Zorunlu hizmet yükümlüsü olan arkadaşlar yardım!!!

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
İl içi isteğe bağlı atama ve yer değiştirme duyurusunun 1. maddesi aynen şöyle diyor.

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan (Ben tamamlamadım hatta hiç başlamadım bulunduğum okul da zorunlu hizmet yükümlülüğüne giren bi okul değil ilk atama ile atandım 3 yıldır bu okuldayım), zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan (Ben zorunlu çalışma yükümlüsüyüm) veya bundan muaf tutulan (Muaf da değilim) öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti (Bu tür mazeretler de yok) sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden, 30 eylül 2014 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayacaklar il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Evet arkadaşlar burda yazanla uzaktan yakından alakam yok. Peki ben nasıl zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getireceğim. Ben zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getirebileceğim bi okula atanmak istiyorum il içinde fakat şu durumda tercih hakkım yok. Sırf zorunlu hizmet yükümlüsü olanlara özel bi atama mı yapılıyo tüm il içi, il dışı, özür grubu atamaları yapıldıktan sonra?

Hocam sen zorunlu çalışma yükümlüsü olduğun için sana sadece bulunduğun ilde zorunlu çalışma yükümlülüğü olan okullar açılır. Yer Değiştirme Çeşidi olarak da mebbiste personel görev kaydında "Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü" geçer. Yani 3 yılını doldurmuşsan tercih yapabilirsin.

yes_im' Alıntı:
Hocam sen zorunlu çalışma yükümlüsü olduğun için sana sadece bulunduğun ilde zorunlu çalışma yükümlülüğü olan okullar açılır. Yer Değiştirme Çeşidi olarak da mebbiste personel görev kaydında "Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü" geçer. Yani 3 yılını doldurmuşsan tercih yapabilirsin.
Sayın hocam ilgilendiğin için teşekkür ederim. Fakat madde de genellikle zorunlu hizmet yükümlümsü yapmakta olanlara ve yapmış olanlara ve muaf olanlara tercih hakkı tanınmış. Yani zorunlu hizmet yükümlüsü olanlarla ilgili bi açıklama yok. Zorunlu hizmet yükümlüsü olup bulunduğu kurumda 3 yılını tamamlayanlar zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine getirecek okulları tercih etmek zorundadırlar ona göre tercih sayfası açılacaktır vs. gibi bişey yok. Burda sen yapamazsın diyolar.

peki hocam mebbis bilgilerinize baktığınızda genel bilgilerde zorunlu hizmet ifadesinin karşısına ne yazıyor?

Muaf değilseniz zorunlu hizmetiniz atandığınız zorunlu hizmeti olan başka bir okulda yapılmaya başlanacak. anladığım kadarıyla siz hiç başlamamışısınz okulunuz zorunlu hizmet olmadığı için,

hocam tam emin olmamakla birlikte sanırım sizler için ayrı bir atama yapılacak. belki de il dışı atamalarda sizin için bir madde koyarlar. derlerki zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden zorunlu görevini hiç yapmamış olanlar sadece zorunlu görev sayılan yerleri tercih edebileceklerdir.

Evet arkadaşlar ilk atama ile zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getiremeyeceğim bir eğitim kurumuna atandım ve şu an zorunlu hizmet yükümlülüğümü yapacağım bir kuruma atanmak istiyorum il içinde. 3 yılımı fazlasıyla doldurmuş durumdayım ondan yana bi sıkıntım yok fakat atama yönetmeliğinde zorunlu hizmetine hiç başlamamış ve bulunduğu kurumda 3 yılını doldurmuş olanlarla ilgili bir ibare yok. Genellikle zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiş olanlar, muaf olanlar ve şu anda bulunduğu kurumda zorunlu hizmetini yapmakta olanlarla ilgili tercih yapabilme durumu var. Benim anlamadığım neden bana tercih hakkı sunulmuyor. İl milli eğitimi aradığımda bu durumda olan başkaları da var araştırıyoruz diyolar. Böyle bir konu nasıl es geçilebilir anlamış değilim. Hem zorunlu hizmet yükümlülüğü diye bişey çıkarıyosun, kafana estiğinde bazen af getiriyosun. Hadi biz aftan faydalanamadık e yapayım o zaman diyorum, aç okulları tercih edecem diyorum tercih hakkı sunmuyosun.

