z Kitap PDF Dönüştürme [Resimli Anlatım]

Kodla Büyü
Hocam emeğine sağlık. Bir şey soracaktım pdf formatına çevirince bazı sayfalar bozuk çıkıyor bunu önlemenin bir yolu var mı?

alimry' Alıntı:
Merhaba Hocam
söylediğniz metotlarla fernustakileri dönüştürdük. Peki İmparkın yaptığı z kitapları nasıl dönüştüreceğiz bunun yolu nedir?
yayincilik.net adresindeki z-kitaplardan bahseiyorum. yardım ederseniz sevinirim.

temp klasörü içinde aşağıdaki dizini takip edin. Yalnız swf dosyaları sayfa sayfa kayıtlı olduğu için tek tek pdf yazdırıp birleştirmeniz gerekir.
swf birleştirmek için sobolsoftun bir programı var: http://www.sobolsoft.com/howtouse/combine-swf-files.htm ilaçlısını bulabilirseniz swf birleştirmede işe yarıyor.

temp klasöründeki dizin:ir_ext_temp_0\AutoPlay\Docs\assets\8.sinif_fen\pages

yasamisd' Alıntı:
alimry' Alıntı:
Merhaba Hocam
söylediğniz metotlarla fernustakileri dönüştürdük. Peki İmparkın yaptığı z kitapları nasıl dönüştüreceğiz bunun yolu nedir?
yayincilik.net adresindeki z-kitaplardan bahseiyorum. yardım ederseniz sevinirim.

temp klasörü içinde aşağıdaki dizini takip edin. Yalnız swf dosyaları sayfa sayfa kayıtlı olduğu için tek tek pdf yazdırıp birleştirmeniz gerekir.
swf birleştirmek için sobolsoftun bir programı var: http://www.sobolsoft.com/howtouse/combine-swf-files.htm ilaçlısını bulabilirseniz swf birleştirmede işe yarıyor.

temp klasöründeki dizin:ir_ext_temp_0\AutoPlay\Docs\assets\8.sinif_fen\pages

Hocam bahsettiğiniz klasörü ben de bulmuştum swfleri birleştirip yine pdf olarak kaydetmeyi araştırdım swf birleştirmek için iyi bir program arayışındaydım. Kısa bir yolu varsa diyerek danışayım dedim. Crakli bir swf birleştirici iş görecek sanırım. yardımlarınız için teşekkür ederim

yasamisd' Alıntı:
Gerekli programlar;
Firefox (Flash Destekli)
BullZip pdf writer (http://www.gezginler.net/indir/bullzip-pdf-printer.html)
(Kurulum sırasında eklentileri de indirin)
Sothink SWF Decomplier (Bazı durumlar için gerekli)

Nasıl Yapılır?
1- Z-Kitabı açın.
2- Başlat->Çalıştır'a %temp% yazın.

3- Açılan klasörde bookdata.swf dosyasını Firefox'ta açın. Firefox işe yaramaz ise Internet Explorer ile deneyin. Eğer file-b.txt dosyası varsa adın file-b.swf olarak değiştirin.

4- Firefox'ta kitabın ilk sayfası görünecek, üzerine sağ tıklayın. Eğer sayfayı göremiyorsanız Sothink SWF Decomplier programına ihtiyacınız olacak. Mesajın sonundaki adımları tamamladıktan sonra bu adımdan devam edin.
5- Yazdır'a tıklayın.
6- Yazıcı olarak BullZip Pdf Printer seçin
7- Yazdırma aralığı olarak Tümü'nü işaretleyin.
8- Tamam'a tıklayın.

9- Dosyanın boyutuna bağlı olarak birkaç dakika bekleyebilirsiniz. İlerlemeyi Görev Yöneticisinden takip edebilirsiniz.
10- Eğer Yanıt Vermemem uyarısı alırsanız Devam Et düğmesine tıklayın.

11- İşlem tamamlanınca pdf dosyasını nereye kaydetmek istediğiniz soran bir ekran açılacak.
12- Dosya yerini belirleyin ve Tamam'a tıklayın.

13- Yine dosya büyüklüğüne bağlı olarak bir kaç dakika sonra dosya oluşturulacak.

Sothink SWF Decomplier Adımları:
1- file-b.swf dosyasını programda açın.
2- Sağ taraftaki açılır listeden sprite klasörüne sağ tıklayın.
3- Export resources'a tıklayın.
4- Dosyaların kaydedileceği yeri belirleyin.
5- Set File Format to seçeneğini SWF olarak işaretleyin.
6- Oluşan sprite1.swf dosyasını Firefoxta açın.

