zorunlu hizmet ve norm fazlası atamaları

Kodla Büyü

bilgin5255

Aktif Üye
zorunlu hizmet görevimi yapmakta iken norm fazlası oldum ve bu hafta tercih yapacağım. bununla alakalı bikaç sorum olacak.
Soru 1 : Tercihlerimde zorunlu hizmet yerleri mi yazmalıyım?
Soru 2 : Zorunlu hizmet olmayan okulları tercih edersem ve tayin olursam zorunlu hizmetim ne olur?
Soru 3 : Fen Lisesi yazabilir miyim?
Not : Şuan Ortaokulda görev yapmaktayım.

zorunlu hizmet olmayan yer yazarsan tekrar 2 sene sonra başka bir okula zorunlu hizmet için görevlendirilirsin.

ben 6 yıl devlete güvenerek doğuda zorunlu hizmetimi yaptım, döneceğim sene zorunluaffı getirdiler.. hem batıdakileri affettiler hemde bulundukları okulda bıraktılar onları. bizede tayin isteyebileceğimiz doğru düzgün bir okul bile bırakmadılar. sonunda gelebildim ve rahat bir okuldayım.. devlete güvenerek zorunluda kalma.. gel batıya. belki evlenirsin, belki af olur, belki istifa edersin.. neler olur neler bu hayatta.. illaki zorunlu hizmet yazacaksan büyük illerin merkezini yaz.. yada batıda, en batıda denizi olan havası güzel bir köy vb. bir yer varsa orayı yaz..

tayinci42' Alıntı:
ben 6 yıl devlete güvenerek doğuda zorunlu hizmetimi yaptım, döneceğim sene zorunluaffı getirdiler.. hem batıdakileri affettiler hemde bulundukları okulda bıraktılar onları. bizede tayin isteyebileceğimiz doğru düzgün bir okul bile bırakmadılar. sonunda gelebildim ve rahat bir okuldayım.. devlete güvenerek zorunluda kalma.. gel batıya. belki evlenirsin, belki af olur, belki istifa edersin.. neler olur neler bu hayatta.. illaki zorunlu hizmet yazacaksan büyük illerin merkezini yaz.. yada batıda, en batıda denizi olan havası güzel bir köy vb. bir yer varsa orayı yaz..
haklısınız hocam, hayatın neler getireceği ve devletin işine belli olmaz.

bilgin5255' Alıntı:
zorunlu hizmet görevimi yapmakta iken norm fazlası oldum ve bu hafta tercih yapacağım. bununla alakalı bikaç sorum olacak.
Soru 1 : Tercihlerimde zorunlu hizmet yerleri mi yazmalıyım?
Soru 2 : Zorunlu hizmet olmayan okulları tercih edersem ve tayin olursam zorunlu hizmetim ne olur?
Soru 3 : Fen Lisesi yazabilir miyim?
Not : Şuan Ortaokulda görev yapmaktayım.
güncel

hocam 2. sorunuza cevap vereyim. kütahya il milli eğitim norm fazlası öğretmenlerin atamasını başlattıktan sonra bir uyarı yazısı gönderdi okullara. yazıda dediki zorunlu hizmeti bulunan öğretmenler tercihlerinde sadece boş bulunan zorunlu hizmet kapsamına dahil olan okulları tercih edebileceklerdir dedi. yazının linki aşağıda

http://kutahya.meb.gov.tr/www/norm-kadr ... icerik/286

Geri