Zorunlu Hizmet ve BTR

Kodla Büyü

erdembgo

Aktif Üye
Öncelikle durumumu açıklayayım. Kadromun bulunduğu okul köyde ve zorunlu hizmete tabi. Ben burada haftada 6 saat derse giriyorum. Ayrıca ilçe merkezinde bir lisede derse giriyorum ve BTR görevlendirmesi istiyorum. Mebbiste "Zorunlu Hizmet Yapıyor (Kadrosu zorunluda, serbestte görevlendirme olarak çalışıyor. Yönetmelikte tanımlanan görevlendirme süresi zorunlu çalışmadan sayılmayacak.)" diye bir ifade çıkmaya başladı. Daha önce bu ifade yoktu acaba görevlendirmeyi tam zamanlı mı yaptılar yoksa başka bir sorun mu var? Konu hakkında bilgisi olan açıklayabilir mi?

Eğer, İlçe Millî Eğitim bünyesinde görevlendirmeniz yapıldıysa, mecburî hizmet bölgelerindeki ilçe millî eğitim müdürlükleri zorunlu hizmet kapsamında değildir.

3 aydan sonra görevlendirmelerde, görevlendirildiğin okula göre hesaplanıyor diye biliyorum hocam

Hocam orada öyle yazdığına bakma. Görevlendirme süren bitince kendi kurumunda yapmış gibi sayılır.

Hocam görevlendirme olarak değil ders tamamlama şeklinde yapılırsa sorun olmaz. 3 ay dan fazla görevlendirmeler zorunlu hizmetten sayılmaz.

Hocam, sadece derse girerseniz ilçe merkezinde zorunlu hizmetten sayılıyor.(mebbise ders tamamlama olarak işlendiği için) Ama, btr görevi mebbise ders tamamlama diye işlenmediği için zorunlu hizmetten sayılmaz. Malesef, çünkü başıma geldiği için biliyorum

Hocam eğer ilçe merkezinde derse girmezseniz sıkıntı olmaz. Okulunuzdan veya farklı bir zorunlu hizmetten ders tamamlama yapın. Sisteme görevlendirme bilgisi girilince 3 Aydan fazla ise otomatik olarak görevlendirildiğiniz yerin puanını alıyorsunuz. Benim de başıma geldi. Başka türlü zorunlu hizmeti bitiremezsiniz.

Cevaplar için teşekkür ediyorum. Sistem çok saçma çalışıyor anlaşılan yine. Ben fiilen zorunlu hizmet olan okulumda derse giriyorum. Gerisi ha ders tamamlama ha btr ne fark eder ki? Neyse duruma ayak uyduracağız artık.

Aynı sorunu birçok kişi yaşadı. Kesin çözüm görevlendirmenin "Ders Saati Tamamlama" olarak yapılması. Böylece kadronuzun bulunduğu okulun hizmet puanı geçerli olur. Aksi takdirde "Görevlendirme" yapılırsa, görevlendirmenin yapıldığı okulun hizmet puanını alırsınız.

Ders saati tamamlama olarak nasıl işlencek öle birşey değilki btr görevlendirmesi

Görevlendirme süreniz 3 aydan uzun ise görevlendirildiğiniz kurumun hizmet puanı ve şartlarına göre değerlendirilirsiniz. BTR bir görevlendirmedir. Dolayısıyla hizmet puanınız ve görev yeriniz görevlendirildiğiniz okula göre değerlendirilir.
Görevlendirme ile ders saati tamamlama farklı kavramlardır. BTR ders tamamlama olarak gösterilemez. Bu bir çözüm olamaz. Yönetmeliğe aykırı işlem yaparak çözüme ulaşamazsınız.

Geri