Zoom Ders Süresi

Kodla Büyü

alimurat58

Aktif Üye
Okulumuzda EBA da yapılamayan dersleri Zoom üzerinden yapacağımız iletildi. Zoom hesabı açtım dersleri tanımladım, ancak sorun şu ki 30 dk ders 10 dk teneffüs mantııyla EBAdaki dersleri devem ettirmemiz gerekiyor. Zoomda ders süresini 30dk olarak ayarlama imkanı var mı acaba?

Okulumuzda EBA da yapılamayan dersleri Zoom üzerinden yapacağımız iletildi. Zoom hesabı açtım dersleri tanımladım, ancak sorun şu ki 30 dk ders 10 dk teneffüs mantııyla EBAdaki dersleri devem ettirmemiz gerekiyor. Zoomda ders süresini 30dk olarak ayarlama imkanı var mı acaba?
Evet Hocam. Schedule bölümünden ayarlanıyor.

Fakat bence Recurring Meeting özelliği ile tek bir kere program ayarlayın, öğrencilere gönderin. Hep aynı link, Meeting ID ve Passcode ile dersin saatinde öğrenciler dersinize giriş yapsın.
Bu şekilde öğretmen sadece bir kere ders program oluşturmuş oluyor ve bu Recurring Meeting'i tıklayıp Start ile istediği anda başlatıyor.

NOT: Recurring Meeting için süre otomatik 40 dakika... O yüzden 30 dakika geçtiğinde dersi sizin sonlandırmanız gerekir. Ama problem olmuyor.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam, Benim için sorun zaten derslerin 40 dk olması. Keşke süre ayarı da olsaydı. dersin akışı içinde unutan öğretmen arkadaş olduğunda sonraki derslere girmek konusunda gecikmeler sorunlar olabilir.

Teşekkürler hocam, Benim için sorun zaten derslerin 40 dk olması. Keşke süre ayarı da olsaydı. dersin akışı içinde unutan öğretmen arkadaş olduğunda sonraki derslere girmek konusunda gecikmeler sorunlar olabilir.
Doğrudur Hocam... 30 dakika geçince Zoom uyarıyor aslında. Ama tabii otomatik kapanmıyor.

Geri