Yüksek Lisans Yaparken BTR Olmak

Kodla Büyü

kirazımsı

Site Gezgini
Yüksek Lisans yaparken BTR olunca ne oluyor,idare nasıl bir tutum içinde oluyor?
Diyelim ki haftada 2 gün yüksek lisans dersimiz var durum ne oluyor? Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Normalde iki yarım gün izin verilir herhangi bir öğretmene. Ancak bizimki gibi tam zamanlı görevlendirmelerde üst amirlerle görüşüp işi resmiyete bağlamak gerekir. İki tam gün izin lazımsa zaten BTR görevi verilmemeli. Kalan 3 günde ancak maaş karşılığı vs. dolar.

2 yarım gün işi de kalktı hocam. Yeni yönetmelikte "b) Memurlardan Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsüne devam edenlere, eğitimleri süresince aylıklı izin verilir. Lisansüstü öğrenimine devam edenlere ise, görevlerini aksatmamak şartıyla, izin verilmesi hususunda gerekli kolaylık sağlanır. Öğretmenlerin ders programları, lisansüstü öğrenimlerine devam edebilmelerine imkân verecek şekilde düzenlenir." şeklinde geçiyor. Tamamen idarenin elinde anlıyacağınız.

BTR de mesai kavramı ders saatidir, ders saati dışında derslerde sıkıntı olmaz ama ders saati içerisindeyse idareye kalmış durumdasınızdır. Gönderse bile yasal değil hocam, btr olmamanız gerekir. BTR olmazsanız iki yarım gün izin veriyorlar bu da çok işe yaramıyor açıkçası.

Aynen en güzeli Btr verilmemesi, işte küçük yerlerde ders sıkıntısı oluyor bu sefer de başka okullara gönderilip ders dolduruyorsun o da bağlıyor elini kolunu

Rezillik hocam, idare "İDARE" ederse(Her hafta 1 gün idare etmek zor, ) gider gelirsiniz. Yoksa BTR olma diyorlar açık açık...
Acaba 8-5 memurlar nasıl yapıyorlar?

Anlamadığım BTR olurken yüksek lisans yaparsak 1 gün izin hakkımız yok mu? Ozaman idareciler veya rehber öğretmen nasıl yüksek lisans yapıyor?

Anlamadığım BTR olurken yüksek lisans yaparsak 1 gün izin hakkımız yok mu? Ozaman idareciler veya rehber öğretmen nasıl yüksek lisans yapıyor?
Okuldaki ders bittiğinde gidiyorlar derse. Herkes çalıştığı için genelde akşam saatinde ayarlıyor üniversitedeki hocalar.Tabi yerine göre değişir.

Sorduğunuz soruya cevap değil ama benimde aklımda bir soru vardı.Hazır konu acilmisken sorayim dedim. BTR için Y.lisansin ekdersi %5 artirimli veriliyor mu ?

Arkadaşlar BTR meselesine takılıyorsunuz ama yönetmelik değişti. ' yarım gün olayı kalktı, sadece okul idaresi tarafından kolaylık sağlanır ibaresi geldi. Neden ısrarla BTR olayını tartışıyorsunuz anlamadım. Mudur istemezse kimseye izin vermez.

• Beğen
Tepkiler: bt^
Sorduğunuz soruya cevap değil ama benimde aklımda bir soru vardı.Hazır konu acilmisken sorayim dedim. BTR için Y.lisansin ekdersi %5 artirimli veriliyor mu ?
yüksek lisansın %5 artırımlı ekdersini sadece birebir girdiğiniz dersler için alırsınız. BTR'nin ekdersi birebir ders olarak geçmediği için %5 artırım olmaz.

hocam gerekli kolaylık sağlanır ifadesi bence emir niteliğinde. Sizin ders saatlerini değiştirme imkanınız olmadığına göre izin verilmesi gerekiyor

Yüksek Lisans yaparken BTR olunca ne oluyor,idare nasıl bir tutum içinde oluyor?
Diyelim ki haftada 2 gün yüksek lisans dersimiz var durum ne oluyor? Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ben ders döneminde BTR olmamıştım, okula öğrenci belgem ve fakülteden aldığım ders programı ile dilekçe yazdım, boşalttılar bir günümü. siz dilekçe ile başvurun, gerekirse yönetmelikteki ilgili maddeyi de ekleyin. BTR olursanız da boşaltılan günün ekdersini keserler diye düşünüyorum.

Yönetmeliğin değiştiğini bilmiyordum, gerçi o zaman da gönülsüz şekilde veriyorlardı, şimdi de idarenin anlayışına göre şekil alacaktır da bir sürü arkadaş BTR olma diyerek kestirip atmış daha birbirimize destek olmuyoruz idareciler niye olsun ki, siz görevinizi kalan vakitte yine yaparsınız zaten derslerinize de gidersiniz ne var ki.

Geçen sene okul müdürümüz yüksek lisans yaptı hatta bulunduğum yerdeki tüm müdürler yaptı. Dersleri Cuma günü idi. Hepsi de görevli izinli sayıldılar yani ek dersleri de kesilmedi. Şimdi bu idareciler hangi yönetmeliğe göre yüksek lisans yaptılar ve yönetmeliğin bilmem kaçıncı maddesine göre ek dersleri kesilmedi??? Bence bunlar hikaye. Biz birlik olup hakkımızı savunamadığımız sürece böyle şeyleri çok tartışırız. (Onların durumu hiç tartışılmadı)

Arkadaşlar BTR meselesine takılıyorsunuz ama yönetmelik değişti. ' yarım gün olayı kalktı, sadece okul idaresi tarafından kolaylık sağlanır ibaresi geldi. Neden ısrarla BTR olayını tartışıyorsunuz anlamadım. Mudur istemezse kimseye izin vermez.
cidden bu mu son durum ? ne saçma yahu !!!

Geri