Hocam şu an için il içine başvuru hakkın yok. İl dışı atamalarında zorunlu hizmet için başvuru yapabileceksin. İl dışı atamalarda bulunduğunuz ildeki zorunlu hizmet okullarını tercih edebileceksin.

hocam öncelikle 3 yılını klavuzdaki tarihi baz alarak doldurman gerek.Eğer 3 yılın doluyorsa ve zorunlu hizmet yükümlüsü isen şunları yaşarsın...
1. tercih hakkın olur fakat klavuzda yayınlanan bütün okullar sana görünmez.
2. tercih ederken açılan listede sana sadece zorunlu hizmete tabi olan okullar açılır diğerleri ( yani merkezde ve zorynlu hizmete tabi olmayan okullar) açılmaz bunları göremezsin.
3. zorunlu okullar arasından tercih yaparsın ve sonucu beklersin.

Not: bende zorunlu hizmet yükümlüsüydün geçen sene aynı yazdığım şeyleri yaşadım hocam... Hakkınızda hayırlısı olsun diyelim.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün tekrar aradım milli eğitimi ve okullarda güncelleme yapılmış. Benim çalıştığım okul da zorunlu hizmet kapsamına girmiş. Fakat çalıştığım yıllar malesef sayılmıyor sıfırdan burada zorunlu hizmetime başlayacağım.

pisagorean' Alıntı:
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün tekrar aradım milli eğitimi ve okullarda güncelleme yapılmış. Benim çalıştığım okul da zorunlu hizmet kapsamına girmiş. Fakat çalıştığım yıllar malesef sayılmıyor sıfırdan burada zorunlu hizmetime başlayacağım.

eğer ilk defa yapacaksanız sayılmaz hocam malesef ama şanslısınız en azından kendi okulunuzdan devam edeceksiniz. ama şunu öğrenin derim ne zaman zorunlu hizmet kapsamına girmiş eğer girdiği tarihte siz okuldaysanız o tarihten itibaren zorunlu hizmet sayılır...

fatih22222' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

eğer ilk defa yapacaksanız sayılmaz hocam malesef ama şanslısınız en azından kendi okulunuzdan devam edeceksiniz. ama şunu öğrenin derim ne zaman zorunlu hizmet kapsamına girmiş eğer girdiği tarihte siz okuldaysanız o tarihten itibaren zorunlu hizmet sayılır...
O konuda bilgi alamadım hocam. Ben de zaten onu araştırıyorum şu an. Okulumdan memnunum zorunlu hizmet yapmak için en ideal okullardan biri. Fakat okullar güncellenmiş belki daha iyi bir yer olabilir. Bu durumda hala tercih yapabilecek miyim bir cevap alamadım milli eğitimden. Çoğu arkadaşın dediği gibi il dışı atamalarda tercih yapabileceğim sanırım. Olsun en azından daha rahatım şu an okulum cepte Allahın izniyle.

Bende aynı durumdayım arkadaşlar 2010 ARALIK atamsıyım ve 3 yıl 5 aydır çalıştığım okul zorunlu hizmet değil. Geçen sene zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar için İL dışı tercihlerde kendi bulunduğun ilde dahil zorunlu hizmet okulları açılmıştı. Muhtemelen bu sene de öyle olur.

Benim kafama takılan soru zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar tercihleri gelmezse zorunlu olarak rotasyona uğrayacak mı?

imercan' Alıntı:
Bende aynı durumdayım arkadaşlar 2010 ARALIK atamsıyım ve 3 yıl 5 aydır çalıştığım okul zorunlu hizmet değil. Geçen sene zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar için İL dışı tercihlerde kendi bulunduğun ilde dahil zorunlu hizmet okulları açılmıştı. Muhtemelen bu sene de öyle olur.

Benim kafama takılan soru zorunlu hizmet yükümlüsü olanlar tercihleri gelmezse zorunlu olarak rotasyona uğrayacak mı?

Bakanlığın eski uygulaması eğer kendi isteğinle gidemezsen rotasyona tabi tutuyorlardı. Büyük ihtimalle yine öyle yaparlar yoksa işler çığrından çıkar davalar açılır...

imercan' Alıntı:

Aynı yıl atanmışız hocam. İptal olan sınav zamanında aralıkta atandım. Şimdi ben de o durumdayım. Okulum zorunlu hizmete girmiyodu bu sene girmiş yeni öğrendim. Zorunlu hizmet yapabileceğim bi okul arıyodum ve il içinde tercih yapmak istedim ama yönetmeliği okuduğumda bu atamada yani il içi atamasında tercih yapamayacağımı öğrendim.

Geri