Zorunlu Bilişim Dersi iki yıl içinde tüm sınıflarda var

Kodla Büyü

mehmetural

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar benim bu zorunlu dersi yorumlamam şu şekilde oldu. şimdi 5-6 larda bilişim zorunlu oldu. ve kurul karar yazısında "2013-2014 Öğretim Yılından itibaren 5 ve 6’ıncı sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre değişiklik yapılması kararlaştırıldı." diye bir ifade var. Bu da gösteriyor ki 4+4+4 le beraber önümüzdeki yıl 7 lere sonraki yıl da 8 lere zorunlu bt dersi gelecek. bu benim yorumlamam siz ne dersiniz?

hocam öyle olsaydı 7 e 8. sınıflarda bilişim dersi zorunlu dersler arasında olurdu

dün teknoloji tasarım öğretmeniyle konuştuk 5-6 zorunlu bilişim 7-8 zorunlu tek tas var ikisinde teknoloji var ya dedik sanki birilerinin devamı ya da bu branşlar açıkta kalmasın gibi bir şey bencer

o şekilde değil..yeni çizelgede 7 ve 8 lerde 2 saat seçmeli.. ama kademeli olduğu için bu seneki 5 ler 7 ve 8 olduğunda geçerli.. seneyeki 7 ve 8 ler eski müfredata göre devam ettikleri için 1 e saat seçmeli..kademeli olarak uygulanacak yeni çizelge yani.

Bence de kademeli olarak devamı gelecek.çünkü 5-6 sınıflar yeni sisteme göre eğitim-öğretime devam edecekler.7-8 sınıflar ise eski sisteme devam edecekler gelecek yılda.

aslında 7 ve 8 lerde işletim sistemi dersi konulsa. Format kurulum falan anlatılsa bence oda baya faydalı olur öğrenciler açısından..

faruk8542' Alıntı:
o şekilde değil..yeni çizelgede 7 ve 8 lerde 2 saat seçmeli.. ama kademeli olduğu için bu seneki 5 ler 7 ve 8 olduğunda geçerli.. seneyeki 7 ve 8 ler eski müfredata göre devam ettikleri için 1 e saat seçmeli..kademeli olarak uygulanacak yeni çizelge yani.
:+1:

bu yıl için o çizelge kademeli geçiş olacak diyor. büyük ihtimalle seneye çizelge değişip 7 lerde de zorunlu olacak. sonraki sene de 8 lerde de...

peki o zaman o mantıkla olsa o zaman da tek-tasın da kademeli olarak kaldırılması lazım :)) bence böyle dewam

faruk8542' Alıntı:

Bu şekilde olduğu açık ve net. Şu an 7 ve 8'ler 1 saat seçmeli devam ediyor, kademe kademe ders saati sayısı 2 saat olacak sadece.

arkadaşlar artık 5-6 .sınıflarda bilişiim teknolojileri dersi okutulurken 7-8. Sınıflarda ise teknoloji tasarım dersi zorunlu olarak okutulacak. 7 - 8. sınıflar bilişim yine seçmeli olacak.

7-8'lerde seçmeli olacak,burada kilit nokta dersi çocuklara faydalı ve zevkli bir şekilde 5 ve 6. sınıfta sunarak 7 ve 8. sınıflarda da dersi istemelerini sağlamak, burada iş bize düşüyor...

Demise' Alıntı:
7-8'lerde seçmeli olacak,burada kilit nokta dersi çocuklara faydalı ve zevkli bir şekilde 5 ve 6. sınıfta sunarak 7 ve 8. sınıflarda da dersi istemelerini sağlamak, burada iş bize düşüyor...
aynen eğer çocuk, veli ve okul faydasını görürse düşünmeden 7 ve 8 de dersi seçer. ayrıca 5 ve 6. sınıf seviye olarak daha çocukluklarını yaşayan kıpır kıpır afacanlar olacak onlara bu dersi sevdirmek gerek.

Evet iş bize düşüyor ,en azami şekilde çalışıp dersimiz gerekliliğini yansıtmalıyız. Önce biz sahip çıkmalıyız.

gönül isterki 7-8lerde zorunlu olsun belki dersimizin gerekliliğini farkettirebilirsek zorunlu olabilir neden olmasın

Geri