Yurtdışından birçok ürünü tek siparişte isteme durumu

Kodla Büyü

sugibi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese selamlar arkadaşlar.

Sınıfım için Türkiye'den almamın külfetli olacağı ve bulamadığım bazı ürünleri Bangood ya da Aliexpress'ten almak istiyorum ama yıllar oldu alışveriş yapmayalı; son durumu bilmiyorum. Özellikle soracağım konu için dakikalarca bilgi notu, video aradığımı da ekleyeyim.

Alacağım malzemeler LCD ekran, alternatif tasarımda buton, motor,... gibi parçalar. Bazıları Türkiye'de yok.
6 -7 çeşit ürünü, 6-7 farklı satıcıdan ve fiyatı da 22£'yu geçmemek şartıyla isteyebilir miyim? Örnek olarak 3 tane LCD, 5 tane motoru toplamda 6-7 satıcıdan. Çeşit çeşit ürünü bir siparişte ve farklı satıcılardan alırken ne gibi farklılıklar, ulaştırma, fiyatlandırma var? Ya da var mı bunu sormak istiyorum.

Şimdiye kadar birden fazla miktarda ve birden fazla çeşitte ürün hiç almadım ve prosedürü bilmiyorum. Son alışverişim galiba 10 yıl önceydi. İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Değerli hocam, birden fazla ürünü farklı satıcılardan almanız sıkıntı yaratmaz. Kargo mevzusu tamamen ürünü aldığınız satıcının sayfasında bahsettiği yönteme göre değişiyor. Eğer ücretsiz kargo yazıyorsa ücretsiz olarak gönderiliyor.
Prosedürlük bir durum yok. Getirttiğiniz bir ürünün fiyatı 22 euro'dan fazla ise vergi çıkıyor, size haber veriyorlar, vergiyi yatırıyorsunuz, ürünü getiriyorlar.
Sizin yapacağınız durum için bir sıkıntı yok.
Aliexpress bizdeki gittigidiyor'un aynısı. Satıcının puanlarına ve ürünün yorumlarına dikkat edin yeter. Kargolar biraz geç gelir, bazen bir ayı göze almak gerekebilir.

Bu sıkıntı olmaz, bende tek seferde 5 6 farklı parça getirttim ama elinizi cabuk tutun AliExpres e vergi yolda . Artık o işe de el atılmış. Burda 3 katına aliriZ

Geri