Yasal Uyarı: Z-kitapları yayınevlerinin izni olmaksızın çoğaltmak, yayınlamak ve depolamak yasak olabilir. Tüm sorumluluk size aittir.

[ALINTIDIR]

12. adımda belgeler sekmesinde küçük resimleri göster kutucuğu işaretlenince sıkıntısız pdf oluşturdum. öncesinde eksik resimler oluyordu.

12. adımda belgeler sekmesinde küçük resimleri göster kutucuğu işaretlenince sıkıntısız pdf oluşturdum. öncesinde eksik resimler oluyordu.

Kalıcı olarak bu ayarı nereden değiştiriyoruz bir türlü yazıcı ayarlarını açamadım

Bozuk sayfa/resim olayına bir çözüm bulmak lazım. Bazen nerdeyse sayfada hiçbir şey çıkmıyor, haliyle de dönüştürmenin bir anlamı kalmıyor.

Hocam merhaba
özdebirzkitap'larına bir bakabilir miyiz. Ya açığı tespit ettiler ya da başka bir sorun var. file-b dosyasını swf yapıp Sothinkle açtığımda dosya bozuldu diye hata veriyor. programla ilgili olabilir diye başka yayınevlerinde tekrar denedim işlemi onlarda sorun yok

file-b dosyasını swf yapıp Sothinkle açtığımda dosya bozuldu diye hata veriyor. ÇÖZÜM BULAN VARMI ACABA

Yeni zKitaplarda swf çalışmıyor. File-b.txt dosyasını swf formatına çevirip Sothink ile açınca The swf file "file-b.swf" is corrupted hatası veriyor. Sorunu nasıl çözeceğiz?

açığı kapattılar sanırım artık işe yaramıyor yenilerde. Çoğu kitapta da sayfalar tam çıkmıyor.

Bullzip'i kurmaya çalıştığımda "Swbemlocator" hatası alıyorum. Farklı versiyonlarının denedim, sonuç aynı.

hocam benim tempte bookdata dosyası tek var bide yan tarafta snape cıkıyor sprite yok snapeyi actım hepsini sectim kaydettim olmadı :( eksik olan ne var acaba

Sothink SWF Decomplier Adımları:
1- file-b.swf dosyasını programda açın.
2- Sağ taraftaki açılır listeden sprite klasörüne sağ tıklayın.
3- Export resources'a tıklayın.
4- Dosyaların kaydedileceği yeri belirleyin.
5- Set File Format to seçeneğini SWF olarak işaretleyin.
6- Oluşan sprite1.swf dosyasını Firefoxta açın.

hocam swf olarak kaydediyorum ama cıkan dosya, klasor seklibnde oluyor.

Yeni zKitaplarda swf çalışmıyor. File-b.txt dosyasını swf formatına çevirip Sothink ile açınca The swf file "file-b.swf" is corrupted hatası veriyor. Sorunu nasıl çözeceğiz?

merhaba arkadaşlar benim bu konu ile ilgili bazı sıkıntılarım var.
1. PDF'e dönüşüm yaptığımızda bazı sayfaların problemli çıktığını gördüm bir kaç sanal pdf yazıcı(bullzip- Foxit phantom- pdf creator hatta adobe pdf) ve ie, mozilla opera crome tarayıcılarla denedim başka bilgisyarlarda da denedim sonuç aynı. win 7 yüklü bilgisayarlarda bu durum ortaya çıkıyor.
2-windows 10 yüklü olan bi bilgisayarda bookdata.swf dosyalarını ie,mozilla,opera ve crome ile açabiliyorum ancak tümünü yazdırma seçeneğinden başka seçeneğe mesala belirli sayfa aralığındaki sayfaları yazdırmaya müsade etmiyor. bir de her sanal yazıcıyı kabul etmiyor.

bu belirttiğim durumlar ve çözüm yolları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

esperaza' Alıntı:
merhaba arkadaşlar benim bu konu ile ilgili bazı sıkıntılarım var.
1. PDF'e dönüşüm yaptığımızda bazı sayfaların problemli çıktığını gördüm bir kaç sanal pdf yazıcı(bullzip- Foxit phantom- pdf creator hatta adobe pdf) ve ie, mozilla opera crome tarayıcılarla denedim başka bilgisyarlarda da denedim sonuç aynı. win 7 yüklü bilgisayarlarda bu durum ortaya çıkıyor.
2-windows 10 yüklü olan bi bilgisayarda bookdata.swf dosyalarını ie,mozilla,opera ve crome ile açabiliyorum ancak tümünü yazdırma seçeneğinden başka seçeneğe mesala belirli sayfa aralığındaki sayfaları yazdırmaya müsade etmiyor. bir de her sanal yazıcıyı kabul etmiyor.

