Zorunlu hizmetten muaf olma

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.
Eşimin zorunlu hizmeti bu sene doldu. Benim bir senem daha var.
Eşlerden birisi yapınca diğer muaf oluyormuş.
Peki ben muaf olacağına göre bana da il dışında her yer açılır mı? Açılmazsa bundan sonraki tayin dönemlerindede devamlı eş durumumu yapmak zorundayım?
Teşekkürler.

Hayir hocam size her yer açılmaz. Size zorunlu hizmet bölgeleri açılır. Ya es durumu yapacaksınız yada dolmasını bekleyeceksiniz.

Ben 2016 şubatta eş durumu ile geldim hocam doğu görevinden eşim muaf bana tüm okullar açıldı mebbisse eş durumundan ertelendi yazılınca

Hocalarım eşimin zorunlu hizmeti bitti.aynı ilçede zorunlu hizmet bölgesindeyiz.benim zorunlu hizmet halen devam ediyor.eşimden dolayı zorunlu hizmetimi erteletip il içinde zorunlu hizmet olmayan yerleri tercih edebilir miyim?yoksa eş durumunu mu beklemeliyim?

Hocam, bana göre zorunlu hizmetinizi bitirerek hareket edin. Benim eşimin de bir yılı kaldı. Eğer özür durumuna başvurursanız ve çıkarsa, zorunlu hizmet bitmediği için eş durumu ile hep uzatması gerekiyor. aynı ilçede olursanız özür durumu çalışmıyor ve il içine kendi başvurmak isterse sadece zorunlu hizmet görünür. Yani gittiğiniz yerde atandığı kurumda çakılı kalabilir.

Geri