zoom üzerinden ders yaparken basit yoklama alma

Kodla Büyü
eba kilitlendiği için bizim okul ebayı bypass edip direk zoom ile ders işliyor. Bu yüzden yoklamamı kendim alıyorum. Yıl başından beri çocuklar direk zoom ile ders işliyor ebaya hiç uğramıyoruz ve işler çok daha pratik sorunsuz ilerliyor. Artık buradan sorun yaşarsak o da ayrı bir durum olur bilemiyorum.
Ayrıca ebaya işlediğin ders aslında okuldaki sınıf defterinin sanaldaki karşılığıdır.Resmiyeti var.Kimse sana diyecek bir şey bulamaz.Fakat eba kitleniyor işte o sıkıntı.Yoksa ben akşam zoom dan google duo dan veya watsuptan da video konferans yapabilirim.Resmiyeti olan ebadır.linki işliyorum watsap gruplarından değil ebadan paylaşıyorum linki kimse gelmezse m. yardımcısı görüyor zaten.Genelde yöneticiye bildiriyorum veya zoom fotosu çekiyorum ek delil olarak.eba ve zoom ekran kaydı,Ders işlediğine dair Garanti belgemiz yani.

@k45abalı hocam zoomu güncelledim. Sanırım bu yüzden artık numaraları yazdıklarında göndereni yukarı numarayı aşağı atıyor bütün sistemimi bozdu. Buna bir çare buldum ama önceden çok daha kolaydı keşke zoom u güncellemeseydim.
zoom güncellemeden sonra yazılan mesajları yeni satırda bir tab boşluk bırakarak kaydediyor. dolayısıyla numaralar excelde B sütununda gözüküyor. F sütununu B sütununa eşitleyince sorun çözülüyor. Örneğin F2 sütununa =B2 yazmak

Son düzenleme:
Geri