Yüz Yüze Sınavlar Ertelendi

Kodla Büyü

dav_ay

Aktif Üye

Ekli dosyalar

• 25112349_SYnavlarYn_Ertelenmesi_Sayfa_2.jpg
    25112349_SYnavlarYn_Ertelenmesi_Sayfa_2.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 51
Tabii bu yazı liseler için
İlkokul ve ortaokul için da yeni yazı çıkar sanırım

Ortaokul için boşuna mı sınav yaptık ? Anlayan varsa yazabilir mi?

Düzenleme: bu yazıdan bağımsız (bu liseler için) bakanın twitter açıklamasına istinaden soruyorum.

Ortaokula da yazı geldi ise paylaşabilecek var mı acaba?

Son düzenleme:
Yazının tam metni. İlkokul ve ortaokullar için durum Bakanın açıklamasında vardı.

Ekli dosyalar

• 4_5994781726734288531.pdf
    82 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
İlkokul ve ortaokul için de yazı çıkmış ama başka sitelerin hologramını içerdiği için paylaşamıyorum

beklediğim bir karardı liselilerin okula gidip gelmesi bir hareketlilik oluşturacaktı. zaten öğrencilerin derse katılım oranı düşüktü olmayan birşeyin ölçmesini yapacaktık

performansı isteyen idare var mı?olmayan ogretmen onderliğinde yapılacak performans calışması ozellikle teknik anadolularda

adaletsizlik şurda
bizim okul yüzyüze sınavları yaptık
bu notlar geçerli deniyor

sınav yapmayanlara katılıma göre not verilecek

sizce yüzyüze sınava girenlerle uzaktan eğitime katılma oranına göre verilen notlar aynı olur mu?

çünkü hiç sınav yapmayan okullar var veya sınav yapılan okullarda sınava katılmayanlar var

adaletsizlik şurda
bizim okul yüzyüze sınavları yaptık
bu notlar geçerli deniyor

sınav yapmayanlara katılıma göre not verilecek

sizce yüzyüze sınava girenlerle uzaktan eğitime katılma oranına göre verilen notlar aynı olur mu?

çünkü hiç sınav yapmayan okullar var veya sınav yapılan okullarda sınava katılmayanlar var
Hocam sınav yapılmayan öğrenciler 2. Dönemde sınav olacaklar. Yazılı sınav yerine katılıma göre not verilmeyecek.

derse katılım puanı da adaletsizlik var derse hiç katılamayanlar var.
bir çocuğa 95 versen niye 100 vermedin diyen veliler çıkar.
sonunda not versek de bence 1.dönem notları diplomaya yansımayacak diye açıklama yaparlar.

Liselerde performans verilecek mi? Verilecekse bu dönem mi verilecek? Yoksa 2. Dönemde yapılacak tek sınav yeterli olacak mı? Yazıdan anlayamadım. Bilgisi olan var mı?

sınav puanı performansı bende merak ediyom cunku bazı idareler performans konusunda istekli

ayni yazidan farkli yorumlar cikiyor, benim liseler icin anladigim 1 sinav + 1 performans calismasi + 1 performans (katilim, ornek davranis vs.) . bu durumda yuzyuze sinavlarin ertelenmesi sinava girmeyen ogrenci veya sinav yapmayan okullar icin gecerli. yani performanslar konusunda degisen bir sey yok, zaten yazida da bundan bahsedilmiyor, sinavlardan bahsediliyor. kisaca puanda var, performansta var ama karne yok.

Yeni yazıya göre ilkokul ve ortaokul 1. Dönem puanları hesaplanırken yüzyüze sınav yapmış olanların puanları da derse katılıma göre verilen performans notlarıyla beraber hesap edilecekmiş.

sadece lise için 1. Dönem deki sınav puanları 2. Dönemde yapılacak sınavlarla belirlenecekmiş.

yani başa dönersek ortaokul ve ilkokul da sınav yapmış olanlar ile yapmamış okullar ve öğrenciler arasında nasıl bir not adaleti bekliyor bu yetkililer

Etkinliklere katılım notu verilir mi liseler için sınav yapılmadıysa. Canlı derslere katılımlar da malum tabi. Nasıl puan vereceğiz 1. Dönem

yazdır elle performans diye gir ben ole yapacam ebaya girmeyenin hakkını oyle odeycez ne yapalım bakanlık burda da odeme yapmıyor;):)

Geri