Youtube sınırsız, BBnet engelli!

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar son günlerde meb http://www.bilgisayarbilisim.org domainimizi engelliyor. Sizlerin mebden dosyalara sorunsuz erişmeniz amacıyla buraya ara ara dosyarımızı atıyor, sizinle paylaşıyorduk. Malesef hiçbir zararlı içeriğe sahip olmayan bu domainimiz kısıtlanıyor. Eğer konularımız içerisinde bu linklere rastlarsanız bilinki sorun bizde değil, mebde!
Şu uyarıyı alanlar bu dosyarı başka hatlardan (meb hattı olmayan) sorunsuz çekebilirler.
Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-1"
Content-Length: 116
Connection: Close

<HTML><head><META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="0; URL=http://212.175.114.213:4999/blockpage.html"></head></HTML>

BBnet ailesine duyrulur.
Bu arada okullardan yani meb hattından sorunsuz bir şekilde youtube girebilirsiniz. Şuan sınırsız bir şekilde erişilebiliyor. :!:

Ekli dosyalar

• bborg.jpg
    bborg.jpg
    382.2 KB · Görüntüleme: 2,221
Bence çok ciddi bir sorun. Gerçek mi inanamıyorum ve nasıl oturduğunuz yerde oturuyorsunuz onu da anlamıyorum. Hemen mahkeme açalım.

Sanırım dosyalara verilen direk indirme adreslerinden dolayı engellemişlerdir.

Elimizdeki son filtreyi de bilgisayarbilisim için kullandık. Bilgisayarbilisimdeki filtreyi kaldırıp Youtube a koyalım dedik onda da Ulaştırma Bakanlığı sıkıntı yarattı. :(

poet' Alıntı:
Sanırım dosyalara verilen direk indirme adreslerinden dolayı engellemişlerdir.

Elimizdeki son filtreyi de bilgisayarbilisim için kullandık. Bilgisayarbilisimdeki filtreyi kaldırıp Youtube a koyalım dedik onda da Ulaştırma Bakanlığı sıkıntı yarattı. :(
http://www.bilgisayarbilisim.org
Sayfanın index'i de açılmıyor tıklayın deneyin.

aman şimdiye kadar bence hiç açılmamalıydı okadar sakıncalı sitenin yanında bukadar geç kalması kabahat :x :x :x

Okulda internetin muhatabı olan Bilişim öğretmenlerinin en önemli platformu olan BBnet
tesadüfen veya ilgililerin bilgisi dışında engellenmiş olabilir mi?
Hiç zannetmiyorum.

Niyazi SARAL' Alıntı:
Bence çok ciddi bir sorun. Gerçek mi inanamıyorum ve nasıl oturduğunuz yerde oturuyorsunuz onu da anlamıyorum. Hemen mahkeme açalım.
Bizler mebin ne yaptığını ve ne yapmaya çalıştığını bilmiyoruz. Şimdilik bildiğimiz tek şey sunucularının değişmiş olduğudur. Bir kaç haftadır böyle bir sorun var. Acaba filitre için birşeyler yapacaklar mı, yoksa böyle devam edecek mi açıkçası bilmiyoruz.
Mahkeme için şimdilik bekleyelim.

mebin kendi domaini ni bile filtrelediğine şahit oldugum için çok olagan geliyor bana bu durum.

Ben şimdi bilgi edinmeye yazıyorum. :) Olmadı e-devlet portalından cumhurbaşkanına şikayet :)

Arkadaşlar bugün meb adslinden www.hotfile.com sitesinden herhangi bir dosya indirebiliyor musunuz? Sitede herhangi bir linki tıkladığımız zaman
"Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-1" Content-Length: 111 Connection: Close"
mesajını alıyorum. Meb engeli ile ilgili galiba.

Ayrıca çözümü olan var mı?

İyi çalışmalar...

hasari hocam mesajım kilitlenmiş nedenini merak ediyorum o yüzden sorunumu buraya taşımak zorunda kaldım. Bunun çözümü ile ilgili çözümler arıyorum.

iyide biz 40 gündür giremiyoruz -dosya indiremiyoru siz yenimi engellendiniz? bölgesel olsa gerek :sleep:

Daha önceleri mebin şu meşhur engelleme yazılarıyla karşılaşıyordum. Ama hotfiledan dosya indirebiliyordum herhangi bir engel yoktu. Bugün böyle bir mesajı hotfile.com'da da görünce şaşırdım...

Cemal TANER' Alıntı:
Ben şimdi bilgi edinmeye yazıyorum. :) Olmadı e-devlet portalından cumhurbaşkanına şikayet :)
MEB Bilgi edinmeden /edinememeden gelen cevap aşağıdadır.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 557380

Cevap Metni : Sayın TANER;
Milli Eğitime Bağlı okul/ kurumlarımızın internet erişimleri Türk Telekom AŞ tarafından Bakanlığımızın da isteği doğrultusunda, çocuklarımızın zararlı sitelere erişimlerini engellemek amacı ile filtreleme işlemine tabi tutulmaktadır.
Filtreleme işlemi Türk Telekom bünyesindeki içerik ve URL denetleme aygıtlarınca otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak kullanıcılardan gelen talep ve şikayetler üzerine bildirilen engellenen sitelere yönelik detaylı inceleme (Url, içerik, pop-up, yönlendirme vs.) manuel olarak Türk Telekom AŞ birimlerince yapılmakta olup, engellemeye gerek olmadığı anlaşıldığında ise bu site/sitelerle ilgili engelleme onayı iptal edilebilmektedir.
Mailinizde belirttiğiniz sitenin detaylı incelenmesi için malinizin bir örneği internet@meb.gov.tr adresine tarafımdan gönderilmiştir.
Bilgilerinize rica ederim.

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Ben okulumda meb internetiyle bbnet e girebiliyorum, hatta dosya da indiriyorum . youtube sayfası açılıyor ama video izlenmesine izin verilmiyor. Buraya yazanlar hangi ildeler? Ben istanbuldayım.

çaylak' Alıntı:
Ben okulumda meb internetiyle bbnet e girebiliyorum, hatta dosya da indiriyorum . youtube sayfası açılıyor ama video izlenmesine izin verilmiyor. Buraya yazanlar hangi ildeler? Ben istanbuldayım.
+ youtube video izlenmesine izin veriliyor
+ arasıra bazı oyun sitelerine(genelde engelli olan) erişime izin veriyor

bote67' Alıntı:
çaylak' Alıntı:
+ youtube video izlenmesine izin veriliyor
+ arasıra bazı oyun sitelerine(genelde engelli olan) erişime izin veriyor

ben urfadayım video izlenmesine izin veriyor bugün paintte araba çizimi izlettim ilgilerini çeksin biraz diye.. bbnetiçin fırsatım olmamıştı okulda, merak ettim yarın bakayım..

Geri