Zor Durum

Kodla Büyü

Lgbote

Üye
merhabalar arkdaşlar derste öğrencilere teknolojik ürünlerden bahsederken bir sanal gerçeklik videosu açtık indirmek için ss kısayolunu anlatırken sayfa farklı bir sayfa reklamı açtı. Ancak açılan sayfa da çıplak bir kadın fotoğrafı çıktı. Hemen müdahale ettim ancak müdür yarın bir görüşelim hocan hoş olmayan bir durum var sanırım şikayet var dedi. Şimdi ben ne yapmalıyım? Durumu anlatsam bile soruşturma açılır mı? Çocukların bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmasından dolayı üzüldüm bir de kendime üzüldüm biri bana akıl verirse çok sevinirim. Şuan düşünemiyorum.

geçmiş olsun hocam can sıkıcı bir durum ama sonuçta sizin bir suçunuz yok, istemeden olan bir durum. Müdüre durumu anlattığınızda sizi anlayacağını düşünüyorum sonuçta şimdi hangi siteye girsek film izlemek ya da bir şey indirmek için müstehcen reklamlar çıkıyor maalesef .

Hocam maalesef çıkıyor o absürt reklamlar. Tamamen şanssızlık olmuş, geçmiş olsun. Bu da nedir yani ne ara gündem olmuş da şikayet etmişler. Kendiliğinden çıkmış bir şey, herkesin başına gelebilir. Müdür sizi anlayacaktır bence de.

öğrenciler direk müdüre gitmişlerse ve müdür bu nedenle sizinle görüşmek istiyorsa sıkıntı yok en fazla bir daha girmeyin o siteye filan der. Ama veli şikayet etmişse müdüre veliyle görüşmek istediğinizi söyleyin direkt veliyle de konuşun ki hakkınızda yanlış düşünmesinler. Herkesin başına gelebilecek bir olay sıkmayın canınızı hocam.

Teşekkür ederim arkdaşlar bakalım bende bilmiyorum yarın müdür konuşalım dedi ama dediğim gibi gerildim

MEB internet hattını kullanıyorsanız sıkıntı olmaz. Filtreleme uygulaması gereken MEB.

Çok doğru burada sen sorumlu değilsin ki filtre programı kime aitse odur.Aynısı eskiden başıma gelmişti.Müdüre dedim ki ben bu işi gönüllü yapıyor muyum evet...
O zaman ver kardeşim 1000dolar filtre ve antivirüs alayım dedim yok deyince al bilgisayarlarını sen koru okulu dedim ve tayin oldum gittim.
Sakın geri adım atma hocam

bu zor durumlarla her an karşılaşabiliriz, kimi zaman görsellerden faydalanmak istiyorum ama korkarak açıyorum.

Son zamanlarda yeni üyeliklerle garip konular açılmaya başladı. Hep bir gizem birşeyler hakkında Öğretmen fikirlerini öğrenmeye yönelik konular. Siteden bu konuya cevap alabileginizi düşünüyorsunuz demek ki takip ediyorsunuz, neden ilk mesajınız oluyor bu anlamak güç?

Şöyle deyin. Konuyu akşamdan çalıştım. Kendi bilgisayarımda adblock olduğu için evde reklamı engelledi. Ama okuldaki pc de adblock yazılımı olmadığı için engellemedi deyip geçin.

Ya da şikayet eden gelsin sanal gerçeklik animasyonu mu neyse kendisi anlatsın. Ya da ebaya yüklesin de bizde faydalanalım.

Hocalarım müdür hiç bu konuyla ilgili birşey açmadı sorun bilişim sınıfında diğer öğretmenlerin ders işleyip bizim bir sınıfta kullanamaz olmamız bundan dolayı Veli’nin biri rahatsız olup şikayetçi olmuş. Çocuklar bu konuyu elbette sağda solda konuştu ama bilgisayar kullanmanın azizliğinden midir nedir bir şikayet olmadı. Herkese teşekkür ederim.

Son zamanlarda yeni üyeliklerle garip konular açılmaya başladı. Hep bir gizem birşeyler hakkında Öğretmen fikirlerini öğrenmeye yönelik konular. Siteden bu konuya cevap alabileginizi düşünüyorsunuz demek ki takip ediyorsunuz, neden ilk mesajınız oluyor bu anlamak güç?

Hocam anlamanız güç olmasın bazen özel nedenlerle bu tarz özel konu yazdığımızda daha özel msj alabiliyoruz. Biz buna siber taciz diyoruz. Açıkçası kendimi koruma amaçlı yeni hesap açarak oluşturdum. Bir daha da bu hesabı kullanacağımı sanmıyorum. Saygılar.

Geri