zoomdan başlatılan harici canlı ders

Kodla Büyü
Arkadaşlar hepsini okudum ancak hizuridi yunusidi olmuş, ben tekrarlayan ders oluşturdum zoomda ebada falan uğraşmıyorum direk ordan başlatıyorum dersleri yoklamayı da ekran görüntüsü olarak alıyorum şimdi bu sisteme devam edeyim mi :)

Arkadaşlar hepsini okudum ancak hizuridi yunusidi olmuş, ben tekrarlayan ders oluşturdum zoomda ebada falan uğraşmıyorum direk ordan başlatıyorum dersleri yoklamayı da ekran görüntüsü olarak alıyorum şimdi bu sisteme devam edeyim mi :)
Etmemeniz daha sağlıklı diye düşünüyorum.
Dersleri EBA'ya tanımlamanız, hem siz hemde öğrenciler dersi EBAdan başlatması daha sağlıklı. ( EBAdan dersi başlatırken aynı tarayıcıda ikinci bir sekmede zoom hesabı açık olabilir.)
Bakanlık sabit şifre ve hesap numarası kullanılmaması yönünde tavsiye sayılacak bir video paylaşmıştı.
Olur yada olmaz, ileride sıkıntı olmasın. Hem %1-2 hata olsada harici ders raporlarında yoklama gözüküyor. Katıldı katılmadı şeklindeki raporu hem siz hem idare görüyor.
Ben ek olarak chat (ayarı only host yapıp) bölümünden yoklama da alıyorum.

Bizim idare geçen dönem raporu yayınlıyordu. Hangi öğretmen kaç ders tanımlamış kaç dersi yapmış veya yapmamış gibi..
Yalnız sistem kafasına göre iş yapmış geldi bana. Yaptığım dersi yapmamış7tamamlanmamış gibi göstermişti.
Bu dönem için bir şey demedi idaremiz ama geçen dönemden alışkın olduğumuz üzere zoom üzerinden oluşturduğumuz dersi EBA için de tanımlıyoruz.

Bizim idare geçen dönem raporu yayınlıyordu. Hangi öğretmen kaç ders tanımlamış kaç dersi yapmış veya yapmamış gibi..
Yalnız sistem kafasına göre iş yapmış geldi bana. Yaptığım dersi yapmamış7tamamlanmamış gibi göstermişti.
Bu dönem için bir şey demedi idaremiz ama geçen dönemden alışkın olduğumuz üzere zoom üzerinden oluşturduğumuz dersi EBA için de tanımlıyoruz.
Evet, az bir hata payı var. Geçenlerde erinmeden EBAdaki raporlara dayanarak devamsızlık listesi yaptım, velilere gönderdim. Bir iki öğrenci katıldıkları halde yok yazıldıklarını söylediler. Zoomdaki chat dosyasına baktım katılmış ama EBAda katılmamış gözüküyor.

Evet, az bir hata payı var. Geçenlerde erinmeden EBAdaki raporlara dayanarak devamsızlık listesi yaptım, velilere gönderdim. Bir iki öğrenci katıldıkları halde yok yazıldıklarını söylediler. Zoomdaki chat dosyasına baktım katılmış ama EBAda katılmamış gözüküyor.
Bağlantı zayıf olduğunda ya da kopmalar yaşandığında maalesef hem öğretmen hem öğrenci derse katılmamış gibi görünüyormuş..

Hala aynı istatistik hatası devam ediyor. Ben geçtiğimiz haftaki bütün dersleri eba üzerinden başlatmama rağmen neredeyse yarısı eba üzerinden başlatılmadı diyor. Yani bunu sorun etmeye gerek olduğu düşünmüyorum. Yalnız değiliz. Herkeste bir problem var. Kimse dersini niye işlemedin diyemez.

Hala aynı istatistik hatası devam ediyor. Ben geçtiğimiz haftaki bütün dersleri eba üzerinden başlatmama rağmen neredeyse yarısı eba üzerinden başlatılmadı diyor. Yani bunu sorun etmeye gerek olduğu düşünmüyorum. Yalnız değiliz. Herkeste bir problem var. Kimse dersini niye işlemedin diyemez.
Şimdi biten dersimin ekran görüntüsünü alıp klasöre kaydettim. Diğerlerini de aynı şekilde yapacağım. Çok merak eden olursa oradan gösteririm dersi yapıp yapmadığımı :)

dersi bazen eba dan bazen direkt zoom üzerinden başlatıyorum soran olursa da yapmıyorum canlı ders diyeceğim !!!! gerçekten çok garip ya öğretmene güvenmemek

dersi bazen eba dan bazen direkt zoom üzerinden başlatıyorum soran olursa da yapmıyorum canlı ders diyeceğim !!!! gerçekten çok garip ya öğretmene güvenmemek
Çevrenizde güven sorunu yaşatmayan, görevinin bilincinde olan kişilerin olması ne güzel, keşke herkes bu şekilde olsa.. Başka yerlerse az biraz bu özellikte olmayan kişilerin olduğunu bilmenizi isterim.
Birde bazı işler kişilerin insiyatifine bırakılmamalı, aksi halde sorun yaşama ihtimaliniz yükselir.
Bakanlıkta EBA harici dersi açmış, buradan girin diyor, en azından öğrenci ordan girsin.. hem güvenlik açısından daha iyi olur.. aynı id ve passcode.. biraz tehlikeli, sabotaya açık.. yaşanmış davalık bir sürü olay var..

