Zoom'da Error Code 104101 - Yardım

Kodla Büyü

malhun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Zoom programını bilgisayarımdan silmiştim. Zoom'u tekrar yükledikten sonra ne toplantı başlatabiliyorum ne de herhangi bir Zoom toplantısına katılabiliyorum. Başlıktaki kod numaralı hatayı veriyor.
İlginçtir, bu sorun, McAfee isimli antivirüs programını kaldırdıktan sonra olmaya başladı.
Güvenlik Duvarı ile ilgili ayarları değiştirmem de işe yaramadı. Böyle bir sorun için çözüm ne olabilir?

Son düzenleme:
Çalıştır --> temp --> siliniz
Çalıştır --> %temp% --> siliniz
Çalıştır --> prefetch -->siliniz
Yeniden başlatınız. Olmazsa
CCleaner ile temizlik yapınız. Regedit dahil.
Yeniden başlatınız.

Çalıştır --> temp --> siliniz
Çalıştır --> %temp% --> siliniz
Çalıştır --> prefetch -->siliniz
Yeniden başlatınız. Olmazsa
CCleaner ile temizlik yapınız. Regedit dahil.
Yeniden başlatınız.
Hocam, bu işlemler ile sorun çözülmedi maalesef. Hatta sistem geri yükleme ile de sorunu çözemedim. Ne yapılabilir? Zoom şu ara acil gerekli ve hiçbir şekilde toplantı başlatamıyorum veya başka bir zoom toplantısına katılamıyorum. Sürekli aynı hatayı veriyor: "Unable to join this meeting. Please check your network and try again."

Son düzenleme:
Geçen gün bir arkadaşımın bilgisayarında aynı sorunu yaşadık. Ne yapıp ettiysem sorun çözülmedi.
Mutlaka bişeyler engelliyor ama bulamadım. İnternette yaptığım araştırmalardaki her yolu denedim. Yine de olmadı.
Sanırım çare formatta.

Geçen gün bir arkadaşımın bilgisayarında aynı sorunu yaşadık. Ne yapıp ettiysem sorun çözülmedi.
Mutlaka bişeyler engelliyor ama bulamadım. İnternette yaptığım araştırmalardaki her yolu denedim. Yine de olmadı.
Sanırım çare formatta.
Evet Hocam... Bu sorun, Güvenlik Duvarı veya Antivirüs yazılımı yüzünden oluyor diye Güvenlik Duvarını devre dışı bıraktım. Zaten antivirüs programını silmiştim. (Hatta sorun ondan sonra başlamıştı).
"Proxy ayarlarını kontrol edin." şeklinde bir çözüm önerisi gördüm. Ona bakacağım inşallah. Olmazsa dediğiniz gibi format atmak gerekecek.

Son düzenleme:
Sorun çözüldü Elhamdülillah!
Arkadaşlar, benim bilgisayarımdaki Zoom - Error Code 104101 sorununun, sadece sistem tarihinin yanlış olmasından kaynaklandığını fark ettim.
Bilgisayar, ekran yüzünden tamirdeydi. Tamir sonrası hiç dikkat etmemişim, sistem tarihi, bir gün öncesini gösteriyormuş. Tarih/Saat ayarlaması yapınca Zoom ile ilgili sorun da ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Geri