Zorunlu hizmet yükümlüleri il dışında mı tercih yapacak?

Kodla Büyü

SİRE

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bulunduğum ilde zorunlu hizmet bölgesinde olan okullar açılmamış. Zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar ildışında mı tercih yapacak? Sizde nasıl acaba?

Daha acilmadi hocam ben de ayni durumdayim. Zaten bizim tercih yapma gibi bi durumumuz yok anladigim kadariyle. Cunku zorunlu hizmetini tamamlamis olanlar, muaf olanlar ve yapmakta olanlara tercih hakki sunulmus. Bizimki il disinda degerlendirilecek sanirim.

bizi özellikle mi il içi hakkı vermemişler :((( Bende de il içindeki zorunlu hizmet bölgeleri gözükmüyor

bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. hangi akla hizmet il içinde tercih yaptırmazlar anlamıyorum. beklemedeyim

Hocam başka bi başlıkta belirtmiştim, gecen yıl sınıfçı bi arkadasın başına şöyle bi olay geldi. 3 yıllık evli olan arkadas Şırnaktan Bursa Gemlike eş durumuyla gitti. Geçimsizlikle eşinden ayrıldı. Bir yıl sonra senin zorunlu hizmet süren 6 aydan fazla kalmış diyerekten tayine zorladılar. Tayin istemesse resen Türkiyenin herhangi bir yerine gönderileceksin dediler. Arkadas ilicinden zorunlu hizmet okulu açılmadıgı icin tercih yapamadı. İl dışından da bütün sınıfçılarla yarıştıgı için elindeki puanla anca Muş'un bir köyüne atandı.
Yani Siz de tercih yaparken il dışında butun bilişimcilerle yarışacaksınız Maalesef..

Yönetmelik te böyle bir durum yok il içi zorunlu hizmet bölgelerine isteyebilmeniz lazım buna engel olmak yönetmeliğe aykırı hareket etmek demektir. Başvuru süresi bitmeden mebin ilgili bîrimlerîne durumun yönetmeliğe aykırı olduğunu bu durumdan doğacak maddi manevi hak kayıpları için yasal yollara başvuracağınızı acilen bildirin

Geri