Youtube tek kanal

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar kızımın sadece benim abone olduğum kanallardaki videoları izleyebilmesini istiyorum bu mümkün mü?

Aslında 1 sorum daha var okul öncesi çocuğum için evde dini eğitimlere artık başlamak istiyorum özel ders aradım bu sene ne diyanet ne özel ders verilmiyor, müftülük diyanet tv ye yönlendirdi 2de kitap verdi sağolsun dersler orraokul seviyesinde bence diyanet çocuk a abone olup günde 1-2 saat telefon video izlemesine izin vereyim diyorum yada ne yapmalıyım bu konuda tecrübesi olan var mı?

Bence izleyici olması yerine önce dinleyici, sonra okuyucu olması açısından kitaplarla başlayın Hocam. Efendimiz(sav) ve Sahabelerin(ra) hayatından kesitler anlatan(ve böylece güzel ahlakı kaynağından aktaran) kitaplar alınabilir. Siyer Yayınları incelenebilir bu konuda. Elbette çocuğun hakikati öğreneceği yer ailedir, anlatımdan ziyade sizin davranışlarınızdan öğrenecekler, dolayısıyla kendi davranışlarımızda da daha dikkatli olmak gerekiyor iyi bir insan yetiştirebilmek için.

@peren Hocam diyanetin siyesindeki Peygamberimizle surelerle dualarla vs ilgili 1 koli kitap aldım , okuyorum arada ama nezaman bitecek diye bekliyor, şimdi elif ba harflerinin olduğu bir kart eşleştirme oyunu aldım ondan ümitliyim , müftülükten aldığım kitapları da her sabah 1 saat okuyorum hafızasında kalsın diye çabalıyorum bu yaz yapabileceğim bu kadarla sınırlı olacak sanırım

Hocam biraz geç oldu ama daha önceden bir şeyler izlemeye alışmışsa geçiş zor olabilir.

Ben bizlere ve evlatlarımıza faydalı olacak çok güzel bir esere rastladım, yeni okudum, gerçekten tekrar tekrar okunması gereken bir eser olmuş, doğrusu biraz da sarsıcı bazı noktalarda. Sizlerle de paylaşmak isterim.
Çocuk Yetiştirme Ahlakı - Muhammed Emin Yıldırım

EVvRt1pXYAAT6Fy.jpg

Hocam okula başlamamış çocuğa elif ba öğretmek sıkıntı. Acele etmeyin. O dönemde siz 4 ay uğraşırsınız atıyorum öğretmek için. Ama yaşı geldiğinde 1 ayda iş biter. Ezber vs yaptırın. Çünkü unutuyolar ama yaşı geldiğinde aklında kırıntısı kalır. Ama harf öğretmek için erken.

Çok teşekkür ederim Hocam ben de müftülükten Kuran kurslarnda öğrerilen kitaptan aldım baya çalıştık başarılı da bir kitap birde müslimwalk diye bir siteden elifba kart eşleştirme oyununu aldım oynuyoruz hep harfleri de tanıyor artık, bu kitabı da alayım bakalım 1 kere okuduğum sureyi ezberlemiş çok şaşırdım bu yaşta kaset gibi herşey hafızasında kalıyor

Hocam açıkçası ben de hafızasında ne kalsa kardır diyorum nasılsa oyun oynuyoruz bari oynarken birşeyler öğrensin dedim okuduğum herşey hafızasında kalıyo gibi

Hocam okula başlamamış çocuğa elif ba öğretmek sıkıntı. Acele etmeyin. O dönemde siz 4 ay uğraşırsınız atıyorum öğretmek için. Ama yaşı geldiğinde 1 ayda iş biter. Ezber vs yaptırın. Çünkü unutuyolar ama yaşı geldiğinde aklında kırıntısı kalır. Ama harf öğretmek için erken.

İşte o yüzden sade ezber masal şarkı şiir dua vs ne varsa ama bu elif, bu be, bu te derseniz 1. Sınıfta sıkıntı olabilir o da belki. Çocuk var 7 yaş çoook geç çocuk var 7 yaş çok erken. Gösterip öğretmek yerine şarkı şeklinde ezber semerkandın elif b t s diye videoları vardı.

Aynen aynen harfler köyü var çizgi film mesela her izlediğinde ordaki harfleri kapıyor, kart eşleştirmedede aa sana elif çıktı bana t çıktı falan dedikçe aklında kaldı,normal okuma yazmada sıkıntı olur mu diye çok düşündüm bir ara ama inşallah olmaz

İşte o yüzden sade ezber masal şarkı şiir dua vs ne varsa ama bu elif, bu be, bu te derseniz 1. Sınıfta sıkıntı olabilir o da belki. Çocuk var 7 yaş çoook geç çocuk var 7 yaş çok erken. Gösterip öğretmek yerine şarkı şeklinde ezber semerkandın elif b t s diye videoları vardı.

Geri