Yüksek lisansın Ek derse etkisi; MTAL de?

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
selam 23 saat fiilen ders + 6 saat şeflik+16 saat koordinatörlük + 7 saa açık lise dersine giriyorum; yüksek lisans sadece 3 saatlik EK derse mi etki eder ? açık liseye etki etmez mi?
emin olamadım..yardımcı olursanız sevinirm.

selam 23 saat fiilen ders + 6 saat şeflik+16 saat koordinatörlük + 7 saa açık lise dersine giriyorum; yüksek lisans sadece 3 saatlik EK derse mi etki eder ? açık liseye etki etmez mi?
Hocam açık lise haricindeki ek dersiniz 3+6+16=25 eder. Burada hata var. Buranın 24 olmazı icap eder.

Hocam açık lise haricindeki ek dersiniz 3+6+16=25 eder. Burada hata var. Buranın 24 olmazı icap eder.
Doğan hocam haklı. Bunların toplamı Max 24 olabilir. Koordinatörlüğünüzün 15 olması gerekir.
Yüksek lisans fiili derslerde etki eder. Açık liseye de etki etmesi gerekir diye düşünüyorum ama kesin net bilgim yok hocam

Doğan hocam haklı. Bunların toplamı Max 24 olabilir. Koordinatörlüğünüzün 15 olması gerekir.
Yüksek lisans fiili derslerde etki eder. Açık liseye de etki etmesi gerekir diye düşünüyorum ama kesin net bilgim yok hocam
Hocam maksimum alabileceğimiz ek ders 27 değil mi ? Biz 25 + 2 ders dışı hazırlık diye hesaplıyoruz.

Aleyküm selam,
3 saat gündüz fiili derse ve 7 saat açık lise dersine etki eder. Ben öyle alıyorum.
Özkansoft EDUHEP programında hesaplama birebir tutuyor. Oradan kontrol edebilirsiniz. En Son Öğrenim Durumunu Yüksek Lisans seçince ilgili alanlar açılıyor.
http://www.ozkansoft.com/eduhep.php

Hocam maksimum alabileceğimiz ek ders 27 değil mi ? Biz 25 + 2 ders dışı hazırlık diye hesaplıyoruz.
Maksimum alabileceğiniz ek dersten ziyade maksimum girebileceğiniz ders 44. Şeflik koordinatörlük dahil. Şeflik veya koordinatörlüğünüzün 1 saati fazla olmuş.
3 saat gündüz ve 7 saat açık lise dersinize yüksek lisans etki eder.

Hocam Max 27 doğru ama şöyle.
Ders+şeflik+koord. Toplamı 44 ü geçemez. Bunun üzerine fiili ders durumuna göre 2 veya 3 saat ddh eklenir. Bu durumda 26 veya 27 olabilir.
Yani 30 saat fiili dersiniz yoksa ddh 3 saat alamayacağınız için 26 alabilirsiniz şu anki durumda

Son düzenleme:
Koordinatörlüklerin toplamı büyükşehir lerde metem/mesem de 24 saat olabilir, mtal de 20 saat.

Hocam Max 27 doğru ama şöyle.
Ders+şeflik+koord. Toplamı 44 ü geçemez. Bunun üzerine fiili ders durumuna göre 2 veya 3 saat ddh eklenir. Bu durumda 26 veya 27 olabilir.
Yani 30 saat fiili dersiniz yoksa ddh 3 saat alamayacağınız için 26 alabilirsiniz şu anki durumda
valla bende yeni haberdar oldum; idare ne şekilde yapıyor çok emin de değilim; bi kontrol ederim..Teşekkürler.

Geri