"yoyo" hatasını bilen var mı?

Kodla Büyü

bbur_us

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarın ghost imaje ile kurumunu yapıyordum. yarıda hata verdi. yeniden başlattıktan sonra siyah boş ekranda sadece yoyo kelimesi yazıyor. yeni kurulum yapmıyor. bios sıfırladım load default yaptım ama yoyodan başka ekranda bişey yazmıyor. google da aradım bir kişinin daha başına gelmiş ama cevap veren olmamış. bu hatayı bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Post işlemi yapıyor mu hocam? Yani bios ekranı falan geçtikten sonra mı yoyo yazıyor, yoksa açılıştan itibaren mi?

Eğer post işlemini yapıyorsa, her hangi bir partition manager programı ile hdd'deki partitionları yeniden oluşturmayı deneyin ve tekrar imaj kurmayı deneyin. Sanırım hdd ile ilgili bir hatadır.

açılıştan itibaren yoyo yazısı çıkıyor. post yapmıyor. bios pilini söküp takınca F4 basarak bios setup ayarlarına girebilirsiniz diyor. ayarları default yapınca tekrar hep yoyodan başlıyor.

biosu jumperdan da sıfırladım. ama şu yoyo dan kurtulamadım. yardım edebilecek kimse yok mu?

yeni hdd bağladım boot olabildi sonunda. yanlız 1 makine daha aynı sorunu yaptı. 2. yoyolu bilgisayara sahibim.

Hocam başka hdd bağladığınızda boot edebildiyseniz, ankarta, bios'a vs. zarar gelmemiş demektir. Bence o hddleri ikinci hdd olarak çalışan bir bilgisayara takın, imajı o şekilde yükleyin ve tekrar o bilgisayarlara takın bir deneyin. Veya çalışan bir bilgisayardan yeniden imaj alın, o yeni imajı yükleyin bu bilgisayarlara.

Geri