Yurt dışı turistik amaçlı gezi

Kodla Büyü

brucet06

Üye
Herkese selamlar yurtdışına turistik amaçlı 2 haftalık geziye gideceğiz kurumumuza bilgi vermek zorunda mıyız? Yazılı olarak gideceğimiz yerleri falan bildirme zorunululuğu var mı? Bilgisi olanlar varsa cevaplandırırsa sevinirim. Şimdiden cevaplar için teşekkürler

Herkese selamlar yurtdışına turistik amaçlı 2 haftalık geziye gideceğiz kurumumuza bilgi vermek zorunda mıyız? Yazılı olarak gideceğimiz yerleri falan bildirme zorunululuğu var mı? Bilgisi olanlar varsa cevaplandırırsa sevinirim. Şimdiden cevaplar için teşekkürler
Hocam ben sorduğumda gideceğin ülke ve sehri belirten bir dilekçe okuluna bırak dediler yazında malum tatili geçireceğimiz adresi bildiriyoruz okulumuza ya o nedenle

Okul zamanı olmadığı için Valilik yurt dışı çıkış iznine gerek yok. Ancak okulunuza şu tarihlerde şu ülkeye turistik amaçlı gideceğim şeklinde bir dilekçe ile bilgilendirme yapmanız gerekir. Şimdiden iyi tatiller dilerim.

Son düzenleme:
Yurtdışı otel rezervasyonlarinda booking.com kullanıyorum. Ücretlendirmede şu şekilde bir gosterim var. Örneğin 4 gece için 8000 TL yazıyor yanında da +3000 TL vergi ve ücretler yazıyor. Bu vergi ve ücretlerden kasıt nedir acaba bilen var mı? Yani benim ödemem gereken ücret toplam 11.000 oluyor değil mi?

Yurtdışı otel rezervasyonlarinda booking.com kullanıyorum. Ücretlendirmede şu şekilde bir gosterim var. Örneğin 4 gece için 8000 TL yazıyor yanında da +3000 TL vergi ve ücretler yazıyor. Bu vergi ve ücretlerden kasıt nedir acaba bilen var mı? Yani benim ödemem gereken ücret toplam 11.000 oluyor değil mi?
Evet konaklama vergisi, her gece için adam başı para alıyorlar

şehir vergisi oluyor yurtdışında hocam odur

Geri