Zoom’da öğrencilerin host olması...

Kodla Büyü

boteci87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar, zoom’da eba Harici Canlı dersimizi yapıyorken, öğretmen dersten düşerse, sistem öğrencilerden birini host yapıyor. Öğretmen tekrar bağlanana kadar, host olan öğrenci ekran paylaşımı yapabiliyor..
Eğer öğretmen sistemden düşerse, öğrencilerin de düşeceği ya da kimsenin host olamayacağı bir ayar mevcut mu?

Öğretmen düşerse öğrencinin host olduğunu bilmiyordum. İlk zamanlar bir kere bilgisayarım kapandı ders sırasında, meeting kapanır diye düşünmüştüm öğretmen çıkarsa. Tekrar açıp bağlandığımda öğrenciler duruyordu hala. Ayarlarından bakmak lazım.

security ayarında share açık mı?
Hocam share ayarı sadece host için açık evet. Diğer kullanıcılar için kapalı. Ama benim sormak istediğim, host olan öğretmen aniden dersten düştüğünde herhangi bi öğrencinin host olabilmesi konusu. Ayarlara da baktım ama bulamadım bir çözüm

evet dersten düşmüştüm 10 saniyeliğine geldiğimde herkes duruyordu yerli yerinde.
Zoom programından çıkarken normalde Ende ve Leave yazan kırmızı düğmelerden çıkıyoruz dersi bitirmesi için. İşte bağlantı kopukluğunda v.s. gibi durumlarda belki de Zoom programına dönebileceğimiz varsayılıyor ama dönemediğimiz durumlarda toplantıya katılanlardan birinin host olarak "toplantıyı bitirilebilme" yetkisine sahip olması ve gerektiğinde de kapatması gibi durumlar göz önünde bulundurulmuş olabilir. Siz dönemezseniz toplantıya kimse toplantıyı bitiremez.

Geri