Zorunlu Hizmet Süresi

Kodla Büyü

ozkan16

Site Gezgini
bursa'nın zorunlu hizmet bölgesinde çalışırken askere gittim.askerliğimi sivas'ta zorunlu hizmet bölgesinde öğretmen olarak yaptım.

sivas'ta yaptığım asker öğretmenlik zorunlu hizmet süresine eklenir mi acaba? aşağıdaki yönetmelikte ekleneceğini ifade ediyor.

fakat asker öğretmenlik yapılan yerle(sivas) asıl çalışılan yer(bursa) aynı olmadığı için eklenmediğini birkaç yerde okudum. bilgi verebilirseniz sevinirim

Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görevli iken askerlik hizmetini yapmak üzere aylıksız izne ayrılanlardan, askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin askerlik süreleri zorunlu çalışma süresinden sayılır.

eklenir hocam sıkıntı yok dilekçeni yaz yönetmelikteki maddeyide koy ve eklenmesini talep et. Acemi birliğinde geçirdiğin süre haric diğer kısım eklenir ben eklettirdim...

fatih22222' Alıntı:
eklenir hocam sıkıntı yok dilekçeni yaz yönetmelikteki maddeyide koy ve eklenmesini talep et. Acemi birliğinde geçirdiğin süre haric diğer kısım eklenir ben eklettirdim...
cevabınız için teşekkür ederim hocam. sizin çalıştığınız yerle asker öğretmenlik yaptığınız aynı yer miydi hocam?

Geri