olduğu oluyor :)

sağolun hocam

Geri