Yüksek lisans yapan öğretmene, ilave hizmet puanı

Kodla Büyü
peki yüksek lisans için mezun olduğumuz alan ve eğitim bilimleri için mi yoksa istediğimiz bir bölümde y.lisans yapabilir miyiz??

okanformula' Alıntı:
Yüksek lisansım olmasına rağmen bu maddeyi çok saçma buluyorum.
Katılıyorum hocam size. Amaç YL yapanı kayırmak tayini kolaylaştırmaksa ve öğrenim özrünün kalkması telafi edilmeye çalışıyorsa amacına ulaşmaz.

bir farkın mutlaka olması gerekir ancak o fark böylemi olacaktı o tartışılır

Uzmanlık vermiyorlar bari bunu çok görmeyin arkadaşlar. Millet test çözerek "uzman" oldu çatır çatır parasını alıyor, biz o kadar dirsek çürüttük tonla masraf ettik zaman ayırdık, makale yazdık, tez yazdık. Bir seferlik bi puan alacağız kırk yılda bir işe ya yarar ya yaramaz o da :)

omd' Alıntı:
Uzmanlık vermiyorlar bari bunu çok görmeyin arkadaşlar. Millet test çözerek "uzman" oldu çatır çatır parasını alıyor, biz o kadar dirsek çürüttük tonla masraf ettik zaman ayırdık, makale yazdık, tez yazdık. Bir seferlik bi puan alacağız kırk yılda bir işe ya yarar ya yaramaz o da :)

benim okulumda yüksek lisanını TEZLİ yapan bi arkadaşımız;mahkeme açarak kazanmış Uzmanlık hakkını daha bugün konuştuk..

spider23' Alıntı:
omd' Alıntı:

benim okulumda yüksek lisanını TEZLİ yapan bi arkadaşımız;mahkeme açarak kazanmış Uzmanlık hakkını daha bugün konuştuk..

Ben de açtım dava kabul edilmedi. Üst mahkeme de kabul etmedi. Üste bir de MEB'e avukat ücreti ödedik.

Hizmet puanı adı üstünde bulunduğu kurumda yapılan hizmet karşılığı alınan puan.Yüksek lisans yapınca hizmet kalitesi mi artıyor yani :)

Yüksek eğitimin hizmetin kalitesini artırmadığına inanan bir eğitimci olamaz herhalde :)

Artık çoğu öğretmen 36 puan için parayla tezsiz yüksek lisans yapar, üniversiteler artık ticarethane olur, ver 6 bini al diplomayı

Ben inanmıyorum açıkçası yüksek lisansın kaliteyi artırdığına. Eşim yaptı y. lisans ama ona bile kaç kere söyledim saçma bulduğumu. O kadar gitti geldi bana göre boşa zaman kaybı ve masraf

Bakın burda bir defata mahsus diyor. Birilerinin bu puana ihtiyacı var bi yerlere gelmesi için... 44 puan batıda bir ilde 4 yıl çalışmaya karşılık gelir... Mantıklı olun

kakababa' Alıntı:
Ben inanmıyorum açıkçası yüksek lisansın kaliteyi artırdığına. Eşim yaptı y. lisans ama ona bile kaç kere söyledim saçma bulduğumu. O kadar gitti geldi bana göre boşa zaman kaybı ve masraf
ben farklı bir alanda yaptım yüksek lisansı ve çok faydasının olduğunu düşünüyorum insana farklı bakış açıları kazandırıyor böte de yapsam belki size katılırdım ama şuan her öğretmen bence yüksek lisans yapılmalı ama farklı bir alanda

adam dağ bayır dolaşsın hizmet puanı toplasın. diğer yandan merkezde yüksek lisans yapana puan. hiç adil değil. ama hiç...

Ben de y.lisans yaptım ama pozitif ayrımcılığın bu şekilde yapılmasına ben de karşıyım. Hizmet puanı hizmetle ilgilidir. Üstelik hizmet puanına çok ihtiyacım olduğu halde ben bunu doğru bulmuyorum.

habbe' Alıntı:
Ben de y.lisans yaptım ama pozitif ayrımcılığın bu şekilde yapılmasına ben de karşıyım. Hizmet puanı hizmetle ilgilidir. Üstelik hizmet puanına çok ihtiyacım olduğu halde ben bunu doğru bulmuyorum.
bencede hocam H.Ç. den önceki gibi yüksek lisansa %25 doktoraya %40 ek ders farkı verseler daha iyi olur

alican44' Alıntı:
adam dağ bayır dolaşsın hizmet puanı toplasın. diğer yandan merkezde yüksek lisans yapana puan. hiç adil değil. ama hiç...

Yüksek lisansı yatarak yapılan birşey sanıyorsunuz herhalde :-1:

omd' Alıntı:
alican44' Alıntı:

Yüksek lisansı yatarak yapılan birşey sanıyorsunuz herhalde :-1:

yatarak kelimesini ben kullanmadım. siz kullandınız.niye acaba?

hakkaride çalışmadınız sanırım. köyde çalışmadınız...adam parayı bastırıp y.lisans yapıyor.
hizmet puanı hizmete verilir. yüksek lisansa değil.
tamamen adaletsizlik. başka bişey değil.

rzksy' Alıntı:
Hizmet puanı adı üstünde bulunduğu kurumda yapılan hizmet karşılığı alınan puan.Yüksek lisans yapınca hizmet kalitesi mi artıyor yani :)

Hocam sizin mantığınızla düşünerek artık ilkokul mezunlarından öğretmen yapalım. Madem okumak hizmet kalitesini arttırmıyor.
Ya da gene aynı mantıkla okulda 15 saat dersi olanlarla 30 saat dersi olanları ayıralım. 30 saat dersi olan kuruma daha çok hizmet etmiştir.

kimseye zorla yüksek lisans yaptırmıyorlar. isteyen gider yapar. yüksek lisans yapana ek hizmet puanı, ek para veya ek haklar kadar saçma bir şey yok. bak ne güzel kendinizi geliştiriyorsunuz, daha iyi öğretmen oluyorsunuz, kaliteniz yükseliyor. Türkiye'de 1000 tane tez yazılıyorsa, 990 tanesi hiç bir işe yaramaz.

Geri