Zipgrade kullanan var mı?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Zipgrade kullanan var mı?
Açıklamaları şöyle:
  • Free download and 100-scans per month
  • Unlimited Scanning: $6.99 for 1 year
Tavsiye eder misiniz?

Ederim. Ben kullandığımda yıllığı 15 TL idi. Fiyatına güncelleme gelmiş :D
Kamerayı kullanarak optik okuyucu görevi görüyor. Test yapıyorsanız sınavlarınızı her kağıdı okuması ortalama 3 sn sürüyor. Hatalı okuma neredeyse hiç görmedim.

Kesinlikle tavsiye olunur. Ben 2017'de aşağıda yazmıştım.
Ülke şartlarında öyle her yazılımı para vererek satın alamıyoruz ama bu program çok daha pahalı ücretleri bile hak ediyor.Hiç düşünmeyin...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zipgrade yükledim. 20 sorulu 4 seçenekli öğrenci nolu formu okutamıyorum. Öğrenci nosu olmayan formu okuyor. Ama bu seferde hangi kağıt kimin sistemde otomatik olarak belli olmuyor. Bir çözüm öneriniz var mı?

Programın kendi formunu mu kullandınız?

Yoksa yoksa internetten bulduğunuz bir formu mu? Öyleyse o formu hesabınıza eklemden okuturken sorun çıkabiliyor.

Ben sitesinden girip kendi oluşturduğum formu kullanarak yapıyorumdum.

Programın kendi formunu mu kullandınız?

Yoksa yoksa internetten bulduğunuz bir formu mu? Öyleyse o formu hesabınıza eklemden okuturken sorun çıkabiliyor.

Ben sitesinden girip kendi oluşturduğum formu kullanarak yapıyorumdum.
Sorunu çözdüm hocam. Önceden de çözmüştüm ama unutmuştum. Eski hazırladığım sınavlara bakınca farkettim. 20lik formlar için 50lik Deneme sınavı açarsam ogrenci numaralı formu okuyor yoksa okutamıyorum. Çok ilginç

20, 25 ve 30 soruluk bir kağıda 4 form düzenlenmiş hali.

Ekli dosyalar

• 30 Optik Form.pdf
    9.5 MB · Görüntüleme: 24
  • 25 Optik Form.pdf
    9.1 MB · Görüntüleme: 13
  • 20 Optik Form.pdf
    8.7 MB · Görüntüleme: 15
Zipgrade yükledim. 20 sorulu 4 seçenekli öğrenci nolu formu okutamıyorum. Öğrenci nosu olmayan formu okuyor. Ama bu seferde hangi kağıt kimin sistemde otomatik olarak belli olmuyor. Bir çözüm öneriniz var mı?

Ben 7-8 yıldır zipgrade kullanıyorum. Son üç dört yıldır öğrenci nolarının olduğu optik formu kullanıyorum. Okulda bir kaç öğretmen daha öğrenci no olan optik formları kullanıyor. Sınav oluştururken optik form olarak seçeneklerden kullanmak istediğiniz optik formu seçip sadece kendi optik formunuzu okuyabilirsiniz. Aynı bile olsa bir başka öğretmenin optik formu kullanılamıyor. Tahminim sağ taraftaki kesikli çizgiler sizin optik formu tanımlayan bir barkod. o barkodta bir tek çizgiyi silseniz (yada fotokopi de çıkmasa) optik form okunmuyor. Dolayısısıyla optik formları temiz çekim yapan iyi bir fotokopi makinasında çoğaltıyordum. Öğrenciler silgi ile barkod çizgilerini silerse ya da kalem ile karalayıp kirletirse ne yazikki optik formu tanımlayamadığı için okuyamıyor..

Sorununuz konusunda umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ben 7-8 yıldır zipgrade kullanıyorum. Son üç dört yıldır öğrenci nolarının olduğu optik formu kullanıyorum. Okulda bir kaç öğretmen daha öğrenci no olan optik formları kullanıyor. Sınav oluştururken optik form olarak seçeneklerden kullanmak istediğiniz optik formu seçip sadece kendi optik formunuzu okuyabilirsiniz. Aynı bile olsa bir başka öğretmenin optik formu kullanılamıyor. Tahminim sağ taraftaki kesikli çizgiler sizin optik formu tanımlayan bir barkod. o barkodta bir tek çizgiyi silseniz (yada fotokopi de çıkmasa) optik form okunmuyor. Dolayısısıyla optik formları temiz çekim yapan iyi bir fotokopi makinasında çoğaltıyordum. Öğrenciler silgi ile barkod çizgilerini silerse ya da kalem ile karalayıp kirletirse ne yazikki optik formu tanımlayamadığı için okuyamıyor..

Sorununuz konusunda umarım yardımcı olabilmişimdir.
Teşekkürler hocam. Mesajı yazdıktan sonra biraz daha uğraşınca sorunumu çözdüm. Üstte çözümünü yazdım.
başka birinin optik formunu kullanabiliyorum. o konuda sıkıntı olmuyor.
okuldaki öğretmenleriniz formu okuttuğunda program öğrencinin adını soyadını otomatik tanıyor mu ?

Daha önce bir sürü format türü vardı. Bu sene tek format veriyor. CSV gönderin bakayım.

Optik formun PNGsini alın ve photoshop'da kağıt tasarrufu adına 4lü veya 6lı yapın. 6lıyı çok tavsiye etmem. Çok küçük boyutlara düşürüyor. 4lü gayet ideal.

Geri