Youtube Kanalı Olanlar Bakabilir mi?

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar,

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için youtube kanalı oluşturmayı düşünüyorum. Sakıncalı tarafları var mı sizce? Nelere dikkat etmeliyim? Ayrıca paylaşacağım harici videoların ya da ilçemizdeki faaliyetlerin sunumu için hazırlanan videolardaki müziklerin telif engeli yememek için ne yapabilirim?

Ben okulumuz için youtube kanalı açtım. Yani telif konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü para kazanma amacınız, abone sayısı gibi derdiniz olmayacak.. En fazla ilgili müziğin sesi kısılıyor. Ve size uyarı veriyor "bu videodan reklam geliri alamayacaksınız" şeklinde.. Bana öyle bir mesaj gelmişti..
Zaten siz de kanalda eğğitim ile ilgili haber görselleri paylaşacaksınız.. Sorun olmaz..

Hocam telif hakkı illa ki denk geliyor arkaya koyduğunuz müzik yada bı yerden kestiğiniz videodan oluyor.Content id kırmızı olduğunda telif atılan yerleri silmenizi istiyor.Yeni gelen özelliklerle video yüklerken yayınlanmadan önce telif var mı yok mu zaten gösteriyor.Youtube Facebook telifsiz müzikleri oraya bakabilirsiniz.

Geri