Yapamayanlar için videolarda var..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210419-110000_EBA.jpg
    Screenshot_20210419-110000_EBA.jpg
    74.4 KB · Görüntüleme: 78
harici derslerde geçmiş canlı derslere giderseniz katılımcıları görürsünüz.

Çevrenizde güven sorunu yaşatmayan, görevinin bilincinde olan kişilerin olması ne güzel, keşke herkes bu şekilde olsa.. Başka yerlerse az biraz bu özellikte olmayan kişilerin olduğunu bilmenizi isterim.
Birde bazı işler kişilerin insiyatifine bırakılmamalı, aksi halde sorun yaşama ihtimaliniz yükselir.
Bakanlıkta EBA harici dersi açmış, buradan girin diyor, en azından öğrenci ordan girsin.. hem güvenlik açısından daha iyi olur.. aynı id ve passcode.. biraz tehlikeli, sabotaya açık.. yaşanmış davalık bir sürü olay var..

Yapamayanlar için videolarda var..
hocam sıkıntı şu eba da sorun oluyor mesela ders yapılmamış deniyor yapıyorsun yine yapılmamış oluyor ya da Eba açılmıyor direkt zoom a geçiyorsun eeee eba da ders yapılmamış görünüyor yine sıkıntı geçtiğimiz aylarda idare ekran görüntüsü istedi ben unutmuşum atmayı mesela bu öğretmeni benim nezdimde küçük düşüren bir durum açık açık sorarsın mesela arkadaşlar dersini yapamayan var mı yok mu gibisinden ekran görüntüsü istemek ya da Eba raporlarda ki raporlara bakmak ( sağlam çalışsa sorun yok) başlı başına sorun

Ebaya dersi tanımla öğrenci ebadaki linke tıklarsa senin derse katılıyor.Linke tıklayanlar Derse katılmış oluyor.Geçmiş canlı derslerden görebilirsiniz.Yönetici de görüyor bunları.

hocam sıkıntı şu eba da sorun oluyor mesela ders yapılmamış deniyor yapıyorsun yine yapılmamış oluyor ya da Eba açılmıyor direkt zoom a geçiyorsun eeee eba da ders yapılmamış görünüyor yine sıkıntı geçtiğimiz aylarda idare ekran görüntüsü istedi ben unutmuşum atmayı mesela bu öğretmeni benim nezdimde küçük düşüren bir durum açık açık sorarsın mesela arkadaşlar dersini yapamayan var mı yok mu gibisinden ekran görüntüsü istemek ya da Eba raporlarda ki raporlara bakmak ( sağlam çalışsa sorun yok) başlı başına sorun
Senin ebadan başlatmana gerek yok.Başlatırsan sadece "ders ebadan başlatıldı diyor." Önemli olan öğrencinin linke tıklaması,tıklarsa öğrenci gözüküyor.Zoom'u ebaya girmeden çalıştırabilirsin.Çocuga linki ebadan paylaşmış oluyorsun en güvenilir yöntemdir.Ders işlenip işlenmediğini öğrenciye sorabilir.Fakat söyle bir durumda var.Çocuk linke tıklıyor fakat 1 dk bile senn canlı derse katılmıyor o konuda rapor yok.Yani kaç dk. canlı derse katılmış o muamma.

30 dakika tam dolmadan dersi kapatırsanız ebadan başlatılmamış uyarısını görürsünüz, kırmızı renkle...

Ders ne olursa olsun 30 dakikayı dolduracak şekilde açık kalmalı...

arkadaşlar öğretmenlerin zoomdan ders oluşturup harici olarak ebaya dersi ekledikten sonra ders zamanı gelince ebaya girip dersi başlatmak yerine zoom programını açıp dersi başlattıkları zaman ebadaki raporlar bölümnde bulunan harci canlı ders istatistiklerinde dersi başlatmış olarak işlenir mi ? yoks o istatistiklere ebadan başlatılan harici dersler mi etkiliyor zoomdan başlatılınca dersi başlatmammış olarak mı görünüyor
arkadaşlar merhaba canlı dersler kısmında süresi geçmiş canlı dersler kısmında şunu göreceksiniz

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36.5 KB · Görüntüleme: 183
30 dakika tam dolmadan dersi kapatırsanız ebadan başlatılmamış uyarısını görürsünüz, kırmızı renkle...

Ders ne olursa olsun 30 dakikayı dolduracak şekilde açık kalmalı...
bazen öğrenciler derse girmiyor 30 dk beklemiyorum 15 di bekliyorum gelen olmazsa kapatıyorum

Geri