Kodla Büyü

endorfinnn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.
Forumda ve internette aradım fakat benim durumuma uygun bir başlık göremedim.
Benim şöyle bir sorum var:
Eşim de, ben de aynı ilçede zorunlu hizmet bölgesi olan okullarda görev yapıyoruz.
İkimiz de zorunlu hizmet yükümlüsüyüz.
Eşimin bu yıl okulda 3 yılı dolmuş olacak. (okulun zorunlu hizmeti 7 yıl)
İlçe merkezi zorunlu hizmet bölgesi değil.
Ben zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ediyorum (aynı ilçenin başka köyünde)
Bu yıl yapılacak olan il içi atamasında, eşim ilçe merkezi (zorunlu hizmet bölgesi değil) tercih edebilir mi?
Yani benim zorunlu hizmet yapıyor olmam yeterli olur mu ?
Ya da?
Şimdiden teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla 3 yıl dolunca yine zorunlu hizmet alanı olan 1 alt bölgeye tayin isteyebiliyorsunuz. Sizin durumunuzun eşinizi etkileyeceğini düşünmüyorum.

il içi atamasında, mebbis sayfasında zorunlu hizmet olmayan okullar görünmez zaten eşinize.
ancak şubatta eş durumu atamasında(köy -merkez, merkez-köy arasıda eş durumuna dahil) merkezde isteği yere gelir. yani sizin zorunlu yapmanız yeterli olur.

il içi atamasında, mebbis sayfasında zorunlu hizmet olmayan okullar görünmez zaten eşinize.
ancak şubatta eş durumu atamasında(köy -merkez, merkez-köy arasıda eş durumuna dahil) merkezde isteği yere gelir. yani sizin zorunlu yapmanız yeterli olur.
ilçe merkez ilçe değil ama. yine de oluyor mu? köy mahalle olarak görünüyo?

hocam zorunlu hizmet olan yerleri tercih edebilirsiniz uxur hocanın dediği gibi sadece zorunlu hizmet olan yerler açılır.

Geri