Zikirmatik pc versiyonu

Kodla Büyü
Aslinda enter tuşunu bilerek koymadim basılı tutma ihtimaline karşın :) ama düşünülebilir . zaten oradakini bilerek button da yapmadim

hocam gerçekten gerekli miydi bu onu anlamadım. ben telefonda kullanıyorum o gerçekten kullanışlı. otobüste ya da okulda kullanabiliyorum ama bilgisayarda olan biraz saçma geldi bana. bilgisayar kullanıyorsan zaten tesbihte kullanabilirsin sanki. yine de emeğinize ve ellerinize sağlık

programı güncelledim arkadaşlar
Artık isterseniz belli aralıklarla sayacın otomatik artmasını sağlayabiliyorsunuz. Tıklamadan zikretmek için.

Bir yeni değişiklik ise klavye kısayolu eklendi. F7 tuşuna nerede olursanız olun bastığınızda zikretmiş olacaksınız ve sayacınız artacak. muhteşem değil mi?

http://www.volkankey.com/zikirmatik/

arkadaşım eline koluna sağlık. ancak benim genel olarak söylemek istediğim birşey var.

dinimizin hiçbir yerinde şu kadar şunu söylersen yada okursan böyle olur diye birşey yoktur. zikirmatik dinimizi sayılara hapsetmekten başka birşey değildir. zikir sayılarla değil kalbimizde her an olması gereken şeydir.

yüce rabbim kendisini ne kadar andığımıza değil nasıl andığımıza bakar... saygılar...

baynadir' Alıntı:
arkadaşım eline koluna sağlık. ancak benim genel olarak söylemek istediğim birşey var.

dinimizin hiçbir yerinde şu kadar şunu söylersen yada okursan böyle olur diye birşey yoktur. zikirmatik dinimizi sayılara hapsetmekten başka birşey değildir. zikir sayılarla değil kalbimizde her an olması gereken şeydir.

yüce rabbim kendisini ne kadar andığımıza değil nasıl andığımıza bakar... saygılar...

söylediklerinize katılmakla birlikte şu önemli hususu belirtmek ister ve herkesin bilmesini isterim. Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sav bir hadisinde: "Ben günde 70 kere tövbe ederim" ve bir başkasında da "Ben günde 100 kere tövbe ederim" buyuruyor. Bunlar sahih hadislerdir. Dileyen araştırabilir. Bununla birlikte sağlam bir mürşidi kamile bağlanmış bir müslümanın da(mürid) belli sayıda zikirleri vardır. Bu sayıyı bizzat mürşid söyler ve mürid de buna kesinlikle uyar. Bunu şuna benzetebiliriz: Doktora gittiğimizde doktor bize ilaç yazdığında günde şu kadar şu kadar içeçeksin der. Veya 2 günde 1 kez kullanacaksın der. Eğer biz, aman canım ne olacak hepsini bir kereden içeyim. Sayının ne önemi var dersek Allah korusun daha kötü olabilir hata ölebiliriz. Dolayısıyla mürşid, müridinin neye ihtiyacı olduğunu Allah'ın izniyle bilir. Ve ona göre müridine çekeceği zikirlerin sayısını o müridin maneviyatına göre verir. Yani nabza göre şerbet verir.

Sözün özü: Her müslüman dilediği kadar sayısına bakmaksızın zikir çekebilir ve çok faziletli bir ibadettir. Bununla birlikte sağlam bir mürşidi kamile bağlanmış bir müslüman, mürşidinin vermiş olduğu zikir sayısına göre hareket etmelidir.

Selam ve dua ile...

Re: Ynt: Zikirmatik pc versiyonu

baynadir' Alıntı:

Katılıyorum hocam

volkankey' Alıntı:
Hocam otobüste ya da okulda da tesbih kullanabilirsin
hocam tesbihi her zaman yanımda taşıyamaya biliyorum ama telefonum hep yanımda ayrıca çantamda extra yer ayırmama gerek kalmıyor. zaten bir keresinde tesbihi evde unutmuştum şehirler arası bir yolculukta o zaman kullandım.

Bu sayfa 11 Nisan 2012 tarihli 565 sayılı Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi 11. maddesi kapsamında erişime kapatılmıştır. :)

Re: Ynt: Zikirmatik pc versiyonu

dj_alper' Alıntı:
Bu sayfa 11 Nisan 2012 tarihli 565 sayılı Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi 11. maddesi kapsamında erişime kapatılmıştır. :)
Hayirdir?

aynen dediğim gibi yazıyor Volkan hocam :) Bende hayret ettim. Gerçi ne yalan söylim çokta hayret etmedim çünkü samanyolu bile engellenmiş :roll:

Geri