bu belirttiğim durumlar ve çözüm yolları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

hocam pek çok yayını çevirdim hiçbirinde sorun yasamadım. yöntem söyle;

swf haline hatırdınız ( bazıları bookdata.swf olarak zaten hazır, bazısı file-b.txt uzantıyı swf yapınca calısıyor, bazısı file-b.swf ama sothing swf ile decompiler yapılmalı )

swf elinzde. aoaa swf to gif programıyla ( internette full var ) bu programla swf yi png yapıyorum. sonra da foxit pdf editorle pdf yapıyorum. sizin anlattıgınız sekilde bazı sayfalardaki resimelr gorunmuyor kimi eksik kimi fazla, 1 pdf için - kez hatalı sayfaları tekrar tekrar tekrar düzeltmek gerekiyor. pc donuyor ram şişiyor.

benim yöntemle 800 sayfalalık swf yi png ye cevirip pdf yaptım. bir de swf to gif programını 5-6 pencere acıyorum hepsinde birden cevirme yapıyorum. toplu oldugu için zaman almıyor.

programı kullanırken resimleri kısımlara dikkat edin. ( png ( png, jpeg e göre 2-3 kat daha az veri kaplıyor ) ebatını 1111 px giriyorum. orijinalinde 500 - 600 px arasında. orijinal halinden png yaparsanız baskı alırken bozulma yapıyor. siz değer olarak 1250 px girebilirsiniz.

hepsini png yaptıktan sonra hepsini seçip foxit pdf editorun içine tası. isim ver ve kaydet.

mondschein
Hocam çok teşekkürler.
bu olay için sotlinkle swf leri .fla uzantılı dosyaya çevirip Flash bile kurdum ama çok uğraştırıyor diye vazgeçtim.
demek bu kadar kolaymış :)

esperaza' Alıntı:
mondschein
Hocam çok teşekkürler.
bu olay için sotlinkle swf leri .fla uzantılı dosyaya çevirip Flash bile kurdum ama çok uğraştırıyor diye vazgeçtim.
demek bu kadar kolaymış :)

2-3 gun ugrastım. yontemi bulduktan sonra ilkokula dair tum cevrilebilen yayınları cevirdim. öğretmenim ve ömürlük arsivim oldu.

mondschein' Alıntı:
hocam pek çok yayını çevirdim hiçbirinde sorun yasamadım. yöntem söyle;

swf haline hatırdınız ( bazıları bookdata.swf olarak zaten hazır, bazısı file-b.txt uzantıyı swf yapınca calısıyor, bazısı file-b.swf ama sothing swf ile decompiler yapılmalı )

swf elinzde. aoaa swf to gif programıyla ( internette full var ) bu programla swf yi png yapıyorum. sonra da foxit pdf editorle pdf yapıyorum. sizin anlattıgınız sekilde bazı sayfalardaki resimelr gorunmuyor kimi eksik kimi fazla, 1 pdf için - kez hatalı sayfaları tekrar tekrar tekrar düzeltmek gerekiyor. pc donuyor ram şişiyor.

benim yöntemle 800 sayfalalık swf yi png ye cevirip pdf yaptım. bir de swf to gif programını 5-6 pencere acıyorum hepsinde birden cevirme yapıyorum. toplu oldugu için zaman almıyor.

programı kullanırken resimleri kısımlara dikkat edin. ( png ( png, jpeg e göre 2-3 kat daha az veri kaplıyor ) ebatını 1111 px giriyorum. orijinalinde 500 - 600 px arasında. orijinal halinden png yaparsanız baskı alırken bozulma yapıyor. siz değer olarak 1250 px girebilirsiniz.

hepsini png yaptıktan sonra hepsini seçip foxit pdf editorun içine tası. isim ver ve kaydet.

bir video çektim. ordan yararlanabilirsiniz. https://yadi.sk/d/zzMf-3Jg38x4ch

The swf file "file-b.swf" is corrupted hatası çözümü yok mu hocam

Geri