Zamanı daha iyi yönetmek istermisiniz?

Kodla Büyü

metafor

Site Admin
Yönetici

Hayatımızın belirli dönemlerinde sıklıkla söylediğimiz veya duyduğumuz bazı güzel sözler, kelimeler ve cümleler vardır; “Keşke vaktim olsaydı, günlerin nasıl geçtiğini anlayamıyorum, günler keşke 25 saat olsaydı, hiç sıra gelmedi, zamanım olmadı, ondan yetiştiremedim” gibi. Ama bunların hepsi birer aldatmaca. Kendimizi kandırmaca. Yoksa başka birşey değil. Aslında hiç unutmamamız gereken bir nokta var. Bu dünya üzerinde yaşayan ve bugüne kadar yaşamış olan herkesin hep 24 saati var ve vardıda. 25 saati olan hiç olmadı, olmayacakta… Ama bazı insanlar Atatürk, İbn-i SİNA, Einstein, Freud, oldular bazılarıda sadece geçip gittiler.

Zaman yönetimi daha çok çalışmak veya serbest zamanımızdan çalmak demek değildir. Sadece zamanımızı daha iyi değerlendirerek oradan kazandığımız zamanı kendimiz, kendimizi geliştirmek ve/veya sevdiklerimiz ile daha çok beraber olmak demektir. Yani bütün amacımız hayatımızda gereksiz yere harcadığımız zaman dilimlerinden yararlanmaktır. İşte bu yaımızda bu zamanı nasıl kazanabileceğimiz üzerine bildiklerimizi sizlerle paylaşmayı amaçladık

Adli Bilimler Net / Bilimsel Araştırma ve Paylaşım Portalı

Geri