Zorunlu Hizmet Erteleme

Kodla Büyü

sepulturgay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar.

Zorunlu hizmete tabi olanların mebbis ekranlarındaki açıklamadaki her yıl olduğu gibi bu yıl da "ertelendi" yerine " yer değişikliği gerekiyor" uyarısına dönmüş.

2021 yılı için erteletme işlemi yapan oldu mu acaba?

meb ocak ayında şöyle bir mail göndermiş ama hala bir resmi yazı yok ortada

cilt1.jpg

Nisan ayında istiyorlardi sanki evrakları. Geçen sene de evrakları isteyip sonra da pandemi dolayısıyla bu sene atama olmayacak demişlerdi.

Nisan ayında istiyorlardi sanki evrakları. Geçen sene de evrakları isteyip sonra da pandemi dolayısıyla bu sene atama olmayacak demişlerdi.
ben de öyle hatırlıyorum ama sistem açıldığı için yarın bir idareye soracağım, yapılabiliyorsa yapıp geçeceğim.

yazı yayımlanmış arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Zorunlu_yOalAma_Yykymlylyyne_Bal_Yer_DeiAtirmeler_10_03_2021.pdf
    253.9 KB · Görüntüleme: 57
sırasıyla 1990, 1998, 2000 ve son olarak 2010 yıllarında zorunlu hizmet yükümlüsü olup da mazeretlerini bir şekilde her yıl belgelendirmek zorunda olan öğretmenlerimiz için belli bir tarihten önce atanmak koşuluyla zorunlu hizmet muafiyeti getirdiğini görüyoruz. Bu uygulamalar her 10 yılda bir yapıldığı için de bakanlığımızın bu çalışmalarında bir temayül oluşmuş gözüküyor ve en son zorunlu hizmet affından sonra 10 yıl geçtiği için şuan binlerce öğretmen aynı muafiyetin haklı gerekçelerle kendileri için de gelmesini istiyor. Zorunlu Hizmet Muafiyeti beklentisindeki binlerce öğretmenimizin bu talebi ayrıca hiçbir dönemde bu kadar yerinde, haklı ve elzem olmamıştı.

en son geçen yıl 28 martta da ertelemişlerdi diye hatırlıyorum umarım bir çözüm gelir.

Duyumlara göre yeni zorunlu hizmet affı geliyormuş

Son 4 yıldır zaten re'sen zorunlu hizmet ataması yapılmıyor
Bunu artık mevzuata da işlemeye karar vermişler demek ki

Ekli dosyalar

• zh.jpg
    zh.jpg
    147.9 KB · Görüntüleme: 48
Zorunlu hizmetin kaldırıldığı mebbise işlenmiş. Yükümlü değil ibaresi gelmiş. Hak kazanmış arkadaşlara hayırlı olsun.

Zorunlu hizmetin kaldırıldığı mebbise işlenmiş. Yükümlü değil ibaresi gelmiş. Hak kazanmış arkadaşlara hayırlı olsun.
Zorunlu hizmet affı ile ilgili kanunu hak kazanan arkadaşları tebrik ederim. Ancak, bu kararın haksız ve adaletsiz olduğunu düşünüyorum. Bence, böyle bir karar vermek yerine eş durumu ve aile bütünlüğünü korumak adına zorunlu hizmeti tamamlayamayan kişilere alternatif çözümler sunulabilirdi.

Zorunlu hizmet affı ile ilgili kanunu hak kazanan arkadaşları tebrik ederim. Ancak, bu kararın haksız ve adaletsiz olduğunu düşünüyorum. Bence, böyle bir karar vermek yerine eş durumu ve aile bütünlüğünü korumak adına zorunlu hizmeti tamamlayamayan kişilere alternatif çözümler sunulabilirdi.

maxresdefault.jpg

Bu zorunlu hizmet affı öyle gece vakti tweet atarak duyurulacak, 1 gün sonra anında yazısı çıkacak bişey değil. Bu işin altında başka bir iş var ama sonradan anlarız.

Bu kadar gündemden düşmüşken, sendikalar bile neredeyse unutmuşken, önemli bir seçim yeni geçmişken ben de bu oldu bittiye şaşırıyorum hocam.

Geri